Jaký typ účtu na PayPal pro eBay

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 3. 2010 19:06

josh.viklef: tak to jsme na to oba stejně. Jen doufám, že Axa dodrží slib a kurzy na jejich kartě budou takové, jaké slibuje.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod josh.viklef 10. 3. 2010 19:25

Odpoved na zadost o vydani platebni karty:
Kód: Vybrat vše
Váš požadavek jsme předali ke zpracování. Platební karta VISA Electron Vám bude vydána během několika následujících pracovních dnů.

Tak doufam, ze to bude rychlejsi nez zakladani uctu :-)
josh.viklef
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 3. 2010 19:34

Já ještě čekám, až mi giboni pošlou přihlašovací balíček. Snad se karty do podzimu dočkám :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dayslypper 24. 3. 2010 01:21

Konečně mi odpověděli, jak to je s RB:

Rádi bychom Vás informovali, že Kreditní karty nejsou vázány k eKontu. Čerpání a splácení Kreditní karty probíhá na zvláštní karetní účet (účet vedený v systému Midas). Transakce Kreditní kartou mohou být na eKontu pouze informačně zobrazeny. Zahraniční transakce jsou stejně jako u debetních karet zaúčtovány dle platného kurzovního lístku RB v den zúčtování karetní transakce.

Potvrzujeme Vám správnost veškerých dříve poskytnutých informací, kdy jsme velice podrobně popsali způsob zúčtování karetních transakcí v závislosti na typu účtu. Naše níže (resp. výše) uvedená odpověď měla být chápána spíše v tom smyslu, že co se týká kurzů transakcí, nejsou mezi debetními či kreditními kartami žádné rozdíly. Jediný případný kurzový rozdíl může vzniknout právě u zaúčtovaných karetních transakcí k eKontu oproti původním účtům Raiffeisenbank (rozdílné způsoby zaúčtování).

P.S.: To ještě nikdo nemá tu kartu od AXY?
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 4. 2010 21:36

Přihazuju další kurzy LBBW (4 platby, nákup v USD)

MC LBBW (koupě/zaúčtování) ..... VISA (kurzy v den koupě/zaúčtování u LBBW)

18,909 9.3./11.3. .................. 18.841, 18.707

18,664 18.3./22.3. ................. 18.512, 18.777

18,890 22.3./24.3. ................. 18.777, 18.835

19,019 25.3./29.3. ................. 19.005, 18.982
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod Amazon 14. 6. 2010 11:08

Docela by mne zajímala možnost.Kreditní karta od UniCreditBank a PayPal.Jinak nějaké informace k PayPalu jsou tady. http://wwwpaypal-navod.blogspot.com/

-- 14. 6. 2010 11:10 --

spike18 píše:Ale to zaplatím bance, ne?

A ktery typ uctu mam zvolit?
Amazon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dayslypper 14. 6. 2010 15:52

Amazon píše:Kreditní karta od UniCreditBank a PayPal.

V čem je tato možnost pro tebe zajímavá? Co jsem koukal tak karta je zadarmo, jen když je k nějakému účtu.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 6. 2010 18:13

..a kurzy taky nic moc. Aktuálně je nejvýhodnější kartou k PayPalu rozhodně Axa - tedy pokud je pravda, že ten aktivační kód sdělí po telefonu, bo jejich IB je na pendrek.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod CZ4R 28. 7. 2010 11:54

trochu OT: chtel bych se zeptat, jestli je vyhodnejsi mit ucet na paypalu v korunach nebo dolarech. Vetsinu transakci budu provadet prave v dolarech. Dale by me zajimalo, jestli je lepsi si na PP prevest penize z karty nebo platit primo kartou prostrednictvim PP. Dekuji
CZ4R
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dayslypper 28. 7. 2010 18:20

Jestli je vyhodnejsi mit ucet na paypalu v korunach nebo dolarech... to záleží na aktuálím vývoji kurzů - když posiluje koruna/dolas oslabuje, tak je lepší mít korunový účet. V opačném případě platí opak (krásná to věta :lol: ).

To záleží opět na vývoji kurzu. Pokud budeš vědět, že koruna bude dlouhodobě oslabovat, pak je lepší nabít PayPal. Ale nepočítám, že jsi natolik zkušený finančník, že bys toto dokázal odhadnout.

Ale hlavní je:
1) pokud používáš PayPal jen občas, tak aby ti na něm zbytečně neležely peníze, které můžeš zhodnotit jinými způsoby
2) využívat pro převody kurzy karty (ne kurzy PayPalu)
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod CZ4R 29. 7. 2010 00:15

dayslypper píše:2) využívat pro převody kurzy karty (ne kurzy PayPalu)

diky, a to se da nastavit jak? prolezl jsem cely ucet a nikde to v nastaveni nevidim :-|
CZ4R
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dayslypper 29. 7. 2010 00:17

dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 6. 11. 2010 13:19

Teď trochu z jiného soudku. Před měsícem jsem něco kupoval na Slovensku, takže jsem tam potřeboval vybrat hotově 700EUR.

Mohl jsem se rozhodovat mezi mBank, PS, FIO a AXA.Zvolil jsem to poslední a udělal jsem dobře.

Kurz VISA daný den byl 24,455, kurzy bank:
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi- ... d-0-Z--s-/ (výběr z bankomatu, tedy deviza-prodej)

S připočteným poplatkem AXY 1% z vybírané částky jsem se dostal na kurz 24,699, což bylo 17289,74.
S mBank bych sice neplatil poplatek za výběr, ale s kurzem 25.072 bych zaplatil 17550,4. Tedy Úspora téměř 300,-Kč.

Ale asi nejvýhodněji by vyšlo využít směnáren Exchange (24.700 - valuty). S tou částkou bych tam určitě ukecal ještě nějaký lepší kurz.

Závěr:
Pro výběr větší hotovosti v zahraničí vede AXA.

mBank nepřipadá v úvahu.

PS a FIO i přes výhodnou poplatkovou politiku ČSOB pro Slovensko též kurzem nemohou konkurovat, ale mohou se vyplatit při výběru menších částek v síti ČSOB.

Případně Exchange pokud máte hotovost v Kč a možnost si je předem vyměnit.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod code 9. 11. 2010 13:35

Nazorná ukázka, jak se nevyplatí převod nechat na Paypalu, ale že už je lepší i KB:

Když bych nechal převod měny na Paypalu, vyšla by mě položka na 2140,92 CZK
Když jsem zvolil převod přes Komerční Banku položka mě vyšla na 2 068,31 CZK.

Rozdíl je ve prospěch KB 72,61 CZK, čili 3,392%.

Jen mně ještě napadá - nestrhne si komerčka nějaké dodatečné poplatky?

Děkuji za odpověď.
code
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 11. 2010 14:28

Za platbu kartou se nic neplati, jen muze byt rozdil v kurzu blokace a zauctovani.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka