Jaký typ účtu na PayPal pro eBay

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 9. 2009 11:22

Dozvěděl jsem se, že LBBW Bank i Raiffeisenbank používají pro karty MasterCard i kurzy MasterCard. Prý jsou tyto kurzy nejvýhodnější, ale kde je zjistím, aniž bych musel otravovat svou banku?

http://www.kreditka.cz/html.cz/faq/podl ... itana.html
Způsob přepočtu platby platební kartou v zahraničí závisí na několika faktorech - v jaké měně byla transakce uskutečněna, v jakých měnách banka vyúčtovává zahraniční transakce a v jaké měně je účet či kreditní limit držitele karty. Banky mohou využít při přepočtu denní kurz MasterCard, který je určen podle denního kurzu hlavních světových bank. Tento kurz není zveřejňován, slouží pouze pro potřebu bank. Pro více informací o přesné metodice přepočtu kontaktujte banku, která Vám platební kartu vydala.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 9. 2009 13:43

citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 9. 2009 14:03

Však jsem RB zaregistroval, díky. Vypadá to, že volba padne na ni.

Ale tyto kurzovní lístky neplatí pro náš případ, který zde řešíme - platby kartou přes internet. Tam platí kurzy MasterCard. Z LBBW Bank odepsali, že jsou prý kurzy zpravidla nižší než kurzy bank, obyčejně se pohybují kolem průměrného středového kurzu.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 9. 2009 14:15

dayslypper: podle me ty kurzy plati podle kurzovniho listku. Ale schvalne muzes obeslat dane banky, at se k tomu vyjadri.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 9. 2009 17:04

Však z LBBW Bank mi už odepsali, karetní transakce jsou podle MC. Ohledně RB jsem to někde četl, ale radši jim taky napíšu.

Nevíte o nějaké další bance, která u karet MasterCard bere kurz MasterCard?
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 9. 2009 18:20

Je to stejne zvlastni, ze maji jiny kurz a navic neverejny. Vzdyt clovek by mel predem vedet, za kolik to bude mit :roll:

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Trevi 1. 9. 2009 18:59

"aniž bych musel otravovat svou banku" ... dobry pristup ... nechtejte sluzby za sve penize :)
Trevi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 9. 2009 23:27

Máš pravdu, alespoň vlastní banka by měla být schopná podat informaci o aktuálním kurzu. V LBBW jsem se ptal na kurz Mastercard odpověděli, že to sami neví, ale že to je přibližně kolem toho středu.

Tak nyní bych si měl vybrat z eKontu kartu.
V sazebníku jsou nabízeny dvě od MasterCard: Maestro a MasterCard Standard.

Jsou to tedy jediné karty, které si mohu vybrat?

Také jsem se koukal na stranu 10, a zde je jakýsí termín Debetní karty (nově pořizované) - co to přesně znamená?

Jsou tam také uvedeny karty MasterCard Gold a InternetCard. Zajímalo by mě, jestli by se na ně vztahovaly také nějaké slevy. I když InternetCard není moc zajímavá díky týdennímu limitu 25 000. http://www.rb.cz/osobni-finance/bezny-u ... tni-karty/

U kreditky jsi psal 10 000,- na měsíc, to je skoro nepoužitelné.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 9. 2009 08:09

dayslypper: no k eKontu dostanes ze zacatku hned Visu Electron. Pokud predem vis, ze tam ten obrat 25k Kc udelas, tak si muzes nechat nadelit EC/MC Standard (Maestro je "nejnizsi" model, srovnatelnej prave s Visou Electron). Ta EC/MC stoji cenikovych 45 Kc mesicne, pokud bys mel program Zaklad nebo Extra, tak te bude stat 40 Kc mesicne. Pokud prave udelas Premium, tak mas vedeni teto karty zadarmo. Je to klasicka debetni karta - tzn. cerpas prostredky do vyse zustatku sveho uctu. Vychozi limity jsou na teto karte 200.000 Kc a nastavuji se pri objednavce.

InternetCard neni zadna karta, ale pouze na listecku papiru dostanes napsano cislo karty a CVV kod. Mel jsem ji nekolik let, ale nema to realny smysl.

Kreditka je 10.000 vychozi hodnota BEZ dokladani prijmu, takze samozrejme ma rada zni tak, ze bud dolozit prijmy (mas-li nejake) nebo pockat 2-3 mesice a banka sama da "nabidku" na kreditku, kde uz ten ramec je uplne nekde jinde.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod dayslypper 2. 9. 2009 12:58

Takže je to u RB s kurzy jinak, přikládám odpověď:

V případě, že je transakce Platební kartou prováděna v měně, kterou naše banka vede, je pro přepočet transakce použit kurz dle kurzovního lístku Raiffeisenbank. V případě, že měnu transakce banka nevede, je transakce nejprve přepočtena na měnu EUR dle kurzovního lístku karetní asociace (dle typu Platební karty Visa nebo MasterCard), a dále dle kurzovního lístku Raiffeisenbank na měnu, ve které je veden Váš účet.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 11. 9. 2009 19:25

Napadla mě možná další možnost.

Co takhle na PayPal účet poslat už peníze v příslušné měně, převedené výhodným kurzem. A pak po tomto nabití zaplatit?
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 15. 9. 2009 19:33

4honza píše:Kartu pro PP nepotrebujes, ale pak platis ne moc nevyhodne kurzy u samotneho Paypal. V podstate je to totez jako kdyz si s mBankovou kartou nastavis konverzi meny Paypalem.

Ale pořád je to výhodnější, než platba kartou přes mBank, doufám. Jo a probíhá to taky v reálném čase, netrvají tyto transakce déle?
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 2. 10. 2009 01:17

Takže informace o LBBW musím dost upravit, přesto to vypadá, že pro platby přes PayPal je to banka minimálně zajímavá.

Po celkem vleklém dobývání informaci na toto téma a mnoha různících se odpovědích, jsem se dobral odpovědi, na kterou se snad už dá spolehnout.

U LBBW je u platby v EUR použit sazebník CZK-EUR deviza prodej dle LBBW
V případě platby v jiné měny něž EUR (USD, GPB) proběhne nejdříve konverze z příslušné měny do EUR dle MasterCard a z EUR na CZK opět dle LBBW. (u této dvojité konverze nejsou účtovány žádné poplatky).

V příštích pár dnech otestuji kurz na transakci v USD, vypočítám výsledný kurz a porovnám ho s kurzem ČSOB.
Naposledy upravil dayslypper dne 2. 10. 2009 12:38, celkově upraveno 1
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 2. 10. 2009 12:12

dayslypper píše:Napadla mě možná další možnost.

Co takhle na PayPal účet poslat už peníze v příslušné měně, převedené výhodným kurzem. A pak po tomto nabití zaplatit?

Při platbě si můžeš vybrat, kdo provede konverzi (jestli PP nebo banka), pokud tedy víš, že by zbytečně došlo k dvojí konverzy (že banka nemá v kurzovní lístku měnu kterou platíš), nech převod na PP, jinak zvol banku.
Nemusíš pak nic složitě dobíjet ani dělat nějaké podobné čachry.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 2. 10. 2009 12:40

V případě, že banka nemá v kurzovní lístku měnu, kterou platíš, je v mnoha případech použit kurz platební společnosti (VISA, MasterCard). Takže je i tak výhodné zůstat u kurzů karty.
dayslypper
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka