Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod quaero 1. 2. 2011 14:57

dr._lukas píše:problém může nastat tehdy, když si založil někdo účet nedávno, odmítá zaplatit 200 za zrušení a během roku účet doprasí úplně

To je přesně můj případ. Může tahle banka změnit ceník a já s tím prostě nic neudělám???
quaero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 2. 2011 15:00

může.. proto vydávají ten sazebník 2 měsíce dopředu..byl jsi na té pobočce? Já se tam chystám odpoledne..nejlépe v půl paté před zavíračkou co mají v pět :-D
A ještě zbytek peněz vyberu po cestě na 4x :-D Tolik je totiž bankomatů čsob po cestě :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod morrma 1. 2. 2011 15:09

taky zruším i červené....jediná věc,která mi bude chybět je dobíjení předplacených karet mobilních operátorů (to jsem využívala dost a dobíjela jsem celé rodině)
morrma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 2. 2011 15:12

no to FIO neumí :-) ale dá se oželet.. zvlášť, když bankomat ti tuto možnost nabídne
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod quaero 1. 2. 2011 15:15

dr._lukas píše:může.. proto vydávají ten sazebník 2 měsíce dopředu..byl jsi na té pobočce? Já se tam chystám odpoledne..nejlépe v půl paté před zavíračkou co mají v pět :-D
A ještě zbytek peněz vyberu po cestě na 4x :-D Tolik je totiž bankomatů čsob po cestě :-D

A co ten zákon o PS:

"Zákon o platebním styku
§ 94
4. Jestliže uživatel návrh na změnu rámcové smlouvy v případě uvedeném v odstavci 3 odmítne, má právo rámcovou smlouvu přede dnem, kdy má změna nabýt účinnosti, bezúplatně a s okamžitou účinností vypovědět.
quaero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 2. 2011 15:16

dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 2. 2011 15:30

librab píše:@ S474N Zdravím, můžeš prosím tě upřesnit, jaký účet u RB máš konkrétně na mysli? Předem dík.

eKonto Premium pochopitelne.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Senty 1. 2. 2011 15:33

Tak jsem se ted vrátil z pobočky PS a tam ani sami nevěděli,že vyšel nový sazebník.Nemohli mi k tomu nic říct,ale divily se že by tam mělo být 15tis jako průměrný zustatek.Myslí si že by to mohlo být jako u RB,že by stačilo jen poslat 15 a pak zas odeslat.Včera mi budou volat jak to přesně je.A k tomu podání nesouhlasu s novými podmínkami tak se to dělá na pobočcce a řekli mi že by měli pak zrušit učet Zdarma,že by to šlo přes reklamační odddělení.Zítra to budu vědět přesně,tak dám vědět.
Senty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 1. 2. 2011 15:40

Myslet znamená h...o vědět. Sazebník mluví jasně o průměrném zůstatku.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 2. 2011 15:59

senty: bohužel ani sám ředitel pobočky v Opavě nevěděl před 2 lety, že vyšel nový sazebník a tak se mě snažil říkat broskvoviny
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod marczus 1. 2. 2011 16:51

[quote="Senty"][/quote]

Tak nas prosim informuj jak jsi dopadl stim zruseni uctu .. dekuju :-)
marczus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 1. 2. 2011 17:03

vyslovení nesouhlasu se zhoršením podmínek (do 30 nebo 60 dnů od vydání?) nelze pokutovat (tedy bude zdarma), nesmíte ale podat klasické zrušení účtu, to vám zpoplatnit mohou )ale nemusejí, záleží na nich)...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Senty 1. 2. 2011 20:33

Zítra budeme chytřejší drahoušku
Senty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ALF6 1. 2. 2011 20:55

PatrikChrz píše:
dr._lukas píše:a co teď..kam půjdete? FIO? bohužel už začíná být doba zpět, kde budou účty zase za minimál 50,-.. za tyto prachy dostanu účet u čsob, KB apod..

Tak já si nechávám FIO, mBank a Unibon. Holt, než FIO vydá vlastní karty nebo nějakým jiným způsobem neumožní nějaký ten výběr z bankomatu zdarma, tak budu vybírat na přepážce FIO a Unibonu. Zatím mám naštěstí pracovní dobu takovou, že to do FIO stíhám a mám ho v pěším dosahu od bydliště.
V nejhorším případě vyberu kartou mBank, těch 9 Kč není taková trága a když se budu hooodně snažit, tak za ten měsíc dám i ten 2000 Kč obrat (v nejhorším koupím něco do zásoby :D ) a budu ho mít zdarma. Jen už, bohužel, nebudu moct vybírat po stovkách, jak jsem byl zvyklý. To mě totiž naučilo (paradoxně) platit kartou, protože jsem s sebou měl v peněžence vždy tak stovku, dvě (věděl jsem, že si kdykoliv budu moct vybrat) a větší věci jsem tak platil kartou. Nyní budu muset při výběru více přemýšlet a držet větší hotovost :(.

-- 1. 2. 2011 05:29 --

ALF6 píše:Nevite kolik si Fio uctuje poplatek za prijeti nedokumentarni platby ?

Myslíš zahraniční? A odkud? Ze Slovenska zdarma, z eurozóny 1 EUR/ 25 Kč (dle měny, ve které je veden účet), ostatní dle ceníku ČSOB + malý příplatek pro FIO.
Ale můžeš si zřídit virtuální účet u některé devizové společnosti, tam to může být i zdarma a dostaneš lepší kurzy, než u banky. Tento týden by mě měl vyjít článek o devizových společnostech na Měšci.

je to z USA :-) Postovka to umi za 6 Kc(chodi mne pak upozorneni postou, ze si strhli za doslou nedokumentarni platbu 6 Kc)...nejak se to prevadi se sberneho uctu v CSOB

Tohle je oficialni odpoved z FIO
Dobrý den,
Fio banka zatím není účastníkem mezinárodního systému zúčtování plateb SWIFT. Tyto platby jsou zúčtovány prostřednictvím sběrných účtů u ČSOB a.s. http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/plate ... cizomenovy. Poplatky za tyto platby naleznete v našem ceníku služeb: http://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf .

...To je od nich hezke, ze daji odkazy na cenik, ale kdyz to tam nemuzu najit, tak proto jim pisu, aby mne to rekli a ne, ze mne zase poslou odkaz na cenik :roll:
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod magican 1. 2. 2011 20:58

Zrušení účtu u PS (výpis z aktuálně platného sazebníku PS):

Zrušení účtu (včetně převodu účtu mezi Poštovní spořitelnou a ČSOB) po 12 měsících doby trvání smluvního vztahu zdarma
Zrušení účtu (včetně převodu účtu mezi Poštovní spořitelnou a ČSOB) do 12 měsíců doby trvání smluvního vztahu 200

Myslím, že nás je víc, kdo se nechal nalákat a nemá splněný časový 12 měsíční test.

Víte někdo, jak se podává odpor proti změně podmínek? Písemně dopisem, nebo ústně a tedy by stačilo zajít na obchodní místo PS?
magican
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka