Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2012 16:39

Spíše bych viděl problém v platební bráně. Operátoři snad mají Českou spořitelnu a ta nemá zahraniční karty ráda http://www.penize.cz/platebni-karty/210 ... akazuje-se! , takže možná, že ta kartu špatně identifikovala.
Nevíš náhodou u těch ČD, jakou mají platební bránu?

Každopádně pokud se to bude opakovat, tak bych zkusil informovat banku. Je tady sice malá pravděpodobnost, ale třeba skutečně došlo k nějaké chybě při přidělení čísla karty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 9. 2012 16:43

Co sem si kupoval lístky v eshopu ČD tak ti mají Českou spořitelnu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 13. 9. 2012 18:23

To xtonda:

Určitě?

OBCHODNÍ PODMÍNKY ESHOP ČD (Stav 10.6.2012)
Pro zajištění bezpečné platby po internetu je cestující přesměrován na platební portál zajišťující bezpečnost prostřednictvím technologie 3-D Secure, který poskytuje a.s. ČSOB, a který je provozován firmou Global Payments Europe.

https://www.cd.cz/eshop/docs/terms.aspx
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 13. 9. 2012 18:29

Ahoj Patriku, dekuji za odpoved. Fakt to vypada na problem era kreditky jen v brane Ceske sporitelny.
E-shop CD jede pres GP webpay. Vzpominam si, ze jsem pred mesicem platil i u O2.cz, tam byla Tatra banka a vse take bylo v pohode.
Psat do Postovni sporitelny asi ani nema cenu. Je to zkratka smula obchodniku, ze maji platebni brany Ceske sporitelny, ktere neberou kreditni karty druhe nejvetsi banky v zemi.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Havers 13. 9. 2012 18:39

Klient ps píše:Psat do Postovni sporitelny asi ani nema cenu.

Napiš do Poštovky. Jestli je to chyba PS (resp. ČSOB), tak by ji měli odstranit. Případně se domluví s ČS na nápravě.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 9. 2012 20:01

Hm, to fakt nevypadá jako ČS, asi sem si to splet s nákupem jízdného na Opencard v eshopu DPP.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod ivo_2 7. 10. 2012 13:57

Zdravím tak něco nového u Poštovní spořitelny.
Era spořicí účtet informace z webu banky

Výhodný úrok až 1,90 % ročně
Založení i vedení Era spořicího účtu je zdarma
Minimální vklad je 200 Kč

Základní informace
Era spořicí účet je účet s pevnou výpovědní lhůtou 55 dní
Minimální vklad na účtu je 200 Kč
Účet je úročen denně, úroky se připisují měsíčně
Úroky si můžete nechat připisovat buď k zůstatku na Era spořicím účtu, nebo na zvolený běžný účet
Všechny vložené peněžní prostředky jsou pojištěny v souladu s platným zákonem

Vklady a výběry
Peníze na Era spořicí účet lze převádět pouze bezhotovostně, a to z účtů jakékoliv banky na území ČR
Převod peněz z Era spořicího účtu je možný pouze na běžný účet, ke kterému byl spořicí účet zřízen
Vklad lze vybrat i před uplynutím výpovědní doby, avšak podléhá zpoplatnění (banka účtuje klientovi tzv. náhradu)
Výplata vkladu po uplynutí výpovědní lhůty se provádí převodem na běžný účet
Na účtu můžete mít zadáno až 12 výpovědí
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalamancharo 7. 10. 2012 14:14

Pro info dobré, ale prakticky k ničemu. Na trhu jsou lepší produkty...
kalamancharo

Odeslat příspěvekod dinkylinky 13. 10. 2012 22:15

Na trhu jsou samozřejmě lepší produkty, takže jen tohle k pousmání.
1/ V IB se objevila zpráva, že k 1.10 vstoupily v platnost nové VOP, které umožňují zřizovat smlouvy elektronicky přes IB.
2/ Ve VOP tohoto Era spořícího účtu je, že majitelé On line konta mohou zřídit tento spořák v IB.
3/ No a když si v IB dáte spoření, tak je tam tenhle era spořící účet uveden, ale zřízení možné pouze na pobočce, poště, přes zaslání formulářů atd. Ptal jsem se ze zvědavosti na infolince, a opravdu přes IB zřídit nelze 8-D .
Jak jsem psal, nestojím o tenhle produkt, ale ten rozpor mezi VOP a realitou jsem opravdu nečekal.
dinkylinky
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 21. 11. 2012 21:17

Budu vbrzku asi potřebovat větší obnos hotovosti dostat na konto (mám jak era online účet tak i ČK), jaká je aktuálně situace a jak to udělat poplatkově optimálně? (na poště za 8Kč? - a je jedno na online účet nebo ČK?)

Díky za radu (klidně i polopatě, včetně toho, co na té poště budu vlastně vyplňovat...)
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 21. 11. 2012 21:30

Jednozančně na ČK! Na online účet je vklad tuším za 100 či 150 Kč. Na poště zajdeš k okýnku finanční služby a nahlásíš že chceš vložit na účet, ona ti dá k vyplnění formulář.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jirik74 22. 11. 2012 19:33

Tak zdá se, že ten scifi projekt už brzo spustí... http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/pe ... ?id=763824
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ALF6 22. 11. 2012 23:17

Takze Era online pak nebude zdarma a budu muset platit nejaky poplatek? Jestli jo, tak jdu od nich pryc. :-)
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Heavy71 13. 2. 2013 22:56

Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 2. 2013 05:54

Heavy71: kontaktní MC Debit (bez PayPass) by měli mít nyní všichni, co měli předtím vydanou Visa Electron Maxkartu, jinak je standardně vydávána bezkontaktní. Já si o výměnu za bezkontaktní žádat ani nebudu, i když je nyní zdarma, používám ji pouze k bankomatu.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka