Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 27. 4. 2010 10:07

Také já potvrzuji, zaúčtovaná platba platební kartou je zároveň stále v blokacích. Podle mne je někde chyba, kdo napíše do PS žádost o vysvětlení?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 4. 2010 12:40

Tak se na mě obrátil známej na fóru o hodinkách a má te samý problém. Platil přes Paypal, platba se mu odečetla a ještě navíc je v blokacích.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 27. 4. 2010 13:06

Na chybu ČSOB doplatilo 300 tisíc lidí. Odečetli jim dvakrát platby kartou
http://ekonomika.idnes.cz/na-chybu-csob ... nomika_spi
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 4. 2010 14:52

Dnes jsem chtěl poprvé vyzkoušet ten vklad hotovosti na Červené konto prostřednictvím pošty, ale neuspěl jsem. Nejdříve paní na poště mi tvrdila, že si na to musím vyplnit složenku a zaslat to na účet takto. Pak chtěla po mne kartu prostřednictvím které to údajně jde vložit, ale tu jsem neměl. Nakonec se mi ji povedlo přesvědčit, že je na to údajně nějaký vkladový doklad kterým by to mělo jít vložit. Při vyplňování toho dokladu po mne ale chtěla název účtu a variabilní symbol. To, že se jedná o Červené konto jsem ji nechtěl mluvit a tak jsem ji řekl, že účet není můj a nevím jaký je jeho název a že variabilní symbol k tomu nemám žáden. Nakonec to takto zkusila zadat do počítače a tvrdila, že ji to počítač bez názvu účtu a variabilního symbolu odmítá přijmout. Skončilo to tak, že jsem si peníze vzal zpátky a na Červené konto je bohužel nevložil. Ono asi ne na každé poště a každá pošťáčka ty vklady na účet umí provádět. Mohl by jste někdo popsat jak konkrétně ty peníze vkládáte prostřednictvím pošty na to Červené konto?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod josh.viklef 27. 4. 2010 15:21

Ja jsem skoncil na tom, ze na poste nemeli formular vklad. Dostal jsem formular na objednani formulare, ktery jsem po prohlidnuti sazebniku radci zahodil :-D
josh.viklef
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 27. 4. 2010 15:57

Název účtu není Červené konto. Červené konto je typ účtu. Název účtu je jméno a příjmení majitele.

Tiskopis se jmenuje VKLAD. Na poště ho nazývají "vkladová poukázka Poštovní spořitelny". Maxkarta není pro vklad potřeba. Variabilní symbol je nepovinná položka.

Příklady názvů účtů: Jan Novák nebo např. Bednotechna spol. s r.o.

Příklady typů účtů: Osobní účet, Červené konto nebo Postkonto.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 4. 2010 16:01

Variabilní symbol někde je povinná položka, ale je možné použít libovolné číslo - tedy např. číslo bot nebo stupňovitost oblíbeného piva ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 27. 4. 2010 16:23

Při vkladu na svůj účet je pro mě VS nepovinná položka, proto ho vůbec nevyplňuji. ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 4. 2010 16:30

Tomáš Marný píše:Variabilní symbol někde je povinná položka, ale je možné použít libovolné číslo - tedy např. číslo bot nebo stupňovitost oblíbeného piva ;-).

Možná u tvého ústavu, kde to je? Mimo CZ/SK nic jako VS ani neznají, vše k identi. platby, pokud je to třeba, jde do pole 70.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod wombat88 27. 4. 2010 16:45

V pátek jsem měl premiéru vkladu, normálně jsem řekl, že chci vklad na účet, chvíli na mě koukala, ale pak mi dala "Vkladový lístek" (nebo tak nějak), vyplnil jsem částku, účet, zadala to do kompu, poslední krok po mě chtěla ať na tom jejich terminálu potvrdím částku, tot vše. V pondělí dorazily peníze úspěšně na účet ;-)
wombat88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 4. 2010 17:41

Tak peníze stále nikde :-) Paráda toto už je druhou chybou ČSOB/PS a zítra hodlám žádat o navrácení celé mé částky a úroku za stažení mých peněz bez mého souhlasu. Doufám, že toto udělá více lidí a budou požadovat po ČSOB/PS náhradu škody 8-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 4. 2010 07:11

dr-_lukas : peníze jsou pouze v blokacích, banka nic nestrhla, proto si o žádné úroky nepřišel (viz info na netu od ČSOB) :-)
Máte platit kreditkama a ne debetkama, pak byste tady tak nebuleli. :-D :-P
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 4. 2010 09:17

DoubleSix píše:Máte platit kreditkama a ne debetkama, pak byste tady tak nebuleli. :-D :-P

Jo abych za ní měsíčně platil xkč a hlídal platby.
Za Maxkartu nejen že nic neplatím, ale sbírám za platby i nějaké body za které jsem už nějaké drobnosti koupil.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 4. 2010 09:42

Nevšiml jsem se, že bych za Citikartu platil nějaké Kč... A že mám každý měsíc zaplatit, to mně připomene pes, na to mu IQ stačí ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 4. 2010 09:51

myšpulín : jsou kreditní karty, co jsou zdarma. Jsou i kreditní karty, co si umí dlužnou částku zinkasovat z tvého účtu.
Stačí se jen porozhlédnout po nabídkách bank.
Moje kreditka mi také sbírá výhody - 1% z plateb mi posílá na PP ;-) , nemusím si brát něco z katalogu dárků PS, ikdyž to nepotřebuji, ale jen proto, že sem nasbíral nějaké body ;-)
DoubleSix
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka