Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod patriotq 10. 8. 2010 11:05

Díky za odpovědi. Ještě otázka: PIN k Max kartě je stejný, jako PIN k Max Internetbanking? (Kartu mi mají teprve poslat, tak se preventivně ptám :-).
patriotq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 8. 2010 11:19

Ne, určitě není. PIN k internetbankingu je 5 místný, ke kartě 4 místný.
Oba je ale možné změnit. U karty za poplatek, u IB nevím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod patriotq 10. 8. 2010 11:22

OK. Takže mám zřejmě očekávat opět dvě obálky - jednu s kartou a jednu s PINem... (?)
patriotq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 8. 2010 12:13

Dvě obálky určitě. Jen si už nepamatuji, jestli chodily poštou nebo se vyzvedávaly na pobočce, ale myslím, že poštou.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 10. 8. 2010 15:07

PatrikChrz píše:Ne, určitě není. PIN k internetbankingu je 5 místný, ke kartě 4 místný.
Oba je ale možné změnit. U karty za poplatek, u IB nevím.
Změna PINu do IB je zdarma. PIN ke kartě se dá změnit v bankomatu ČSOB za rozumných 8 Kč.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 8. 2010 07:37

Taky se vám nějak prodloužili převody v rámci PS? Mě to dnes trvá cca půl hodiny :(.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod esquire 11. 8. 2010 08:12

Nevite kdy se v PS strhava SIPO? Menil jsem povoleni z mBank do PS a doted se nestrhlo. Povoleni v PS jsem zadaval 9.7.2010, jakmile bylo provedeno z mBank. V mBank vzdycky chodilo kolem 9. v mesici, tak nevim jak to je v PS.
esquire
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 8. 2010 08:40

FIO mě ho strhlo 10.8., takže to bude asi všude stejné. Spíše mám pocit, že bylo zadáno pozdě (mělo být zadáno do konce června). Takže to vypadá, že to jedno SIPO budeš muset zaplatit převodem (návod je na druhé straně toho lístku). Do konce měsíce je času dost (počkej tak do dvacátého a když to neodejde, tak to zadej ručně).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 8. 2010 10:33

esquire : PS si strhává SIPO až kolem 14.dne v měsíci.

Jinak stačí zadat SIPO do 24.dne v měsíci a další měsíc už to běží z nového účtu. Takže pokud si u PS zadal SIPO 9.7, tak srpnové SIPO by ti již mělo být strženo u PS.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 8. 2010 21:43

me se sipo strhlo 12.8. a to jsem si ho nastavoval poprvy pro matku na svym uctu, pac za platbu si uctujou 5 kc, jeste musim neco udelat s 5 kc za vypis plateb, to jako nepotrebuju. pritom mi to naskocilo z nicehonic
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Burina 16. 8. 2010 09:56

V sobotu jsem prováděl převod mezi vlastníma účtama ( OÚZ a ČK ) a operace proběhla až dnes.

V MBance operace mezi vlastníma účtama probíhá okamžitě.

Je to normální, že u Poštovní banky převody mezi vlastníma účtama nejsou okamžité ?
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2010 10:05

Ano, je to tak. U PS fungují on-line převody jen v pracovní době. A je úplně jedno jeslti jde o převody mezi vlastními nebo cizími účty. Předpokládám, že se ti peníze připsaly kolem 4:00 ráno.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 8. 2010 08:47

Burina píše:V sobotu jsem prováděl převod mezi vlastníma účtama ( OÚZ a ČK ) a operace proběhla až dnes.

V MBance operace mezi vlastníma účtama probíhá okamžitě.

Je to normální, že u Poštovní banky převody mezi vlastníma účtama nejsou okamžité ?

To umí jen mBank a myslím, že FIO :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 8. 2010 09:30

dr._lukas: to umí každá slušná banka... třeba i taková RB to umí.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 17. 8. 2010 09:41

ČSOB už snad více jak rok slibuje, že online platby mezi účty jednoho klienta budou probíhat i mimo pracovní dobu a tedy i o víkendu. Ale skutek utek a nic se neděje. I ombudsman PS o tom mluvil, dokud ještě mohl, teď už se ombudsmana ptát nemůžeme :-)
DoubleSix
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka