Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 17. 3. 2010 18:27

PatrikChrz píše:Jen jestli není služba "vklad na cizí účet" zpoplatněna - v bankách obvykle je, ale v PS myslím ne.

Není. Už z principu. Pobočky České pošty totiž nemají přístup k účtům PS.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod zelvotron 18. 3. 2010 11:17

Ještě než vlítnu na banku, tak se radši zeptám tady. Mám takovej menší problém s Červeným kontem a sice, že když si z něj chci přes internetový bankovnictví převést peníze tak mi to zahlásí, že zadávám nepovolenej cílovej účet. Přitom tam samozřejmě dávám účet, kterej jsem uved při založení a z kterýho tam bez problémů převádím (naposled v lednu). Nemá s tím někdo zkušenost? A ještě, jde někde v internetbankingu zobrazit čísla těch předefinovaných účtů?
zelvotron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 3. 2010 13:51

zelvotron : to, že z nějakého účtu převádíš peníze na ČK neznamená, že to jde i obráceně.

Své transakční účty k ČK najdeš v IB následovně:
Nahoře v liště "Investice a spoření", pak v levém menu Spořicí účty a pak Červené konto.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bernhard 18. 3. 2010 14:24

Já sice taky transakční účty nahlašoval,ale pak jsem si je musel zadat sám
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod zelvotron 18. 3. 2010 19:03

Díky, neměl jsem tam žádnej zadanej, tak pak nevím k čemu jsem to nahlašoval při založení. Jo a takže na červený konto jde posílat tedy odkudkoliv, já myslel že to jde taky jen z těch předdefinovyných účtů...
zelvotron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 3. 2010 07:49

zelvotron píše:Díky, neměl jsem tam žádnej zadanej, tak pak nevím k čemu jsem to nahlašoval při založení. Jo a takže na červený konto jde posílat tedy odkudkoliv, já myslel že to jde taky jen z těch předdefinovyných účtů...
Ano, na ČK můžeš peníze poslat odkudkoliv. Může to být tvůj univerzální příjmový účet, protože došlé platby jsou zdarma, což ne všechny banky v ČR umí ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 3. 2010 09:26

Havers píše:Pozor, nezaměňovat sazebníky "modré" ČSOB a Poštovní spořitelny!
PS sice patří pod ČSOB, ale mají svoje vlastní bankovní služby a také i svůj vlastí sazebník. Všimnul jsem si už několikrát v této diskuzi, že někteří diskutující to nechápou a zaměňují sazebníky PS s ČSOB čímž zbytečně pletou jiné diskutující.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod helena4315 25. 3. 2010 09:06

Ahoj,
co říkáte na termínovaný vklad od Poštovní spořitelny, šli byste do toho?
http://www.finexpert.cz/Bleskovky/sc-3- ... fault.aspx

Ahoj
helena4315
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 25. 3. 2010 09:11

To si delas legraci nebo jsi vazne tak hloupa? Uvedomujes si, ze tech 4,5% neni p.a., ale za 2 roky!! Vzdyt to je zumpa jaxvina. Na AXA mas rocne 2,5%+0,5% bonus a hlavne neni to terminovanej vklad a muzes kdykoliv operativne s financema nakladat podle libosti.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 3. 2010 09:50

helena : S474N už odpověděl, sice trochu expresivněji, ale je to holt jeho styl. Bohužel má pravdu. Ta nabídka není nijak světová. Termínovaný účet na 2 roky s výnosen 2,25% není nic moc. Jsou rozhodně lepší nabídky.
Pokud zůstaneme u bank, tak např. Volksbank a její běžný investiční účet s výpovědní lhůtou 1 rok má 2,63%.
AXA bank má spořicí účet bez výpovědní lhůty s 2,5% (otázka je, jak dlouho to udrží :-) ).
ING konto má spořicí účet také bez výpovědní lhůty s 2,25%.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 3. 2010 09:55

DoubleSix: ano, zjevna lidska hloupost me opravdu dokaze neuveritelne nastartovat.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod libol 25. 3. 2010 09:59

S tím za 2 roky mne pěkně s..ou, začala s tím Česká, přidala se Raifka (čímž u mne hoooodně klesli) a teď se přidávají další.

Nicméně navrhuji poštovce (a dalším) vylepšit úrokové sazby - zvednout je třeba na 10% (za 10 let)

Už se těším do Teska, kde uvidím velkým, chleba za 1Kč a pod tím bude malým - platí pro 6% z celkové velikosti.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 3. 2010 10:34

libol: no to je holt ta psychologie prodeje. Na lednici za 10 tisic ti napisou velkym 600 Kc/mesicne. A 99,9% lidi typu tady helena si rekne, hele super cena, to v pohode prezijem a uz ji maj nalozenou na voziku. A takto je to se vsim.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Bernhard 25. 3. 2010 15:45

S474N píše:Vzdyt to je zumpa jaxvina. Na AXA mas rocne 2,5%+0,5% bonus a hlavne neni to terminovanej vklad a muzes kdykoliv operativne s financema nakladat podle libosti.

Dnes jsem rušil kartu k červenému kontu a tak mi mezi řeči nabídli tento vklad - že jeho obrovskou výhodou je garantovaná sazba 2,25% po celé dva roky ,že budu mít jistotu,že neklesne.
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 3. 2010 15:51

Ano, to je super vyhoda. :roll:

S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka