Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 12. 2019 07:58

Potvrzuji info zmíněné již ve vlákně ČSOB, že aktuálně vydaná verze Smartbankingu PS už podporuje okamžité platby. Vyzkoušeno teď do Air bank, v cíli do 5 vteřin.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 19. 12. 2019 23:15

je to jeden IB svet.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento únor.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 6. 1. 2020 12:45

Nová akce PS: https://www.postovnisporitelna.cz/portal/n/az-2000
Sjednejte si Poštovní účet s pojištěním karty a získejte odměnu 1 000 Kč
(+ Sjednejte si penzijko a získejte odměnu 1 000 Kč)

Na jednu stranu litr (mínus teda to povinné pojištění) oproti přechozímu pětikilu, na druhou stranu už s podmínkou žádného účtu jak u PS tak u ČSOB v předchozích 12 měsících. Nový účet je nutné držet po celou dobu trvání akce, ale akce trvá jen do konce ledna.
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 1. 2020 13:37

Ale pozor:
Komu je Akce určena
Akce se mohou zúčastnit všechny fyzické osoby, které v předchozích dvanácti kalendářních měsících před zahájením Akce nevlastnily jakýkoliv platební účet vedený pod obchodní značkou PS nebo ČSOB (dále jen „Nový klient“).

Čili ani účet v ČSOB.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 1. 2020 21:49

To už jsem zde zmiňoval několikrát (i v ČSOB vlákně), když se někdo podivoval nad tím propojením, že zánik obchodní značky Poštovní spořitelna se blíží. Tedy ČSOB do sebe brzy účty/klienty PS "vcucne" a nabídka služeb se spojí, neboli cihlová se přebarví na modrou :). Ostatně už dnes se klienti z hlediska obchodní sítě nerozlišují (na pobočce ČSOB běžně obslouží i klienta PS a naopak). Mám nejen z tisku, ale i od důvěrného zdroje (známý pracující na jedné ČSOB pobočce v centru Prahy), že značka Poštovní spořitelna zmizí nejdéle během roku 2021, přičemž možná většinu stihnou už letos. Pak už vše i na poštách bude pod modrou značkou ČSOB. To ale fakt není tajemstvím, tak se tomu sbližování nedivte. První viditelné kroky tohoto spojení jsou třeba rozšíření Světa odměn na všechny klienty ČSOB/PS (relativně nedávno přidán i pro klienty ČSOB), duální pobočky pro obě obchodní značky, slučování blízkých poboček ČSOB s nedalekou PS do jedné zmodernizované (třeba v Praze už na mnoha místech jako Letná, Vysočany...) atd.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 1. 2020 22:20

Mohu potvrdit, co uvádí minarjo. Snad s jedinou výjimkou, pobočky ČSOB dokáží obsloužit v plném rozsahu klienty PS, to souhlasí, ale pobočky PS (= pobočky ČP) poskytují klientům modré části ČSOB služby zatím jen v omezeném rozsahu. Výhledově by měly obě části splynout zcela. A PS jako samostatný právní subjekt přeci ani dříve neexistovala, vždy to byla ČSOB, i když PS měla oddělený bankovní systém.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 1. 2020 08:49

hopo.hopo píše:Nová akce PS: https://www.postovnisporitelna.cz/portal/n/az-2000
Sjednejte si Poštovní účet s pojištěním karty a získejte odměnu 1 000 Kč
(+ Sjednejte si penzijko a získejte odměnu 1 000 Kč)

Na jednu stranu litr (mínus teda to povinné pojištění) oproti přechozímu pětikilu, na druhou stranu už s podmínkou žádného účtu jak u PS tak u ČSOB v předchozích 12 měsících. Nový účet je nutné držet po celou dobu trvání akce, ale akce trvá jen do konce ledna.

To je taky docela dobrá akce oproti kontu PLUS
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 1. 2020 09:56

Proč dělá Poštovní spořitelna takovou akci, když budou co nevidět ČSOB.
Asi loví klienty do společného rybníčku.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 1. 2020 10:05

Ano, v této chvíli už jde u akcí spíš o to oslovit (potenciální) klienty obou větví, skrz modré pobočky i cihlově červené pošty (tištěné plakáty atd.), zvlášť dokud mnohá veřejnost nevnímá ČSOB a PS jako jeden subjekt. Dokud nejsou spojení, vyplatí se jim dělat akce pro obě větve. A v minulosti už několikrát platilo, že akce jedné značky po jejím skončení (nebo i dřív) přešla i na druhou značku atd. (například 500 Kč za sjednání kreditky, založení účtu s odměnou a mnohé další).

-- 7. 1. 2020 10:10 --

Navíc tato aktuální akce PS, kterou zmiňuje hopo.hopo, má předpoklad připoutat si do Finanční skupiny ČSOB klienty na hoooodně dlouho, protože k Poštovnímu účtu se musí (pro získání maximální odměny 2x1000 Kč) kromě pojištění karty sjednat i penzijko (DPS), tedy velmi dlouhodobý produkt, u kterého klienti migrují ke konkurenci o dost méně než jen u samotného běžného účtu. ČSOB moc dobře ví co dělá a jak zvýšit šanci na nové dlouhodobé klienty :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 1. 2020 10:42

Minarjo...podle mne není nutné sjednat penzijko.
Pokud budeš mít účet bez penzijka, bude odměna jen Kč 1000.
Je třeba založit účet + pojištění ke kartě.
Nebo jsem něco přehlédl
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 7. 1. 2020 10:56

Tak tak, jsou to separátní akce. Při sjednání obojího je ale ještě navíc 300 bodů do Světa odměn (to má hodnotu 300 korun?). V tom odkaze máte úplně dole troje pravidla.
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 1. 2020 10:57

Tak koukám, že nakonec místo ČSOB Premium či Plus konta založím PS a pak se uvidí.
Proč si nepolepšit.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 1. 2020 11:04

@PULPANM a hopo.hopo:
Souhlas, však v mém příspěvku píšu, že penzijko je nutné sjednat "pro získání maximální odměny 2x1000 Kč". A co si budeme povídat, marketéři banky jistě správně předpokládají, že když už nějaký nový klient kvůli odměně účet založí, tak to penzijko pro maximalizaci odměny většina z nich sjedná také, pokud už ho nemá jinde.
Jinak ano, 300 bodů Světa odměn má hodnotu 300 Kč. Body lze buď v Kč vyjádření zaslat na jiné produkty Skupiny ČSOB (třeba právě penzijko, stavebko ČMSS atd.), nebo využít na slevy/věcné odměny dle katalogu na svetodmen.cz. Ostatně body do programu se sbírají za více věcí než jen sjednání nových produktů, třeba za běžné platby debetkou (0,1%) nebo kreditkou (0,5%), vždy za každou transakcí zvlášť a zaokrouhlení je na celé body (takže za menší platby, když by to vycházelo pod půl bodu, nic není)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 1. 2020 11:14

minarjo - to jsem přehlédl, že jsi to psal...
Tak PS je varianta, v současné době, celkem zajímavá
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 7. 1. 2020 17:44

Celkem by mě zajímalo, když jsou to ještě defakto dvě různé značky, zda by mi prošla u PS kreditka (pokud by chystaly akci jako má ČSOB 500 Kč), když u ČSOB mi ji zamítli (tam to bude, jak už se tady zmínilo více lidí, kvůli protáčení CK kdysi).

Navíc v IB PS mám předschválený limit kreditky.
Pokud mají oddělený systém, tak by možná nějaká šance byla, že ? Nnemusel bych být v PS na blacklistu, tak jako v ČSOB.
Mimochodem má PS a ČSOB vyloučeno z bonusů Twisto ? Za CRV nevrací.
hannys85
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka