Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 25. 12. 2008 20:09

Mensi riziko vuci cemu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Z 25. 12. 2008 20:18

Pepik píše:
1) Pri zakladani Postzira s disponentem muzu mit od disponenta jen obcanku nebo musi prijit se mnou?
2) Jakym zpusobem se dorucuji platebni karty? PIN si nastavim sam nebo je zvolen bankou a az pak si ho muzu za poplatek zmenit?
3) Kolik stoji karta pro disponenta?
4) Je maxkarta embossovana?
5) Daji se limity karet menit pres internet?
6) K Postziru i Cervenemu kontu je jeden nebo dva ucty v internetovem bankovnictvi?
7) Je prevod mezi temito dvema ucty okamzity jako v mBank?
8 ) Je dobijeni mobilu zdarma nebo placene jako u Ceske sporitelny?


1) Musíte přijít oba (disponenta lze přidat i později změnou podpisového vzoru, pro případ že spolu půjdete raději na poštu než do Finančního centra)
- Postžiro Zdarma nejde zřídit na poště
2) Karty se doručují neaktivní běžnou poštou. PIN je přednastaven bankou, změna stojí 9 Kč.
3) Pro majitele zadarmo, pro disponenta 150 Kč za vydání a k tomu 16 Kč měsíčně.
4) Maxkarta je VISA Electron s čipem, tedy neembosovaná. Internetové transakce jsou defaultně povoleny.
5) Přes internet je možné limit pouze zobrazit (zobrazuje se pouze celkový limit karty, není vidět kolik z něj již bylo vyčerpáno).
6) V případě Postžira má disponent své vlastní přístupové údaje do internetového bankovnictví.
K Červenému kontu NENÍ MOŽNÉ MÍT DISPONENTA. Dostane se k němu pouze majitel účtu.
7) Pokud převod uskutečníte v "pracovní době" systémů ČSOB, resp. Poštovní spořitelny, je převod v řádu minut. Pokud příkaz podáte v pracovní den po 18:30 nebo v nepracovní den, bude zpracován až následující pracovní den.
8) Za dobíjení mobilu mi nikdy nic nenaúčtovali.
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pepik 25. 12. 2008 20:29

to S474N: Rizikem mysleno nebezpeci, ze jedna z bank zavre kram... I kdyz je mi jasne, ze kdyz k tomu dojde, tak to bude nejspis hromadny jev.

to Mr.Z: Diky, moc mi to pomohlo. Jen prosim jeste o doplneni:
ad 3) Mesicne plati za vedeni i majitel?
ad 6) Blbe jsem se zeptal. Jako majitel budu mit k obema kontum jen jedno jmeno a heslo? A po prihlaseni tedy uvidim oba ucty zaroven?
Pepik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Z 25. 12. 2008 20:46

Pepik píše:to S474N: Rizikem mysleno nebezpeci, ze jedna z bank zavre kram... I kdyz je mi jasne, ze kdyz k tomu dojde, tak to bude nejspis hromadny jev.

to Mr.Z: Diky, moc mi to pomohlo. Jen prosim jeste o doplneni:
ad 3) Mesicne plati za vedeni i majitel?
ad 6) Blbe jsem se zeptal. Jako majitel budu mit k obema kontum jen jedno jmeno a heslo? A po prihlaseni tedy uvidim oba ucty zaroven?


ad 3) Neplatí
ad 6) Jako majitel uvidíte oba účty pod jedním heslem, jenom pozor na jednu věc - o internetové bankovnictví je nutné požádat, v případě Postžira to není automatická záležitost (alespoň v mém případě to tak nebylo), ale je to jednoduchý formulářík. Přístupové údaje příjdou poštou.
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 26. 12. 2008 12:06

Pepik: muzu vedet, kolik milionu nebo miliard tam planujes mit, ze resis to, ze "banka zavre kram"?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 22. 1. 2009 19:01

Založil jsem si Posžiro zadarmo a dnes mi k němu přišla karta a pin. Ovšem v dopise se píše, že se aktivuje po první transakci za použití pin, kterou lze provést na poště či finančním centru. Opravdu musím ještě jednou do finančního centra a je tato aktivace maxkarty zdarma? V ceníku jsou částky za transakce na pobočce značně vysoké. Děkuji za odpověď.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 22. 1. 2009 20:03

Žena zašla na poštu a tam provedla něco jako ?identifikace? Je to poslední možnost popsaná v dopise co přišell s kartou. Mělo by to být zdarma.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 22. 1. 2009 20:10

libol: Děkuji, zkusím to.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Z 23. 1. 2009 19:53

libol píše:Žena zašla na poštu a tam provedla něco jako ?identifikace? Je to poslední možnost popsaná v dopise co přišell s kartou. Mělo by to být zdarma.

Zkoušel jsem "Identifikaci" u Postžira zadarmo loni a bylo to zadarmo. Jenom pozor na jednu věc - aktivace karty není okamžitá.
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 24. 1. 2009 08:58

Já přešel na Postžiro Zadarmo z jiného programu v listopadu 2008 a teď v lednu mi končila platnost karty takže jsem dostal novou, mimochodem poprvé stejnou, tj. stejné číslo i PIN. Taky jsem ji musel aktivovat na poště. Jen pozor na to že karta je plně aktivní až 3 dny po této aktivaci. Předpokládám že to bude zdarma.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Axerák 26. 1. 2009 12:36

Zdravím,

uvažuji o založení si Postžiro plus. Dočetl jsem se, že při založení konta. Zažádáte-li o povolené přečerpání současně se žádostí o postžirový účet v rámci tzv. nabídky FLEXI, výši svého příjmu nedokládáte. Můžete získat úvěrový limit ve výši 5.000 Kč (pro program Klasik) nebo 10.000 Kč (pro program Plus). To znamená, že dostanu kontokorent 10 000Kč bez jakéhokoliv dokázování příjmu, kdybych se např. nacházel ve zkušebce tak je to nezajímá? :-)
Axerák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meir 30. 1. 2009 09:35

Jeste takova vychytavka. K Cervenemu kontu lze ted nove dostat Visa kartu zdarma. Limit maximalne 100000,- Kc tydne. Jedine poplatek za vyber z bankomatu ve vysi 25,§ Kc je zvyseny. Ale kdo ma Postziro Zadarmo, tak si vyber muze muze resit prevodem na Postziro a vyber ma z bankomatu CSOB bez poplatku. Prevody jdou mezi ucty do 10 minut behem dne. Navic se da pred 18 hodinou poslat cely zustatek Postzira na Cervene konto, aby tam byl co nejvetsi zustatek urocen. A rano si penize ktere budou treba zase preposlat zpet na Postziro.
meir
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lenka2003 30. 1. 2009 18:02

Dobrý den, uvažuji o zřízení Červeného konta. Chtěla bych vědět, jestli se v Ib dá nastavit limit převodu na přednastavený účet, např. až do výše zůstatku. Děkuji.
lenka2003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Havers 30. 1. 2009 21:19

lenka2003 píše:Dobrý den, uvažuji o zřízení Červeného konta. Chtěla bych vědět, jestli se v Ib dá nastavit limit převodu na přednastavený účet, např. až do výše zůstatku. Děkuji.


Maximální hodnoty limitů služeb elektronického bankovnictví PS - Max Internetbanking
Denní limit - 1.500.000 Kč
Týdenní limit - 3.000.000 Kč


Standardně nastavené hodnoty limitů služeb elektronického bankovnictví PS - Max Internetbanking
Denní limit - 300.000 Kč
Týdenní limit - 500.000 Kč

"Změna limitů je možná prostřednictvím Žádosti." Takže v IB to změnit nelze.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod lenka2003 30. 1. 2009 22:05

Děkuji za perfektní odpověď. Ještě prosím o upřesnění. Pokud budu chtít nastavit maximální limity pomocí té žádosti, tak ta se podat už při zřizování ČK ? Nebo jen dodatečně. A jakou formou?
lenka2003
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků