Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod akcius 4. 2. 2011 21:03

Já si tipnu, že další krok bude zpoplatnění výběru z bankomatů, třeba nad nějaký limit (např.3 výběry měsíčně zdarma)..já teda z bankomatu moc navybírám, ale někteří možná denně..ale na druhé straně se Poštovce nedivím, systém "vše zdarma" se nikde dlouho neudrží..a byli v podstatě poslední, kde se za nic neplatilo (Fio má zpoplatněné výběry z bankomatu) .
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 2. 2011 21:25

Strobe: teď je problém kolik těch lidí bude ochotných platit 50,- minimálně měsíčne, pokud tento účet používají jako hlavní.. Já jsem spíš čekal druhou možnost, omezení výběrů z bankomatů..tak udělali akorát z účtu zadarmo, účtem nejdrahším v PS :-) Běžný účet stojí 34,-
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod strobe 4. 2. 2011 21:46

tom brava: Překlep to není, odpusť diskrétnost. Nějak mám pocit, že konkrétní jméno už nezvýší informační hodnotu sdělení.

dr._lukas: To mi přijde nabídka mBank logičtější a férovější - přines nám peníze za platbu kartou a dostaneš odměnu.
strobe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 4. 2. 2011 21:55

dr Lukas:

A proč by za něj měli platit 50 Kč?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 4. 2. 2011 21:58

akcius píše:Myslím si, že to s aktivní kartou prostě zrušit ihned nepůjde..ale uvidíme.

Můžu tě ubezpečit, a to na 100_procent, že u PS nejde zrušit účet ihned, nejde to prostě technicky, proto na to mají těch třicet dnů. Pracovnice obchodního centra s tebou sepíše potřebné žádosti ("Odevzdání platební karty, Maxkarty" + "výpověď smlouvy-zrušení-odezvdání"), ty tu žádost podepíšeš dle podpisového vzoru , kartu před tebou rozestříhnou a to je vše, co se v ten moment stane. V dalších dnech se ty žádosti posílají do centra na zpracování, kde si znuvu ověřují shodnost podpisu a správnost údajů. A pokud je vše OK , tak 30 dnů po podání žádosti dojde k "ukončení účtu". A přes to prostě nejede vlak ..... :lol:
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akcius 4. 2. 2011 22:20

gogospk :přece jsem napsal, že si myslím, že to s kartou hned nepůjde zrušit..ale ještě v pondělí ověřím, zda by to šel účet na počkání zrušit, když je bloklá karta a účet na nule..
dr.lukas : Era účet za 34,-kč má zpoplatněny všechny pohyby, některé dost mastně..takže je mnohem výhodnější držet na OUZ 15k (plus na transakce) a mít opravdu VŠE zdarma..a navíc jsem s Poštovkou spokojen, jednání pracovníků skvělé (inteligentní chlapi), vždy mi vyšli vstříc..
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gogospk 4. 2. 2011 22:29

akcius píše:gogospk :přece jsem napsal, že si myslím, že to s kartou hned nepůjde zrušit..ale ještě v pondělí ověřím, zda by to šel účet na počkání zrušit, když je bloklá karta a účet na nule..
dr.lukas : Era účet za 34,-kč má zpoplatněny všechny pohyby, některé dost mastně..takže je mnohem výhodnější držet na OUZ 15k (plus na transakce) a mít opravdu VŠE zdarma..a navíc jsem s Poštovkou spokojen, jednání pracovníků skvělé (inteligentní chlapi), vždy mi vyšli vstříc..

Myslel jsem, že jsem to popsal dostatečně "polopaticky". Tak že ještě jednou, ať s blokovanou kartou nebo třebas i bez vydané karty ti prostě u PS NIKDO účet na počkání nezruší, nejde to.
Nejde to dokonce ani u internetové mBanky, kde by to mohlo být naprosto jednoduché a online.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 5. 2. 2011 00:22

gogospk - ty jsi zakládal před <1rokem? Dával jsi jim patrně občanku na kopírování, že?
Naposledy upravil vpe dne 5. 2. 2011 00:23, celkově upraveno 1
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod marczus 5. 2. 2011 00:23

Zdravim, tak dneska jsem byl v PS v Brne .. (semilasso) a zruseni probehlo bez problemu .. rekl jsem ze nesouhlasim s podminkami .. pani to sepsala .. 2x podpis .. jedna o zruseni uctu druha o zruseni konta .. kazdopadne toto konto pojede jeste 30 dni .. nez dojede .. zadal jsem cislo uctu .. kdyby nahodou prisla nejaka platba .. na tento ucet .. tak to akroat preposlou .. 200kc za zruseni uctu mi uctovat nebudou pac nesouhlasim s jejimi podminkami (sazebnik) Vse tedy probehlo ok :-) otazka kam se vydat?

mam mBank ... a premyslim o zalozeni CSOB nebo FIO ... jsem student takze CSOB by me melo vyjit do 28 let zadarmo ... otazkou je jestli FIO nezmeni podminky ??? ostatne ted FIO vydalo nekolik reklam .. na ucet zadarmo .. bezi to na jakekoliv televizi ... takze ja nevim :-( (vzpominate na mBank?) asi pockam necham si jen mBank .. (zatim nevydelavam.. nemam zadne prijmy na konto + vybery ... ) uvidime co bude za 1/4 roku ...
marczus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 2. 2011 01:06

na to konto od čsob bych si dal dobrý pozor..do 28 let ti zůstane zdarma pouze za předpokladu, že jim doneseš potvrzení ze školy, kde bude jasně napsáno, že studium v těchto letech ukončíš..pokud to bude dřív, tak ti začnou účtovat 50,-KČ měsíčně.. sám jsem ho měl a v této bance pracuje jeden z mých rodinných příšlušníků :-)

Když se zamyslíš, zjistíš, že je asi zbytečné nyní zakládat další konto, když účet máš v mBance víceméně zadarmo.. za 27,- máš 3 výběry, pokud neprovedeš stanovené množství plateb.. pokud ano máš je zadarmo.. a z 15 tisíc, které bys musel držet v šiditelně vyděláš ve wuestenrotu 29,-, takže jsi furt v plus.. :D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 2. 2011 01:26

Ve WU vydělá max. 21,25 Kč (a při fixaci na 2%, nevšiml jsem si, že by měl účet založený do 27.12.) ale jen pokud je má volné (což asi nemá), jestli chceš být doktor a ne kat/řezník, trénuj počty, než předávkuješ barbituráty (Víš jak dopadl Jaskson, tohle není sranda, přestřelit o 50% :-).

Podle všeho OUZ měl kvůli bezplatným výběrům z bankomatu čsob, na to lze doporučit LBBW konto zdarma a jejich spořičí konto pro zdarma plnění účtu..
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 2. 2011 02:27

Já počítám se sazbou, kterou mám na spořícím účtůu já a to je 2,6% :-) Mám v compu přímo v excelu tabulku, která +- počítá úroky a daně z nich.. kdysi se dalo naleznout na fóru mBanky..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2011 07:30

marczus: to FIO si určitě založ, však to nic nestojí a sám uvidíš co se ti víc vyplatí. Já na něm oceňuji hlavně jejich IB, např. když hledám nějakou platbu, tak si vyjedu transakce za celou historii a pak pomocí ctrl+F. Tohle bohužel mBank neumí :(. Stejně tak e-mail po každé transakci (navíc v takovém formátu, že je čitelný i po přeposlání na mobil) zdarma.
Nevýhoda je snad jen několikadenní zpoždění v zúčtování platebních karet (neukazují se blokace), ale snad se i tohle časem změní.
Jestli platíš kartou v cizí měně (PayPal, platby v a do zahraničí), tak k tomu přiber ještě Axu (spořicí účet).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 5. 2. 2011 15:16

Tak proč jsi mu dr. psal "vyděláš ve wuestenrotu 29,-", když on ve WU konto nemá a nic takového (i kdyby nakrásně těch 15000 zbytečných měl) ve WU nevydělá? Zbytečně plašíš. Může to zmást i dalí lidi. Zkus příště to formulovat s rozvahou...

PatrikChrz: mbank že neumí vyjet platby? Jakto? Vyjede mi od začátku vše. To spíše čobka to neumí.. Ctrl-F je spíš do té mBanky, ve Fio je na tohle celkem použitelný filtr - vlevo dole :-)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 5. 2. 2011 20:55

Konec OUZ přišel paradoxně ve "vhodnou chvíli". Z našeho Kauflandu nám právě odvezli ATM Volksbank. Zůstal tam jen ATM ČS a GE, takže s kartou ČSOB bych z toho stejně moc neudělal a manželka už vůbec ne. Vidím to buď na LBBW Bank nebo Rajfku. Ta druhá bude asi jistější a komfortnější :)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka