Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod appofiss 10. 3. 2013 11:53

Tak jsem vcera zjistil, ze na Google play nejde stahnout aplikace Era smartbanking. Hlasi to, ze zarizeni neni kompaktibilni. Jak v mobilu, tak v tabletu. Mate nekdo stejny problem?
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 3. 2013 13:31

Jestli je to tahle:

https://play.google.com/store/apps/deta ... anking.era

tak mě se tváří v pořádku, ale u aplikací se dá nastavit spousta požadavků na kompatibilitu, těžko říct, čím to je. Nedělal si nějaké neoficiální úpravy? Zejména nastavení density může rozbít kompatibilitu? Nemáš něco obstarožního s Androidem starším, než je verze 2.1.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod appofiss 10. 3. 2013 15:09

Mam Android 2.2.1 a tablet Android 4.0.4 a v obou dvou pripadech stejny problem. Musite se podivat primo pres aplikaci Google play!!
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 3. 2013 15:51

Přes aplikaci v telefonu nebo přes web, to je jedno, kompatibilita se zobrazuje v obojím stejně.Těžko říct v čem je problém.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod appofiss 10. 3. 2013 16:16

Me se misto nainstalovat zobrazi, ze zarizeni neni kompaktibilni a to v obouch zarizeni nezavisle na sobe.

-- 10. 3. 2013 16:12 --

Tak to vypada, ze to funguje jen lidem s Android 4.1 a dal. Kamos ma Samsung galaxy s3 a jde mu to.
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 3. 2013 20:47

Era smartbanking používám na LG 4X HD s Androidem 4.0.3 a měl jsem ho i na HTC EVO také se čtyřkovým Androidem.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod appofiss 11. 3. 2013 10:46

Tak jsem volal na HelpdeskIB a tam mi rekli, ze o tom vi a resi to se Samsungem a Googlem.
Jinak Postovni sporitelna delala nedavno aktualizaci internetoveho bankovnictvi a po prihlaseni do sveho uctu jsem zjistil, ze v polozce "prikazy cekajici na zpracovani" mam rozepsany jeden trvaly prikaz na cely rok. No proste maji v tom bordel. Nevim, jestli to uz opravili.
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 12. 3. 2013 12:05

ten prikaz tam mam taky, driv tam byl jen na mesic dopredu.
vcera jsem po x te vkladal pres vkladomat a poprve mi to nevzalo ani bankovku a vsechno vratilo zpet. jindy to sezere a nahlasi poskozenou nebo podezrelou bankovku a vcera nic jen transakce zamitnuta, zkousel jsem 2x, potreti treba na jinej ucet- CK treba uz se me nechtelo. karta ma bejt aktivni do cervna kdy ji vypnou a mam si zaktivovat tu novou co poslali postou aniz by se nekoho ptali .
na infolince reknou akorat ze bankomatu se nemuseli libit ty penize a to je vsechno. no pred par tejdny to neprijimalo vubec ,takze je mozny ze to maj zas rozbity sulini a este vo tom nevedej.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Heavy71 20. 3. 2013 11:42

fremantle píše:Heavy71: kontaktní MC Debit (bez PayPass) by měli mít nyní všichni, co měli předtím vydanou Visa Electron Maxkartu, jinak je standardně vydávána bezkontaktní. Já si o výměnu za bezkontaktní žádat ani nebudu, i když je nyní zdarma, používám ji pouze k bankomatu.´

---
Já mám právě ještĕ loni v březnu vydanou tu VISA Elektron a poslední dobou mĕ nĕjak zlobí, asi bude něco s tím čipem - nĕkdy se u pokladny načte třeba až napopáté, takže by se mi výmĕna i hodila. Stavím se dneska na Poštovce, zeptat se, co s tím, ale jestli za tu novou budou chtít podle ceníku těch 350Kč, tak nevím.

Takže po dotazu na infolince mi slečna sdělila, že se mám s kartou stavit na obchodním místě, že mi ji zdarma vymění již za tu novou bezkontaktní Debit MasterCard. Než jsem se ale stihnul na Poštovce stavit, nová karta mi do týdne přišla poštou, prý v rámci všeobecné výměny, což asi časem čeká všechny, co ještě mají starší karty. Jinak po cca 14ti dnech používání bezkontaktní karty zatím spokojenost, jen jsem byl trochu nemile překvapen, že bezkontaktní platby se vůbec nezobrazují v IB v Blokacích. Dle infolinky je to v pořádku, prostě to tak má být. Tak mě jen tak zajímá, jak to třeba máte s bezkontatními platbami v IB u ostatních bank?
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 20. 3. 2013 12:01

Záleží jak na bance, tak i na obchodu. Zatím zkušenosti s bezkontaktní platbou mám takové:

GE, Zuno - vždy online v blokacích.
mBank - offline, bez blokací, rovnou zaúčtují
AirBank - jak kdy
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod appofiss 9. 4. 2013 03:06

Tak nam zase orezali Cervene konto. Kam s penezma s dobrym urokem?
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 9. 4. 2013 10:40

appofiss píše:Tak nam zase orezali Cervene konto. Kam s penezma s dobrym urokem?

MSD
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod appofiss 18. 4. 2013 16:11

Tak jsem v jednom Lidlu platil bezkontaktne (meli i trosku jiny terminal - nevim, jestli to je tim) a kdyz jsem se podival do internetoveho bankovnictvi, tak tam byl videt rozdil mezi dispontabilnim a aktualnim zustatkem, tak jako u bezne platby kartou. Nevim, jestli to Era predelala tak, ze uz ta bezkontaktni platba se ukaze (i v blokacich).

-- 18. 4. 2013 16:39 --

Doplneni: Ptal jsem se na pobocce a udajne zalezi na nastaveni daneho terminalu u obchodnika.
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peno11 18. 4. 2013 17:44

Nevím jak v Lidlu, tam jsem myslím ještě bezkontaktně neplatil, ale u Českých drah se mi platby vždy v blokacích objeví. Platil jsem za poslední měsíc u ČD několikrát a vždy to v blokacích bylo.
Ale dneska jsem v Brně h.n. zažil poněkud svérázný přístup k akceptaci bezkontaktní platby. Za prvé, pokladna vůbec nebyla označená, že přijímá bezkontaktní karty. Už to je samo o sobě špatně, ale stěžovat si nehodlám, zejména ne na ČD, které jsou stejně splachovací :-\ Nicméně v domnění, že platba proběhne normálně kontaktně, jsem nahlásil platbu kartou a požadovanou jízdenku (mimochodem, také pěkná anomálie, muset hlásit platbu kartou předem, ale budiž) a podal paní kartu. Ta ji, k mému šoku, prostě přiložila k terminálu, aniž by se na něco zeptala. Myslím, že takto by platba bezkontaktní kartou probíhat neměla a paní pokladní se měla minimálně zeptat, jestli chci platit bezkontaktně nebo normálně, protože člověk může mít různé důvody, proč zrovna bezkontaktně platit nechce. Nebo se mýlím a obchodníci mají nějak nařízeno při platbě bezkontaktní kartou upřednostňovat platbu bezkontaktní?
peno11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 18. 4. 2013 17:56

Tento postup jsem zažil jednou v lékárně. Podle mne když pokladní vidí na kartě symbol bezkontaktní platby a částka je do 500 Kč, tak prostě použije variantu bezkontaktní platby, protože je to pro ni rychlejší a pohodlnější. I za mne je to OK, když už mám takovou kartu. Jestli tomu chceš zabránit, pak nepoužívej bezkontaktní kartu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka