Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Heavy71 14. 2. 2013 09:22

Já mám právě ještĕ loni v březnu vydanou tu VISA Elektron a poslední dobou mĕ nĕjak zlobí, asi bude něco s tím čipem - nĕkdy se u pokladny nebo i v bankomatu načte třeba až napopáté, takže by se mi výmĕna i hodila. Stavím se dneska na Poštovce, zeptat se, co s tím, ale jestli za tu novou budou chtít podle ceníku těch 350Kč, tak nevím.
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ALF6 15. 2. 2013 16:42

Dnes jsem obdrzel bezkontaktni kartu v ramnci vymeny-pry bezplatne. Take jsem zjistil, ze mne nekdo poslal na ucet skoro 3000 Kc. Nevim o koho se jedna. Nejaky s.r.o . Nikdy jsem ten nazev nevidel. Co mam ted delat? mam si penize nechat a hrat mrtveho brouka? :shock: :shock:
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 16:50

To samozrejme muzes a potom si jeste nastuduj tohle:
:arrow: http://business.center.cz/business/prav ... spx#par451

Na tvem miste bych si zjistil telefon na dotycnou firmu a zkusil se zeptat, co se deje.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod ALF6 15. 2. 2013 17:06

diky :-)
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LGA 15. 2. 2013 20:12

S474N píše:To samozrejme muzes a potom si jeste nastuduj tohle:
:arrow: http://business.center.cz/business/prav ... spx#par451

Na tvem miste bych si zjistil telefon na dotycnou firmu a zkusil se zeptat, co se deje.

A musí nebo nemusí zaslané peníze sám AKTIVNĚ vrátit?
http://www.mesec.cz/clanky/poslali-jste-spatne-penize-uvidite-je-az-po-soudu/

Pár dní zpět jsme četl příspěvek v nějaké diskuzi (už nevím kde), že poslali z firmy peníze na účet v exekuci = peníze fuč.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 15. 2. 2013 21:01

LGA takže má čekat až mu přijde obvinění z neoprávněného obohacení?

Určitě bys byl rád, kdybys omylem poslal někomu prachy a on ti udělal to co ty navrhuješ, že? :D
Tvl nechápu, že někteří přemýšlejí tak jako ty. Pak se není co divit, že je tenhle stát v takových srač.ách...
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 21:17

Ondrasz: asi tak. Ja uz si tim prosel (z te druhe strany) a obrate jsem dotycnemu poslal penize nazpet. Jak si pamatuji, neco mi v te dobe posla zpatky s dekovnou zpravou ve Zprave pro prijemce.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Ondrasz 15. 2. 2013 21:42

Nevím, přijde mi to jako normální. Vzpomínám si jak mi před pár lety vypadla šrajtofle u Florence. Měl jsem tam asi jen nějaké 3 litry a k tomu 3 bankovní karty. Už jsem je chtěl blokovat přes telefon, když mi v tom volala ženská, že jí našla. Cpal jsem jí nalezné, ale nic si nevzala... :shock:
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LGA 15. 2. 2013 22:58

Ondrasz píše:

ale no tak, pouze jsem chtěl poukázat na to, jak to ve skutečnosti může být - slušný človek je bit, hajzlík se směje.
Pokud se chce navážet, tak odpovím slovy - stát je v takových sračkách, protože za to můžou ti, které volíme.

Stačí poslat peníze na účet člověku co nemá IB, či je v nemocnici, na dovolené a peníze můžu vidět v lepším případě po měsíci. Proč hned hrozit obviněním, když prvním krokem je požádat o vrácení.

Kde se v případě zaslání peněz na účet v exekuci, v dědickém řízení domůžu co nejrychlejšího vrácení peněz?
Mám právo si z vrácené částky strhnout s tím spojené poplatky, které zaplatím?
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 23:16

LGA: a to, ze dotycny treba nevi, ze poslal penize spatne te nenapadlo? Nez to zjisti, tak se treba sam muze dostat do exekuce, protoze se pri zaslani castky pretukl o cislo a treba exekutor nedostal penize vcas. Je opravdu problem ty penize poslat zpatky nebo minimalne danou firmu kontaktovat?

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod vit.spinka 16. 2. 2013 00:12

No, já bych ty peníze asi jen automaticky zpátky neposílal - kdo ví jestli si té příchozí platby vůbec všimnou (může jim toho chodit hodně), mohl to poslat někdo jiný než to teď uvidí atd.
Takže bych je určitě kontaktoval, ať nejdřív dohledají komu to vlastně chtěli poslat a jak to chtějí poslat zpátky (variabilní symbol atd.) A kdybych na ně kontakt nenašel, tak zavolat na infolinku do zdrojové banky, ať tu protistranu informují a předají kontakt na mne.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 2. 2013 12:51

Tak především chybu udělal ten odesílající, čili by on by se měl ozvat, omluvit a poprosit o vrácení.

Nevidím důvod proč bych měl obvolávat nebo obíhat banky a mrhat časem kvůli něčí chybě. Pokud se dá na internetu najít kontakt na odesílatele, poslal bych mu mail, jinak mail do jeho banky.

Pokud si v té firmě někam špatně poznamenali číslo účtu může se to dít i opakovaně, to to pak jeden vracel do zblbnutí, tj. nejprve se domluvit o co vlastně jde.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 2. 2013 15:00

Taky bych aktivně nic nevracel.. Jednou se mě stalo, že jsem dostal také peníze a přemýšlel jsem asi za co..a po pár dnech si uvědomil, že platba byla v pořádku.. A pokud opravdu prachy přišly od někoho neoprávněně, tak ať ten dotyčný požádá svou banku o vyzvání, abys mu ty prachy poslal zpátky..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 2. 2013 15:27

Řešil bych to přes svoji banku, nejlépe emailem abych to měl nějak podložené.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 16. 2. 2013 16:51

banku uz jsem kontaktoval emailem. Ihned co jsem dotaz odeslal jsem si vzpomnel, co by to asi mohlo byt..zatim vyckavam :-D
ALF6
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka