Jaký typ účtu na PayPal pro eBay

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dayslypper 14. 1. 2010 16:33

LBBW -transakce 11.1.2009
kurz USD: 18,0873, porovnání

Jinak já už fakt s tou Raiffkou nevím. :-S

Odpovědí mě, že jedou podle svého kurzu, a pak čtu tohle (tučný text). Dle popisu to mají stejně jako LBBW.

http://www.mesec.cz/clanky/platba-karto ... ily-banky/
Raiffeisenbank

... Karty MasterCard: Transakce provedená mimo území ČR je konvertována do EUR směnným kurzem asociace MasterCard Int. Korunový účet držitele karty je debetován při použití směnného kursu RB (EUR deviza prodej) ze dne zaúčtování transakce. Pro konverzi se používá kurz platný v den zpracování transakce asociací (karty VISA), resp. den zaúčtování na účet (karty MC). Žádnou marži či přirážku nepřipočítáváme, kurzy jsou přepočteny podle platného kurzu deviza prodej.

Vypadá to, že se lze spolehnout už jen na praktický test.
Má někdo účet u RB s kartou MC?

Text s kurzivou se vztahuje k mému dotazu v mém předchozím příspěvku. Tedy datum použitého kurzu záleží na karetní společnosti? :shock:
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 27. 1. 2010 19:32

Tak mi přišlo konečné vyjádření od RB, jak to teda je. Tedy u bývalých produktů eBanky je to dle jejich sazebníku, o původních produktů je to jako dle článku na měšec.cz

Na základě vyjádření našeho odborného útvaru bychom Vás rádi informovali, že Vámi uvedené informace na které se odkazujete jsou rovněž správné. Záleží jaký produkt (účet) si u Raiffeisenbank zvolíte, a podle toho probíhá zúčtování cizoměnové karetní transakce. Pokud využijete některého z původních produktů Raiffeisenbank (Kompletkonto, apod.), k zúčtování skutečně dochází tak, jak je uvedeno na serveru http://www.mesec.cz. Pokud si však zvolíte některý z produktů bývalé eBanky či nových produktů Raiffeisenbank (eKonto), probíhá zúčtování dle postupu, který jsme Vám popsali v odpovědi na první dotaz - tedy pokud se jedná o měnu, která je uvedená na kurzovním lístku RB, proběhne konverze podle kurzu banky. Pokud se jedná o měnu, kterou RB v lístku nemá, proběhne konverze do EUR dle kurzu asociace a následně z EUR do CZK dle kurzu banky.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 3. 2010 11:59

Tak jsem si před časem založil i eKonto u RB a potvrzuji, že v případě platby v EUR a USD jsou v tomto případě využívány výhradně kurzy RB v den zaúčtování, kterým je den následující po uskutečnění platby.

Tedy momentálně, pokud řešíte výhodnost kurzu při platbě v USD, tak je při častých platbách nejlepší LBBW 5 za 50, ale je tam těch 50,- měsíčně.

Pokud platíte méně často, tak se nabízí kombinace ČSOB (Postžiro Zadarmo/Červené konto) + RB (eKonto), a pokusit se odhadnout vývoj kurzu. Co jsem sledoval, tak na USD většinou ve výhodnosti kurzu vede RB před ČSOB. U EUR se to dost mění.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 3. 2010 12:04

dayslypper: a bavime se o debetce, kreditce nebo klasickem prevodu do zahranici?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 3. 2010 13:17

ad RB ... Bavíme se samozřejmě o debetce a kreditce.

U debetky je v den potvrzení platby blokována předběžně částka s kurzem pro tento den. Nasledující den, kdy je provedeno zaúčtování, se částka ještě úpraví dle aktuálního kurzu v daný den.

Ohledně kreditky jsem poslal dotaz, jak to přesně je .... tedy k jakému dni, jsou stanovovánky konečné kurzy. Ale jedna věc je jasná - ty kurzy budou též vycházet výhradně z lístku RB stejně jako u debetek. Rozdíl bude jen max. v datu zaúčtování, možná proto jsi měl dojem, že ty kurzy se liší od lístku RB, protože jsi to bral k jinému datu, než byla skutečnost.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 17:34

dayslypper: z testů, která Dalich prováděl vycházelo, že kurzy na kreditce RB jsou počítány výhodnějším způsobem (vždy vycházely lepší kurzy) než na debetce.

Každopádně nyní to vypadá, že nejlepší volbou bude AXA :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dayslypper 2. 3. 2010 18:48

Kde je ten test od Dalicha? Je to v některém z těchto článků?
http://www.mesec.cz/clanky/s-jakou-plat ... -usetrite/

Na ten kurz se ještě poptám, každopádně v odpovědi, kterou jsem dostal, mluví o normálních kurzech RB.

Můj dotaz do RB:
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jak je to u karet kreditních a to především v případě, kdy se jedná o platbu v cizí měně.

Zajímalo by mě, ke kterému datu dochází ke "stanovení kurzu"?

Vím že u karet "debetních" je zaúčtování provedeno následující den po potvrzení platby - a z toho dne je též použit aktuální kurz RB.

Jak je tomu ale u karet kreditních?

Tipuji, že jsou 2 možnosti.

a) probíhá to stejně jako u debetek -tedy u jednotlivých plateb je fixován kurz v den zaúčtování a pak jsou v rámci vyúčtování za daný měsíc jen sečteny.

b) Je použit až kurz platný v den celkového zúčtování za celý měsíc.

Odpověď z RB:
Rádi bychom Vás informovali, že úvěrový účet držitele karty je debetován při použití směnného kurzu RaiffeisenbankCZ (EUR nebo USD deviza prodej - podle asociace MC nebo VISA) platný pro den zaúčtování transakce na kartový účet, valutou dne provedení transakce. Je tedy správně uvedený způsob a).
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 5. 3. 2010 21:44

Nevíte, jak je na tom ta AXA. Zahlédl jsem, že by měla jet při platbách kartou podle kurzů VISA.

Mohl by sem někdo hodit kurzy?
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2010 22:01

Taky se nemůžu dočkat, ale giboni mi teprv poslali papíry k podpisu na zřízení účtu, no snad do podzimu budu kartu mít :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dayslypper 5. 3. 2010 22:05

Dle té informace na AXE by měl být kurz VISA na stránkách VISA, ale zatím ho ne a ne najít.

Ale dle VISA kurzů jede prý RB. viz.: http://www.mesec.cz/clanky/visa-vs-mast ... zuctovani/ Kdyby to bylo terno, tak by si toho snad někdo všiml ne?

Raiffeisenbank používá pro konverzi do české měny u karet asociace MasterCard kurz Raiffeisenbank deviza prodej platný v okamžiku zúčtování transakce. Ale přepočet plateb asociace Visa si provádí sama asociace vlastním směnným kurzem.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2010 08:29

dayslypper píše:Dle té informace na AXE by měl být kurz VISA na stránkách VISA, ale zatím ho ne a ne najít.

Ale dle VISA kurzů jede prý RB. viz.: http://www.mesec.cz/clanky/visa-vs-mast ... zuctovani/ Kdyby to bylo terno, tak by si toho snad někdo všiml ne?

Raiffeisenbank používá pro konverzi do české měny u karet asociace MasterCard kurz Raiffeisenbank deviza prodej platný v okamžiku zúčtování transakce. Ale přepočet plateb asociace Visa si provádí sama asociace vlastním směnným kurzem.

Uvidíme, až někdo tu kartu bude skutečně mít. Tuším 4honza sem dával odkaz na kurzy VISA, ale nějak to nemůžu najít. Když to počítám u mBank (tedy odečtu od výsledného kurzu 2 % poplatek a navýšení 2,44 při převodu z EUR), vychází mi kurz Visa kolem 0,5 % nad střed stejně jako to má Mastercard. Tak jsem zvědav :)
Jinak RB tento způsob výpočtu používá snad jen u kreditek a proto také mají lepší kurzy než debetky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 6. 3. 2010 17:01

PatrikChrz píše:Tuším 4honza sem dával odkaz na kurzy VISA, ale nějak to nemůžu najít.

Kurzy VISA Europe - http://www.visaeurope.com/fxcalculator/main.jsp
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 6. 3. 2010 22:08

Ty kurzy vypadají solidně, jak u EUR, tak u USD. Teď jen jestli odpovídají realitě.

Předkládám kurz z poslední platby v USD uskutečněný MC od LBBW.

LBBW 19,037 (nakoupeno 2.3., zaúčtováno 4.3.)
VISA 19.152 (2.3), 19.014 (3.3.), 18.765 (4.3.)

Pokud je předpoklad, že VISA zaúčtovává v den nákupu (2.3.), tak v tomto případě se mi tedy vyplatil nákup přes LBBW. Ale zaplatit o den nebo dva později, už by tomu asi tak nebylo, jestli to dobře chápu. :hm Protože tím, že MC bere kurz ze dne zaúčtování (což bylo u LBBW konverze USD-EUR 3.3.-4.3. - nevím přesně), tak mi to dovolilo chytnout ten lepší kurz.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod petross666 10. 3. 2010 16:12

Zdravim panove, tak jsem narazil na Vase vlakno, kde resite muj problem.. Mam mBank a pres Paypal provadim nakupy v USD .. Asi jsem na tom uz dost prodelal, podle toho co jsem se tu docetl..

Takze premyslim o novem uctu, kde bych co nejvic usetril na tech prevodech men. Na zaklade Vasich uvah i jinych jsem se rozhodl pro HSBC, tam se ale zrusili ucty pro bezne klienty. Na Cetelem nejde Paypal..

Jestli jsem spravne pochopil, zbyva mi tedy Postovni - zdarma nebo LBBW 5 za 50. Nic lepsiho neni? Nemate uz nejake zkusenosti s AXA bank?

Navrhnete mi nejlepsi kartu pro platbu v USD pres Paypal..

Uz ted diky za tohle vlakno!

Petr
Naposledy upravil petross666 dne 10. 3. 2010 16:21, celkově upraveno 3
petross666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod josh.viklef 10. 3. 2010 17:55

Ja zatim platim PS - PZ, ale chystam se na AXU az zacnou vydavat platebni karty.
josh.viklef
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka