Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 3. 2010 13:52

outdoor1 píše:jen pro ujasneni: funguje, kdyz prijdu na c.postu s kartickou od CK a budu chtit vlozit hotovost? a to bez poplatku?
nekdy drive jsem to tady cetl...a zrovna bych potreboval vlozit hotovost...tak se jen tak ujistuji...diky
Ano, u přepážky (označená jako Poštovní spořitelna) si vyzvedneš formulář pro vklad hotovosti na účet. Do kolonky "jméno účtu" uveď raději svoje jméno a nepiš tam Červené konto. Pak ten formulář dáš společně s penězi té paní za přepážkou a hotovo. Zatím to nic nestojí.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 3. 2010 16:12

Nesmíš paní za přepážce říct, že jde o ČK, pak by hrozilo, že platbu nepřijme. Prostě řekneš, že chceš vložit peníze na to a to číslo účtu a vyplnit příslušný formulář. Zatím je to zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod outdoor1 15. 3. 2010 16:26

uz jsem to byl zaridit. Formular jsem nenasel, tak jsem se hned zeptal...pani byla ochotna a hned mi pomohla s vyplnenim (ze to udelala za me :-) )
dala na me dotaz, zda mam maxkartu :-) , tak jsem hned reagoval, ze ji sebou nemam (abych nedal najevo, ze se jedna o Cervene konto) ;-)
pak se pani ptala, zda se jedna o postziro, tak jsem jen kejval, ze asi ano :potichu ...pak jsem se nenapdne zeptal, kolik to vlastne stoji (k tomu jsem dostal sazebnik, at mam vecer co cist)...penizky vzala a pripsala...ufff.... :lol:
a jelikoz byla nejaka upovidana, tak mi doporucila at si zridim Cervene K. (ze tam je ta pry lepsi urceni 8-) ), tak nezbylo, ze delat prekvapeneho :roll: , co vsechno dnes existuje :hm , tak jsem ji podekoval za super sluzby a ted jen doufam, ze penize budou casem na ucte :oboze

jojo, kdyby pani vedela...jen doufam, ze necte forum na finexpert 8-D
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 3. 2010 16:28

Tak pak dej vědět :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 15. 3. 2010 16:41

Stačí říct, že vkládám na účet známého či živnostníka (platím za nějakou službu), a že vlastně ani nevím, o jaký typ účtu jde. ;-) :D
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 3. 2010 17:02

Jen jestli není služba "vklad na cizí účet" zpoplatněna - v bankách obvykle je, ale v PS myslím ne.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 3. 2010 19:19

outdoor1 píše:uz jsem to byl zaridit. Formular jsem nenasel, tak jsem se hned zeptal...pani byla ochotna a hned mi pomohla s vyplnenim (ze to udelala za me :-) )
dala na me dotaz, zda mam maxkartu :-) , tak jsem hned reagoval, ze ji sebou nemam (abych nedal najevo, ze se jedna o Cervene konto) ;-)
pak se pani ptala, zda se jedna o postziro, tak jsem jen kejval, ze asi ano :potichu ...pak jsem se nenapdne zeptal, kolik to vlastne stoji (k tomu jsem dostal sazebnik, at mam vecer co cist)...penizky vzala a pripsala...ufff.... :lol:
a jelikoz byla nejaka upovidana, tak mi doporucila at si zridim Cervene K. (ze tam je ta pry lepsi urceni 8-) ), tak nezbylo, ze delat prekvapeneho :roll: , co vsechno dnes existuje :hm , tak jsem ji podekoval za super sluzby a ted jen doufam, ze penize budou casem na ucte :oboze

jojo, kdyby pani vedela...jen doufam, ze necte forum na finexpert 8-D

A pošťačka byla i pěkná? ;-) Poplatek nezaplatíš a peníze máš zítra po poledni na účtu :tleskani
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod outdoor1 15. 3. 2010 19:24

postacka byla normalni....nic extra 8-)

me obecne prekvapila ochota (bych na poste necekal)
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 3. 2010 01:15

outdoor1:
To víš i na poště pracují kvalitní a hlavně ochotní lidé, i když je to dnes bohužel jedna z mála.
Já na poště ve svém městě odlišuji kozy od plevele a jen k něm sympatickým již od pohledu chodím.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod outdoor1 16. 3. 2010 15:26

tak Česká Počta funguje jak má, penízky dorazily na konto a poplatek =0Kc
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 3. 2010 15:37

No vidíš..já ti to říkal... Jen teď čekám nějakou úpravu sazebníku, protože dotovat vklady na červené konto rozhodně nikdo chtít nebude :-P
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod outdoor1 16. 3. 2010 16:11

dr._lukas píše:No vidíš..já ti to říkal... Jen teď čekám nějakou úpravu sazebníku, protože dotovat vklady na červené konto rozhodně nikdo chtít nebude :-P

druha vec, ze moc lidi to ani nevi...kdybych to necetl tady, tak bych o tom sam nevedel...
jinak je to zatim zajimava sluzba :D
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 17. 3. 2010 13:05

Právě jsem se probíral sazebníkem ČSOB platným od 1.5.2010 a v sekci B Karty jsem našel položku:

Vklad hotovosti bankomatem ČSOB 6 Kč :-l

V sazebníku PS platném od 1.4.2010 ani v dodatku platném od 1.5.2010 jsem nic takového nenašel, ale pochybuji že co by ČSOB zpoplatnila by měla PS zdarma.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 3. 2010 16:56

U u PS zatím platí, že "co není uvedeno v ceníku Postžiro zadarmo, je účtováno dle standardního ceníku ČSOB", což by znamenalo, že by vklad přes bankomat byl zpoplatněn a to by byla docela škoda.

Zatím je vklad z bankomatu zpoplatněn jako příchozí platba (a ta je u PZ zdarma). Když se kouknu do ceníku, tak vidím, že příchozí platba je účtována právě částkou 6 Kč, z čehož bych usuzoval, že ke žádné změně nedochází, jen je zpoplatnění této služby v ceníku jasněji uvedeno.

No, necháme se překvapit.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 17. 3. 2010 18:23

PatrikChrz píše:U u PS zatím platí, že "co není uvedeno v ceníku Postžiro zadarmo, je účtováno dle standardního ceníku ČSOB", což by znamenalo, že by vklad přes bankomat byl zpoplatněn a to by byla docela škoda.

Pozor, nezaměňovat sazebníky "modré" ČSOB a Poštovní spořitelny!

Sazebník poplatků Poštovní spořitelny od 1.4.2010 - http://www.postovnisporitelna.cz/Docume ... 100401.pdf

Sazebník ČSOB pro fyzické osoby – občany od 1. 5. 2010 - http://www.csob.cz/WebCsob/Csob/Sazebni ... 501_cz.pdf
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka