Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 2. 10. 2010 21:06

Je to jeden celkový limit.

Nastavení limitu karty (včetně historie změn) je vidět v IB v sekci "platební karty" - záložka vpravo nahoře.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 2. 10. 2010 23:01

kdyz jsme u tech limitu, zjistil jsem ze na karte mam chabych 50t. nikdy jsem tolik nevybiral, ale ouhle zacal jsem stavet a budu potrebovat platit v hotovosti vetsi castky .
beton za 40 t jeste zvladnu,
ale potrebuju poradit jak zaplatit dalsi ptakoviny - cihly 80 t a pak treba strechu 300t .
cihly jakztakz si jeste dovedu predstavit ale strechu vubec.
pouzivam nasledujici karty PS s limitrem 50 k tydne
fio - limit netusim
mbank - tam vim ze se limit da nastavit, ale platby v hypermark a za benzin nedaj 2 litry za mesic
axa - tam mam limit 100k co vim
pak jsem si taky zridil i vkladni knizku Cesk. spori. jak zde byla zminovana na foru.
sice lakave vypada mbank,ale je mozny ze tech vyberu v rijnu, pripadne v listopadu bude nekolik tedy vic nez 3 tak nehodlam zbytecne platit koruny za vyber z bankomatu. jde mi o levny reseni.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2010 23:06

FIO má limit 30 000 Kč týdně. Ale můžeš vybrat i na pobočce (rozumné částky jsou zdarma).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 10. 2010 23:14

Hm, platit střechu za 300 kKč v hotovosti... Co to je za solidní firmu, že nemají účet? Nebo je to bez dokladu? Tak hodně štěstí při reklamaci... Známý už reklamoval novou zatékající střechu 3x, naštěstí na to má papír, jinak by ho taky mohli poslat do pr...yč.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 10. 2010 00:08

No co, pitomci zakaznici a zlodeji remeslnici :-D Nejlepsi jsou ti, co okradou stat na dani, sveho zamestnavatele na materialu a vas na kvalite & zaruce.

Ale muze si zalozit vice uctu a k nim vice karet maestro zdarma :-D Pripadne vybrat na pobocce 50K bez ohlaseni na 1 ucet/majitele/den, 100K s ohlasenim den predem, 200K 2 prac. dny predem
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 10. 2010 21:13

Tak vypadá, že problém s placením mojí Maxkartou asi stále není vyřešený. Dnes odpoledne mi opět nešlo zaplatit v Penny. Zkoušelo se to 2x a vždy byla platba zamítnutá. Na účtu samozřejmě je dostatek peněz a týdenní limit není přečerpaný. Tentokrát ani nepomohla karta mBank a musel jsem zaplatit v hotovosti. Krátce předtím jsem Maxkartou bez problémů provedl výběr z bankomatu. Myslím, že těch neúspěšných plateb Maxkartou jsem v poslední době měl už dost a na nějaký problém s platebním terminálem mi to příliš nevypadá. Spíše mi to připadá, že mi při zvýšení limitu asi zároveň i snížili počet transakci na pouze 1 denně. Usuzují tak proto, že když provedu Maxkartou nějakou transakci tak tentýž den mi už další transakce jsou zamítnuté.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 10. 2010 21:21

vlazy píše:Tentokrát ani nepomohla karta mBank ..... a na nějaký problém s platebním terminálem mi to příliš nevypadá

No já bych řekl, že v tomto případě to přesně vypadá na problém s terminálem.
vlazy píše:. Spíše mi to připadá, že mi při zvýšení limitu asi zároveň i snížili počet transakci na pouze 1 denně. Usuzují tak proto, že když provedu Maxkartou nějakou transakci tak tentýž den mi už další transakce jsou zamítnuté.

To se mi nezdá. Počet transakcí zavedla u nás až mBank, nevím o jiné bance, které by to měla.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 10. 2010 21:57

PatrikChrz píše:To se mi nezdá. Počet transakcí zavedla u nás až mBank, nevím o jiné bance, které by to měla.
Nevím jak to je s tím počtem transakci, ale mne se zase příliš nezdá, že by to zavedla až mBank. Nevím to, ale předpokládám, že počet transakcí snad mají u karet nastavené všechny banky, ale na rozdíl od mBank je neumožňují klientům měnit.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 10. 2010 22:44

No nic, tak zajdi na pobočku PS a kartu reklamuj. Já kartou PS v poslední době pravda moc neplatím, ale ani jednou se mě nestalo, že bych s ní nezaplatil... a když jsem např. v Praze, tak tam je karta častěji na vzduchu než v peněžence :-) Zvýšený limit jsem si samozřejmě už taky kdysi dávno nechal dát...

Co jsem si však všimnul, má spolupracovnice, která si konto založila asi rok a půl po mě dostala lepší kartu. Písmo je pořádně vyryto a obtaženo pořádnou vrstvou bílé barvy. Něco jako mají karty KB. To te mé debetce pomalu mizí písmo i číslo... Mimochodem ta barva jde pomalu a lehce dolů i z karty FIO, která je taky z dílny ČSOB :-P
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 10. 2010 04:56

Já maxkartou dřív platil běžně a klidně i víc než 5 nákupů denně (s manželkou v nákupním centru) a nikdy jsem neměl žádný problém.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 10. 2010 07:15

dr._lukas píše:No nic, tak zajdi na pobočku PS a kartu reklamuj.
Když se mi to stalo poprvé, že jsem Maxkartou nemohl zaplatit tak jsem byl ve Finančním centru kvůli jiné záležitosti a přitom jsem se i ptal na to proč mi nešlo kartou zaplatit. Bylo mi odpovězeno, že se to občas stává, že je nějaký problém a že to na reklamaci není. Nyní kdy mi v poslední době už několikrát nešlo tou Maxkartou zaplatit tak mi to připadá, že se asi jedná o nějaký problém související s tou mojí Maxkartou a na reklamaci by to snad mohlo být. Nevíte někdo zda je nějaký poplatek za neuznanou (zamítnutou) reklamaci? Nepamatují si to už přesně, ale myslím, že nějaký takový vychytralý poplatek v sazebníku PS asi byl.
Včera večer jsem ohledně toho problému s Maxkartou psal e-mal do PS. Odepsali mi, že můj dotaz předali ke zpracování odbornému útvaru. Nyní jsem zvědavý zda a co mi k tomu odepíšou.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 10. 2010 08:31

vlazy píše:Nevíte někdo zda je nějaký poplatek za neuznanou (zamítnutou) reklamaci? Nepamatují si to už přesně, ale myslím, že nějaký takový vychytralý poplatek v sazebníku PS asi byl.
Ne, 200Kč se platí za "neoprávněnou reklamaci transakce" s kartou. Žádný poplatek za reklamaci "funkčnosti" karty v sazebníku není.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 10. 2010 09:32

DoubleSix:
Nevím, já se v tom příliš nevyznám a možná máš pravdu. Podle mne ale i platby kartou jsou považované jako transakce a když by zjistili, že moje Maxkarta je v pořádku tak by to mohli považovat za neoprávněnou reklamaci transakci tou kartou.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 10. 2010 11:04

Spíš ti napaří 350Kč za vydání nové karty :-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod josh.viklef 6. 10. 2010 12:22

Neni uz lepsi si zalozit novy ucet. :-) (Teda pokud na na ty karte nejsou nejaky body.)
josh.viklef
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka