Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 30. 1. 2009 23:12

Tak to s určitostí nevím.
Spíš (a to tipuju) nejprve zřídí službu "Max Internetbanking" se základními limity a teprve až po zřízení služby půjdou změnit ty limity osobně na pobočce/poště přes papírový formulář.

Při zřizování ČK se musí také žadatel "vzorově" podepsat na formulář - Podpisový vzor pro fyzické osoby.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod protektor 1. 2. 2009 22:34

Zdravím měl bych jeden dotaz. Měli jste někdy problém s touto službou při platbě do zahraničí? (USA)
díky
protektor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bernhard 9. 3. 2009 12:06

Založil jsem si Červené konto a poprvé jsem se pokoušel vstoupit do IB poštovky z jejich homepage.
Zkoušel jsem to z domova z práce a pokaždé se mi objevila hláška IE cannot display webpage.

Setkal se s tím někdo? Jak se to dá odstranit ( odpověď z jejich helpdesku mi dosud nepřišla). ?

S přístupy do ostatních IB nejsou problémy…
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 9. 3. 2009 12:55

Je potřeba do tvého internetového prohlížeče si nahrát tyto certifikáty:

http://www.postovnisporitelna.cz/Obcane/ucty-a-platby/elektronicke-bankovnictvi/Stranky/max-internetbanking-ps.aspx

záložka provozní informace.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrej1 9. 3. 2009 13:01

Setkal, asi skoro každý. Poštovní spořitelna používá jako certifikační autoritu ica.cz, která ale není jako důvěryhodná v IE (a asi ani nikde jinde). Je potřeba nastavit ica.cz jako důvěryhodný kořenový server (tedy jestli mu důvěřujete), více na http://www.postovnisporitelna.cz/Docume ... plorer.doc a nebo jet na dočasnou výjimku.
Ondrej1
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 11. 3. 2009 18:03

Dneska proběhl chat s ombudsmanem Poštovní spořitelny a prozradil několik zajímavých informací:

1) Visa Classic k Červenému kontu není vydávána zdarma jak tvrdí PS ve své tiskové zprávě z 12.1.09 ale cituji: Podmínky pro karty vydané k červenému kontu se řídí obchodními podmínkami pro platební karty. Roční poplatek za Visa Clasic, která se k Červenému kontu vydává činí Kč 500,- a výběr z bankomatu bez rozdílu banky je Kč 25,-

No to je mazec :shock: , ještě, že jsem si tu kartu "zdarma" nevzal. :-P

2) Zrušení poplatku 200 Kč za zrušení účtu banka neplánuje, neboť Poštovní spořitelna se snaží mít transparentní poplatkovou politiku, a proto nechce náklady za zrušení účtu schovávat v jiných poplatcích.

3) Zda chystají změnu připisování plateb z D+2 na D+1 Chtěl bych Vás ujistit, že ČSOB nezneužívá termíny stanovené zákonem pro svévolné zadržování plateb. Platby z clearingového centra ČNB jsou přijímány bankou v dávkách během dne a část z nich je již v současnosti připisována ten samý den, co tuto platbu z clearingové centra banka obdrží. Po úpravě technologie v druhé polovině tohoto roku bude ČSOB připisovat všechny platby v tomto termínu bez ohledu na čas, kdy byla dávka z ČNB předána.

Jsem zvědav, zda do jednoho roku zrychlí připisování příchozích plateb, jak slíbil. Ovšem, že svévolně nezadržují platby o tom svědčí e-maily o zaúčtování platby, které mi chodí ve 2-4 ráno :D

4) Proč není možné převádět mezi účty klienta i o víkendech: Převody mezi účty klienta v den pracovního volna nelze v současnosti provádět, protože tento volný čas je využíván pro údržbu a up grade bankovního systému, který vede více než 4 miliony účtů. Tím, že banka neprovádí transakce v době pracovního volna se nedopouští porušování zákona o platebním styku, protože termíny závazné pro banky se týkají pouze pracovních dní. V současné době tuto službu nabízejí spíše menší banky, které vznikly později, mají nesrovnatelně méně klientů a jejich software lze tedy jednoduše modifikovat. Jsem přesvědčen, že po nasazení nového bankovního systému bude i naše banka schopna tuto službu nabídnout
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bernhard 11. 3. 2009 19:35

Podle tohoto:
http://www.postovnisporitelna.cz/Obcane ... /visa.aspx
je ale VISA k červenému kontu zdarma. Buď je chyba tady nebo u ombudsmana PS.
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Z 12. 3. 2009 22:37

filip893 píše:1) Visa Classic k Červenému kontu není vydávána zdarma jak tvrdí PS ve své tiskové zprávě z 12.1.09 ale cituji: Podmínky pro karty vydané k červenému kontu se řídí obchodními podmínkami pro platební karty. Roční poplatek za Visa Clasic, která se k Červenému kontu vydává činí Kč 500,- a výběr z bankomatu bez rozdílu banky je Kč 25,-

Pan ombudsman se asi spletl :-)

Dnes je tam toto:
Podmínky pro karty vydané k červenému kontu se řídí obchodními podmínkami pro platební karty. Roční poplatek za Visa Clasic, která se k Červenému kontu vydává činí Kč 0,- a výběr z bankomatu bez rozdílu banky je Kč 25,-. Podrobné údaje o poplatcích naleznete na webových stránkách http://www.postovnisporitelna.cz/O-post ... spx?typ=19
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 19. 3. 2009 18:48

Tak jsem s hrůzou zjistil, že když máte v internetovém bankovnictví nastaven denní limit na 50kkč, tak nezadám ani příkazy na různé převody za víc peněz.

Když chcete zadat příkazy na celkem 100 001Kč (samozřejmě více příkazů, každý pod 50kkč), tak se musíte do bankovnictví přihlásit ve TŘECH různých dnech (a ve dvou týdnech) - to musel vymyslet někdo hodně inteligentní.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod zip07 14. 5. 2009 08:17

libol
A co jsi čekal od denního limitu? Proč si teda nezajdeš do banky a nezvýšíš si ho třeba na milion?

Jinak taky vás někoho přímo se*e to nový internetový bankovnictví? Nejde ani tak o vzhled, po půl hodině přizpůsobování už vypadá koukatelně, ale ta rychlost! Načtení úvodní stránky po přihlášení někdy trvá i přes minutu, dnes jsem kliknul na novej příkaz a podle bezpečnostního limitu načítání tý jedný blbý stránky trvalo 2 minuty a 46 sekund! A vidím, že u ČSOB tenhle paskvil už taky nasadili. PS jsem si vybral právě kvůli dobrýmu inet bankingu, ze stejnýho důvodu od nich brzo odejdu, pokud honem rychle neudělaj něco s tou rychlostí.
zip07
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 14. 5. 2009 08:36

zip07: Já jsem zatím žádné zpomalení IB PS nezaznamenal. :hm Snad mi to vydrží. ;-)
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 14. 5. 2009 19:30

zip07:
Od denního limitu jsem čekal, že je to množství peněz,s kterými mohu v danému dni disponovat.
Od denního limitu jsem neočekával, že mi bude omezovat disponování s penězi v dalších dnech.
Polopatě:
Mám na účtě 500 000Kč a denní limit 50 000Kč, jsem smířen s tím, že peníze budu přesouvat 10 dní, keždý den 50 000Kč.
Připadá mi ovšem naprosto nesmyslné a nezdůvodnitelně, proč se kvůli této operaci musím 10 dní po sobě přihlašovat na svůj účet a zadávat tento příkaz.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 14. 5. 2009 19:45

libol: chyba bude asi ve vyberu banky :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod libol 14. 5. 2009 19:58

na mou obranu - není to můj účet ;-) (jen s ním disponuji), sám jsem od PS odešel r. 2001
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod zip07 14. 5. 2009 20:58

filip893 píše:zip07: Já jsem zatím žádné zpomalení IB PS nezaznamenal. :hm Snad mi to vydrží. ;-)

Tak to jseš šťastnej člověk. Já teď blbejch 10 plateb/hromadných příkazů posílám čtvrt hodiny :-/

libol
od tý doby, co jsem si zvýšil limit na 3 000 000 jsem to nepotřeboval řešit, ale dřív šlo dát v jeden den třeba 10 plateb s tím, že každá vyčerpá denní limit, pokud u každý byl nastavenej jinej den splatnosti.
Jinak ale limity celkově jsou velkej problém PS. Na soukromým účtu mi nechtěli nastavit limit na kartě na víc jak 500 Kč tejdně! Na firemní kartě mi odmítaj nastavit limit vyšší jak 30 tisíc, že to prej víc nejde ... Nevim proč, když v ostatních bankách mám 100 tisíc. Navíc když jsem chtěl teda další kartu, s tím, že si teda budu platit vedení každý karty a oops ono to zase nejde! Buď kreditku nebo embosovanou, ale víc jak jednu čipovou debetní mi nedaj! A pamatuju ještě doby, kdy nešel týdenní limit do IB na víc jak 300 000. S tím se nedaly ani zaplatit daně. U PS zůstávám už jen kvůli tomu, že peníze za dobírky mi na účet choděj druhej den od převzetí, díky tomu, že má pošta taky ČSOB, ale hlavní účet už přesouvám do jiný banky.
zip07
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka