Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wetrik 7. 4. 2010 06:22

díky za odpověď :) Jde mi totiž o to, že by tento účet byl pro mne značka ideál, jen mne straší tato položka.. :shock: Docela často platím kartou za dobírku zboží na poště, tak si jen ověřuji, že to není třeba zrovna tento případ, nehodlám za každou platbu platit stovku navíc :-S
wetrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 7. 4. 2010 06:49

wetrik píše:díky za odpověď :) Jde mi totiž o to, že by tento účet byl pro mne značka ideál, jen mne straší tato položka.. :shock: Docela často platím kartou za dobírku zboží na poště, tak si jen ověřuji, že to není třeba zrovna tento případ, nehodlám za každou platbu platit stovku navíc :-S
Nemusíš mít strach, dobírku jsem Maxkartou k Postžiru Zadarmo platil a nestálo mě to ani korunu navíc :-)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wetrik 7. 4. 2010 08:26

Tak mi to nedalo, když jsem tu četl jen samá pozitiva na tento typ účtu (a já sám využívám povětšinou jen el. bankovnictví a platím vesměs kartou), zavolal jsem si na Infolinku Poštovní spořitelny a po slečně jsem chtěl vědět podrobnosti k přechodu z Osobního účtu na Osobní účet ZADARMO - prý to jde na každé pobočce PS i telefonicky - takže jsem slečnu požádal o změnu, nadiktoval jí svoje číslo účtu, datum narození, identifikační číslo el. bankovnictví a změna byla hotova 8-) platí samozřejmě od prvního dne následujícího měsíce..
Takže jsem spokojen a budu jen doufat, že tento typ účtu nějak nezpoplatní :oboze
wetrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 7. 4. 2010 11:00

wetrik píše:Takže jsem spokojen a budu jen doufat, že tento typ účtu nějak nezpoplatní :oboze
Jo, taky se za to modlím :mrgreen:
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 4. 2010 11:48

Dnešní E15:
Poštovní spořitelna míří na lepší zákazníky. ;-)
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 4. 2010 12:31

DoubleSix píše:
wetrik píše:Takže jsem spokojen a budu jen doufat, že tento typ účtu nějak nezpoplatní :oboze
Jo, taky se za to modlím :mrgreen:


To se tady asi modlíme všichni :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 22. 4. 2010 12:41

Tak jsem se na informační lince právě dozvěděl:

Pokud má někdo Červené konto a nemá k němu osobní účet u poštovky, tak má omezeny výběry na maximálně 1,5 milionu denně a 3 miliony týdně. Limit je pro internetové bankovnictví a z červeného konta NELZE zadat výběr na přepážce.
Jediný způsob, jak vybrat více je mít založený osobní účet a limit se pak nevztahuje na převod mezi účty klienta. Z osobního účtu pak lze zadat příkaz na přepážce.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 4. 2010 14:55

Nemy_bobes píše:Pokud má někdo Červené konto a nemá k němu osobní účet u poštovky, tak má omezeny výběry na maximálně 1,5 milionu denně a 3 miliony týdně.
Zvláštní, já mám denní limit 300 tisíc a týdenní limit 500 tisíc. Jak u PS, tak i u ČSOB a údajně víc ani z IB dostat nemohu, pokud chci manipulovat s větší částkou, musím na pobočku.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 22. 4. 2010 17:07

Tak já mám 1,5 a 3. Schválně jsem žádal při podpisu smlouvy nejvyšší. Jelikož jsem ale někam založil tu jejich maxkartu, mám teď problém, jak dostat peníze ze spořáku. To, že u příkazu zadaného na pobočce (ne na poště) PS trvá zpracování 2 dny a pak teprve odepíšou peníze mě způsobuje menší komplikace :(

Ještě kdyby byl aspoň limit zvlášť na Červené konto a zvlášť na Postžiro. Ale je na internetbanking celkově. :(
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 23. 4. 2010 14:08

Nevíte někdo, jestli týdenní limit hlídá kalendářní týden nebo jestli je to 7 dní?
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 23. 4. 2010 15:20

Limity by se měly obnovovat vždy z neděle na pondělí.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 4. 2010 21:53

Diskutéři, taky jste měli dnes večer problém, že částky zaúčtované jsou duplicitně i v blokacích a tím pádem máte snížený disponibilní zůstatek a nemůžete použít své peníze? Toto je v poslední době další chyba PS a i díky účtu zadarmo přemýšlím, že tento účet nechám zrušit a využiju služeb jinde :grr:
Nedokážu si představit, že chci platit v obchodě a nezaplatím jen díky tomu, že mají v bance bordel...Viva la spořitelna :hm
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 4. 2010 06:49

Mám dojem, že tohle není problém, ale vlastnost, a nejen u karet PS.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 4. 2010 09:12

dr._lukas píše:Toto je v poslední době další chyba PS a i díky účtu zadarmo přemýšlím, že tento účet nechám zrušit a využiju služeb jinde :grr:
Jenom nezapomeň, že při zrušení účtu do 12 měsíců od jeho založení musíš zaplatit 200 Kč :-D
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 4. 2010 09:48

Taky jsem na to dnes koukal že již zaúčtované transakce jsou zároveň i v blokacích. Dřív to nebývalo.
myšpulín
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků