Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 4. 2010 11:26

No uvažoval jsem o kreditce od mBank, ale nechce se mi jezdit do Prahy na pobočku. :-))
Mám kreditku co mi sám od sebe poslal Cetelem (právě mi u nich končí úvěr na auto), ale díky měsíčnímu poplatku ji používat nehodlám. Pak mě po telefonu nabízeli kreditku Poštovní spořitelny která je ale taky s měsíčním poplatkem a tak jsem vzal jen Splátkovou kartu http://www.postovnisporitelna.cz/Fyzick ... karta.aspx která je bez měsíčního poplatku, ale díky úrokům hned od čerpání mi taky nepřijde výhodná, budu jí mít jen jako rezervu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 4. 2010 11:34

DoubleSix píše:dr-_lukas : peníze jsou pouze v blokacích, banka nic nestrhla, proto si o žádné úroky nepřišel (viz info na netu od ČSOB) :-)
Máte platit kreditkama a ne debetkama, pak byste tady tak nebuleli. :-D :-P


Vzhledem k tomu, že mě banka na tři dny okradla o mé peníze, tak právo na to mám. Nebo jsem si je mohl vybrat v bankomatu a nebo zaplatit něco v obchodě? :pozor
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 4. 2010 11:56

Tomáš Marný píše:Nevšiml jsem se, že bych za Citikartu platil nějaké Kč... A že mám každý měsíc zaplatit, to mně připomene pes, na to mu IQ stačí ;-).

Koukám na ty Citikarty a nenašel jsem žádnou která by mě zdarma přinášela nějakou výhodu.
Ty co vracejí nějaké ty peníze zpět jsou za minimálně 50kč.
No a s tím připomenutím plateb, teď to mám taky že se mi všechny pravidelné platby platí samy, buď inkasem nebo trvalými příkazy, takže mi to nic připomínat nemusí.
DoubleSix píše:Moje kreditka mi také sbírá výhody - 1% z plateb mi posílá na PP ;-)

To PP je co? Penzijní připojištění?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 4. 2010 12:50

Jestli ti karta ZDARMA nepřináší nějakou výhodu, tak nevím :oboze . Ale klidně si pořiď Chytrou kartu od spořky, ta sice zdarma není, ale zato se na ni připisují body a pak si můžeš pořídit nějakou blbost, a to se fakt vyplatí :lol: . BTW ta Citikarta umí 100% inkaso, to taky není výhoda?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 4. 2010 13:34

myšpulín píše:To PP je co? Penzijní připojištění?
Ano

-- 28. 4. 2010 14:39 --

myšpulín píše:No uvažoval jsem o kreditce od mBank, ale nechce se mi jezdit do Prahy na pobočku. :-))
Mám kreditku co mi sám od sebe poslal Cetelem (právě mi u nich končí úvěr na auto), ale díky měsíčnímu poplatku ji používat nehodlám. Pak mě po telefonu nabízeli kreditku Poštovní spořitelny která je ale taky s měsíčním poplatkem a tak jsem vzal jen Splátkovou kartu http://www.postovnisporitelna.cz/Fyzick ... karta.aspx která je bez měsíčního poplatku, ale díky úrokům hned od čerpání mi taky nepřijde výhodná, budu jí mít jen jako rezervu.
Jako finanční rezerva pro strýčka Příhodu je vhodná jak kreditka od Citi tak i kreditka od mBank, protože obě dvě tě nestojí ani korunu.
Ještě se dá uvažovat o kreditce Visa extra od Rajfky. Ta je také zdarma, pokud ji nepoužíváš. Jakmile s ní platíš, stojí tě 25Kč měsíčně.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 4. 2010 17:47

prvni 3 mesici ani citi shopping nestoji ani korunu a pokud myspulin neutrati za jidlo, nabytek, sportovni potreby apod. ani na celkovych moznych 5 karet v rodine 2500 Kc, tak pak se mu citi shopping nevyplati (pokud honi korunove uspory:)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 4. 2010 18:08

Dnes jsem podal oficiální písemnou stížnost a požaduji po Poštovní spořitelně finanční kompenzaci, za to, že mě 48 hodin nechali na účtu 99,- Jelikož je to druhá chyba v tomto měsíci s jejich omluvou se v žádném případě nespokojím.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 4. 2010 21:12

Tak tak, a jako finanční kompenzaci bych si představoval minimálně 2 mega...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 4. 2010 23:05

to ne, ale abych nemohl nikde nakupovat a nic vybírat díky chybě banky považuji za natolik závažné, že by měla platit!
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 4. 2010 23:47

Před léty jsem měl kreditku u nějakého pohrobka Austria Banky. Už ani nevím, jak se ten pohrobek jmenoval, změny byly příliš časté. Kraditku jsem vyměnil za jinou, kobrandovanou. Pohrobek Austria Banky mně novou kreditku vystavil, starou zablokoval, leč mne o tom jaksi zapomněl informovat.

Při placení benálu samozřejmě nastal problém, který jsem promptně vyřešil zaplacením pomocí jiné karty... Být závislý na jedné jediné kartě, to musí být fakt na mašli :-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 4. 2010 06:57

Tomáš Marný píše:Jestli ti karta ZDARMA nepřináší nějakou výhodu, tak nevím :oboze

No mám postžiro zadarmo, k němu Maxkartu a za platbu u obchodníků sbírám body.
Je to asi 3/4 roku co jsem téměř všechny body utratil a teď bych si za body mohl koupit 300kč poukázku na benzín.
Zkusím propočítat jestli by se mi vyplatila ta Citi Shopping, od doby co Kaufland bere karty už téměř všude platím kartou.
Mít normální tarify u O2 tak by nemusela být špatná ta O2 citi, ale asi teď naše rámcovka stejně přejde k T-M takže nemusím řešit jestli by to vůbec šlo.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 4. 2010 07:15

dr._lukas píše:to ne, ale abych nemohl nikde nakupovat a nic vybírat díky chybě banky považuji za natolik závažné, že by měla platit!
Ty nemáš alespoň 2 karty? Je rozhodně lepší mít 2 karty od 2 různých bank (třeba 1 debetku a 1 kreditku, a alespoň jednu z nich embosovanou), vyhneš se tomu, že když ta jedna nebude fungovat, máš v záloze druhou.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 4. 2010 09:37

Karty dvě mám dokonce i tři :-)- dvě Visa electron- jedna je od poštovky, kterou jsem měl nanic, druhou electronku mám od KB, kde dávám peníze jen na splátku hypotéky a třetí kartu mám od mBank, kde jaksik zrovna nic nebylo :-) i když nevím jestli k něčemu je ten embos, když nejde kartou platit ani v UK

-- 29. 4. 2010 10:45 --

Takže další problémy poštovní spořitelny- včera jsem 2x nakupoval- jedna platba je v blokacích, druhá ne, pak jsem vybral z bankomatu a tato částka taky není v blokacích a ani není nic odečteného z disponibilního zůstatku. No nic vracíme se zpět do KB :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 29. 4. 2010 09:45

Koukam, samej prestizni vyber karet :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 4. 2010 09:50

dr._lukas píše:Takže další problémy poštovní spořitelny- včera jsem 2x nakupoval- jedna platba je v blokacích, druhá ne, pak jsem vybral z bankomatu a tato částka taky není v blokacích a ani není nic odečteného z disponibilního zůstatku. No nic vracíme se zpět do KB :-)
Pokud u té druhé platby u obchodníka není platební terminál připojen on-line, ale obchodník posílá platby dávkově přes modem (menší obchody), tak se samozřejmě může stát, že tvoje platba se v blokacích objeví buď v průběhu dneška nebo až zítra (za to banka nemůže).

I ten výběr z bankomatu se objeví v průběhu dnešního dne. V kolik hodin si vybíral, nebylo to po 18 hodině?
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků