Kam investovat 50 000Kč

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod matth33w 24. 6. 2008 16:18

jSEM STUDENT MÁM STUDENTSKÉ KONTO ALE ÚVĚR STOJÍ ZA H*** MÁM ZHRUBA 50 000 TIS. ,KTERÉ V BUDOUCNOU ( MIN. ROK) NEVYUŽIJI.. KAM PENÍZE INVESTOVAT? :roll:
PC: AMD Athlon II X2 250, Gigabyte GA-MA770T-UD3P, Kingston 4GB 1333MHz, Gainward GTS250 512MB DDR3
Notebook: Toshiba Satelite Pro U400
Mobil: Xperia Mini
matth33w
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 24. 6. 2008 17:08

Jiz se to zde resilo. Ta castka je me dleho nazoru velmi nizka na nejake investice, tzn. nejlepsi investovat do sebe - at jiz ziskavani novych informaci, nebo treba dovolena, pocitac, atd.

PS. vypni si ten CapsLock.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 6. 2008 17:43

Snad jen s tím rozdílem, že onen mladík měl 20.000 Kč :-)

Já bych se zamyslel nad tím, co má tento mladý muž na mysli pod slovy "INVESTOVAT". Jestli je to pro něj jen abstraktní pojem, nebo má pod ním nějakou konkrétní představu.
Proč bychom se nemohli bavit o tom, jak naložit i jen s pouhými 50K. Je to částka, se kterou se podle mne dá už začít, dá se získat, našetřit atd. Zkrátka málokdo asi začal s milionem, ne?

PS: Vrazit peníze do "dovolené" osobně nepovažuji za investici. Naopak.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 6. 2008 18:32

Ruprecht001: ja to povazuji za investici do sebe - proste investice do volneho casu - uziti si dovolene, klidu, jidla/piti atd atd atd. Podle me s padesati litrama diru do sveta byznysu vubec neudela - naopak, podle vseho to budou tezce vydreny penize a spis o ne prijde. Proto rikam radeji utratit, kdyz uz :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 24. 6. 2008 19:01

No jestli ji bude potrebovat za rok tak at najde nejvyhodnejsi terminak na rok ... když nebude nic lepšího než 3,5 % tak eMAX

Pak jsou tady moznosti investovat s rizikem ... ale to uz by je za ten rok taky nemusel mít ... nebo by jich mohl mít míň ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod lemming 24. 6. 2008 21:24

Podle mne nejlepsi investice takovyhle penez je do vzdelani. Napriklad poradne se naucit cizi jazyk.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 6. 2008 22:41

Nic proti vzdělání a jazyku, ale... to je pořád jen ten "klasický" směr... pořád jen o tom, jak zvýšit svoji cenu na trhu práce a ať se na mne nikdo nezlobí, ale žádný zaměstnanec svojí prací nikdy nezbohatl...
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 24. 6. 2008 23:27

Ruprecht: No nevim, top manazeri jsou zamestnanci a asi se nenajde moc lidi co by tvrdili, ze takovi nejsou bohati ;-)

Ale jde to i jinak - prave ted jsem doposlouchal jeden pokrocily seminar o opcnim obchodovani - pochoptelne v anglictine. V cestine jsou materialy na teto urovni jen tezko / draho sehnatelne. Stejne tak pokud bych neumel anglicky, tezko bych se domlouval se svym americkym brokerem, prochazel hospodarske vysledky a zpravy z US trhu atp. (Je mi lito zoufalcu co po forech pisi "Muj broker mi napsal tohle a ja tomu nerozumim protoze neumim anglicky, muze mi to nekdo prelozit?")

Nebo muzete pri poznavani zpusobu zivota v cizi zemi narazit na trendy, ktere k nam jeste nedorazili a postavit na jejich vcasnem zachyceni svoje podnikani.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 25. 6. 2008 08:10

No jinak... kolik TOP manažerů znáš? :-)

Dále záleží na tom, co si představuješ pod pojmem "být bohatý". Mít velký příjem to není všechno. Měl jsem několik kolegů, které by se dalo označit za TOP manažery a přesto před výplatou jedli skoro suchý chleba. Bohužel u většiny lidí se velký příjem snoubí s velkými výdaji. Stačí málo a během pár měsíců padají z top smetánky mezi socky na podpoře.

Ke vzdělání: umět anglicky automaticky neznamená vyšší příjem, nebo příjmy jako takové, opět je to jen jeden kamínek z mozaiky. Na světě jsou miliardy lidí co umí anglicky a kolik procent z nich dělá opční obchody?
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 25. 6. 2008 10:46

No jasne, rozfrcat se da vpodstate jakekoli mnozstvi penez. Pointa byla, ze i jako zamestnanec se clovek muze dostat k velmi slusnemu prijmu.

A jak bys tedy ten prijem vyuzil aby ses k tomu vyssimu prijmu dostal automaticky? ;-) Ten seminar byl jen priklad, ze cizi jazyk lze pouzit i k jinym vecem nez k napsani do zivotopisu a nasledne argumentaci o vysi platu. Zvlast co se tyce anglictiny, tak jeji znalost otevira cestu k informacim ktere v cestine na dane urovni proste neexistuji - alespon ve vestine oboru. A to jsou podle mne setsakra dobre investovane penize, i kdyz treba primo ta investice nic neprinese.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 6. 2008 11:31

lemming: jenom bych dodal, že dnešní student má jazuky povinné, minimálně jeden, většinou dva. Na ZŠ se bere cizí jazyk už od 3. třídy.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 25. 6. 2008 11:46

mikicz: To je fakt, na druhou stranu je otazka jak moc dotycni ten jazyk opravdu umi prakticky pouzivat.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hiro.N 25. 6. 2008 11:49

Je otazka jestli investovat,spekulovat, sporit nebo mit jen financni rezervu, na to prvni je bcpp.cz, financnik.cz, mbank.cz ... vyber si
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 6. 2008 12:05

lemming: jistě. ale takový proškolovací výlet (aupair a podobně) obvykle nic moc nestojí a naopak tam člověk může i pár dalsích korun vydělat.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod brnakk 25. 6. 2008 18:15

Za padesat tisic kup z ciny nebo z usa hromadu nejakych kravin ktery tu lehce prodas, nahod si na to aspon 30% a pokud zvolis spravny zbozi, tak to za mesic bezproblemu otocis i na pitomym Aukru. Dela to tak hromada lidi. Da to trochu prace, ale pokud mas trochu volnyho casu, je to podle me nejlepsi zhodnoceni dany castky.
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník

Další stránka