Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Vasek06 2. 6. 2020 21:40

To bych asi taky netvrdil určitě, protože CK jsem měl plnou ruku - taky mi je všechny v prvni vlně zrušili (asi mě neměli rádi) a K karet mám víc na slušné limity. Dle mě je to asi losovačka.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2020 21:43

V tom případě (vylučovací metoda dle vlákna zde a ČSOB) bude hlavní problém v počtu jiných kreditek. Já mám jiných pět (dvě mBank, po jedné HB, ČS, RB Mall), celkový rámec 70k a neschváleno - kvůli výši rámce jiných karet to nebude, protože u ČSOB jsem měl předschválení na 125k a žádal jsem jen o 10k. Tedy vadí velmi pravděpodobně pouze a jen ten počet jiných kreditek zjištěný automatem v BRKI (výsledek jsem viděl do pár vteřin, tedy to musejí mít přímo v automatickém vyhodnocení z registrů už naprogramované bez lidského zásahu).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod filas81 2. 6. 2020 21:52

jo jinak CK jsem měl taky, stejně jako voplejtačky s nima, letos jsem vše zrušil
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 2. 6. 2020 22:25

To nemá vůbec smysl tady hádat, z pěti nebo kolika vzorků jejich rozhodování o úvěrech nezjistíte. Třeba zrovna včera nasadili nový model a schvalují podle jiných pravidel než předevčírem. Třeba se rozhodli / změřili, že některý okres / některé zaměstnání má teď větší riziko nesplácení a už nepůjčí. Třeba sledují, jestli se klient hlásí z počítače/mobilu a verzi prohlížeče.

Třeba to rozhodování není scorecard (kde jsou jednotlivé parametry víceméně nezávislé, tj. třeba výše platu má vždycky stejný vliv) ale něco složitějšího, kde záleží na kombinacích (tj. vysoký plat pro svobodné může být hodnocen jinak než vysoký plat pro rozvedené) a ty kombinace nemusí dávat žádný intuitivní smysl.

Je tam moc proměnných, a ani netušíme, které to jsou.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod audiobullys 3. 6. 2020 06:35

Vklad třetí osobou na poste je za 20 Kč poplatek, který strhnou z vašeho účtu na konci měsíce. A připsání je kolem 17 hod téhož dne. Jednou mi takhle naka paní poslala 269 tisíc.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 11:36

fc70 píše:svobodné může být hodnocen jinak než vysoký plat pro rozvedené) a ty kombinace nemusí dávat žádný intuitivní smysl.


To netuší ani nikdo v bance mimo toho, kdo to vymejšlí, schvaluje, programuje.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filas81 3. 6. 2020 11:50

tak mi tu 1000,- za založení dokonce připsali sami, to mi překvapilo, že to šlo bez reklamace, doufám, že to takhle půjde i s kreditkou;
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 5. 6. 2020 13:37

pokud by mi KK schválili (kvůli odměně zvažuju), tak koukám jak se vlastně dají získat rozumné body, nemám s tím zkušenost a podle pravidel mi to přijde docela omezené. Standardní útratu 50k pro získání 1000b (použil bych pak na splacení kreditního účtu) neudělám, varianta na ČP by standardně měla dávat 0,5%, max 200b / měsíc (při těch nákladech se nevyplatí), někde jsem zahlídl že CRV a RVLT nee. Naznačí mi pls někdo ? :)
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 6. 2020 13:52

Omezení už má Svět odměn od konce května (kdy přibyly karty třetích stran jako Curve či Revolut) pravda dost. Ale myslím, že většina zdejších tu kreditku chtěla založit nebo už úspěšně založila kvůli té odměně 1000 Kč za samotné zřízení, ne? A pak samosebou kvůli dočasně na půl roku zvýšené odměně 2% z plateb, využitelné za běžné platby (tedy dočasně víc % než u jiných kreditek). Až to spadne na 0,5%, tak už to samosebou tolik smysl nemá, to už pak trumfne pár jiných od konkurence.
Naposledy upravil minarjo dne 5. 6. 2020 13:59, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 6. 2020 13:56

V zásadě tak. Nevím, jak ostatní, ale prvotní odměna a následující 2% po dobu 6 měsíců jsou využitelné. Co bude pak, se uvidí, 0,5 % furt lepší než 0.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod filas81 5. 6. 2020 14:44

taky jsem zřídil kvůli odměně a prvnímu půl roku užívání. Jde to celkem rychle, v úterý schváleno a dneska kurýr.
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Surik4t4 5. 6. 2020 20:58

Chápu dobře, že u té kreditky od PS/ČSOB není pro získání odměny žádná podmínka, takže pokud mi schválí kreditku, tak i když jí nebudu používat, tak po připsání 1000 Kč odměny, což může být taky až 30.9.2020, jí můžu hned zdarma zrušit a bude mě ta celá sranda stát jen 30 Kč měsíčně poplatek za vedení karty?
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 5. 6. 2020 21:06

Podmínka je nezrušit ji rok ne?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 6. 2020 04:19

Nic takového jako minimálně roční držení v PDF s podmínkami akce u Poštovní spořitelny není, proto mně bylo divné, že zde (nebo ve vlákně ČSOB?) někdo už i dřív o tom roce psal. Nevím jak v PDF u modré ČSOB, ale předpokládám že stejně.

Edit: tak jsem si přečetl PDF s podmínkami akce i u modré ČSOB a je to fakt stejné, žádné držení rok není zmíněné, nevím kdo si to vymyslel :). Možná v nějaké minulé akci nějaká taková podmínka byla, teď tedy ne.
U odměny 1000 Kč je nicméně, jak @Surik4t4 správně uvádí, u PS i ČSOB uvedeno "Finanční odměna ve výši 1000 Kč bude Účastníkovi Akce připsána automaticky na Účet, a to nejpozději ve lhůtě 30 dnů po ukončení Doby trvání Akce". A jelikož akce trvá do konce srpna, může být odměna připsaná až do konce září, takže minimálně do té doby samosebou nemůže být kreditka zrušena, to by nebylo odměnu kam vyplatit :) (vyplatí ji na ten úvěrový účet). Jinou podmínku nevidím.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 6. 2020 06:31

Při podepisování smlouvy na pobočce (KK ČSOB) mně paní sama tvrdila, že je možné kdykoliv KK bez poplatků zrušit. Druhou stranou mince je možná ztráta odměn, jak psal minarjo.
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků