Jaký studentský účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lucas.s 16. 8. 2008 18:03

Ale já nechci kreditku.
Lucas.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Z 16. 8. 2008 18:45

PatrikChrz píše:Musí ta karta nezbytně být od stejné banky? Co takhle kreditku od Citi? Ovšem neví, jestli by jí vydali člověku bez příjmů.

Citi má i kreditku pro studenty :-(
https://www.citibank.com/czech/consumer ... e/form.htm
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2008 23:28

Je to jednoduché. Buď budeš požadovat komplexní služby od jedné banky, ale pak si je budeš podle toho muset zaplatit - i když jako student máš tu výhodu, že ti banka některé služby poskytne zdarma, nebo za snížený poplatek. Po ukončení studia budeš ovšem muset změnit účet :(

Nebo si portfolio produktů se stejnými vlastnostmi postavíš sám. Výhoda bude, že produkty budeš mít zdarma, nevýhoda v tom, že nebude vše od jednoho ústavu.
Např.
Účet u FIO plus karta zdarma (Maestro, elektronická, hybridní, neumožňuje platby po Internetu, výběry z bankomatů ČSOB za 6 Kč).
Účet u mBank plus karta zdarma (Visa, elektronická, bez čipu (údajně se připravuje hybridní verze), umožňuje platby na Internetu - jdou zablokovat; tři výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR zdarma)
Spořící účet u mBank - výhodné úročení 3,5%
Další spořící účet u mBank - výhradně pro platby na Internetu, "naplnit" on-line vždy těsně před platbou
Kreditka od Citi (místo embossované karty), zdarma bez požadavku jakýchkoliv dalších podmínek, celkem slušné kurzy zahraničních plateb; během několika měsíců by měla být k dispozici i kreditka od mBank (rovněž zdarma (minimálně některý z tarifů), také embossovaná.
Vkladní knížka pro případné časté výběry zdarma, peníze na ní lze poslat i bezhotovostně (pro výběry na jednom místě ČS, pro výběry po celé ČR - Poštovní spořitelna).

Mít produkty u více ústavů má tu výhodu, že ti budou často chodit nabídky na další (převážně úvěrové) služby. Platí totiž zákon schválnosti - když budeš o produkt žádat, může se stát, že ho nedostaneš. Naopak když ti přijde aktivní nabídka je pravděpodobnost úspěchu znatelně vyšší :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod snowboarder 17. 8. 2008 10:39

Lucas.s píše:(Ty víkendy jsem trochu přehnal... to není nikde na světě. :-)

kromě mBank, tam to je :mrgreen:
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 17. 8. 2008 17:07

Patrik: vkladní knížka ČS má také výběry na kterékoliv pobočce ČS ...

Jinak převody mezi účty umí i FIO a nově snad i ČS ... a věřím že stále e-banka (tedy e-konta Raifky)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 8. 2008 18:09

Rop: aha, tak to je změna. Já pamatuji, že to platívalo jen na "domácí". Každopádně pošta je přecejen přístupnější (Prostorově i časově).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lucas.s 17. 8. 2008 19:16

Osobně upřednostním komplexní služby.
Navštívím tedy UniCredit, kterou preferuju; i ČSOB a uvidím, co mi nabídnou.

S FIO mám zásadní problém třeba ve hrozném designu všeho, což je pro mě také dost důležité. A karty s delfínkem od mBank mě vyloženě odpuzujou. :-) Ale u mBank mě vadí jiné věci...
Lucas.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 17. 8. 2008 21:30

Banka se ale podle designu nevybírá :roll: To jste mohl rovnou projít pobočky a vybrat si banku podle té nejútulnější :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 8. 2008 21:37

Rop: a proč ne? I design je součástí služby a někteří lidé jsou ochotni za to zaplatit (já mezi ně nepatřím) a banka by byla blbá, kdyby je za to "nezkásla".

Unicredit má nádherou pobočku na Příkopech ("poděděnou" po ŽB)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lucas.s 17. 8. 2008 23:24

Design je součástí použitelnosti. Každopádně přiznávám, že jsem na to trochu přecitlivělej. :-)
Lucas.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 18. 8. 2008 07:54

No nevim, pokud chce jiz nekdo volit neco "poradneho", tak bych se osobne drzel asi u eKonta (aktualne bohuzel od Rajfky). Nejaka Unicredit, coz je byvala zkrachovala Zivnostenska banka, no nevim nevim.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod memorix 18. 8. 2008 08:00

Ad Lucas. S und Studentkonto

Kvituji Vasi neduveru k Fio (tam bych to se studentskym uverem nezkousel). Po cela sva dlouha studia jsem mel ucet u CS a.s., s tim, ze prakticky vse tam je zadarmo. Reliefni kartu musite priplatit (navic za mych dob byl zadan prubezny zustatek 40 000), ale zase jako student by vam karta mohla stacit obyc. CS Vam prideli osobniho poradce, se kterym to pak potahnete az do duchodu. Problem je (a nekteri na tomto foru uz to odhalili), ze nic neni UPLNE zdarma a tu a tam bude od Vas CS a.s. zadat poplatek (je pravda, ze 5Kc za prichozi platbu je ponekud brutální, ale zase na pobockach to maji ciste a upravene... Na kreditku se vykaslete (ta by dle meho soudu vubec studentovi nemela prijit do rukou) snizuje Vasi bonitu pro eventualni uver apod (a to i kdyz ji jen mate) atd.. No anebo se studentsky ucet vykaslete a zalozte si bezny osobni ucet. Neni zdarma jako u druzstevnich zalozen a je pomerne nakladny. Ale funguje. Za 109 Kc Vam poskytne dve reliefni karty (Fio 2x300kc) kontokorent a dalsi a dalsi.

Premyslim, ze bych mel CS dealovat jejich produkty:)

No nic, Vase volba jen porovnejte nabidku v celem spektru (na tomto foru je Ceska Sporitelna na black listu, proto ji v ramci subjektivni spravedlnosti zminuji).

Mnoho uspechu. M.
Naposledy upravil memorix dne 18. 8. 2008 08:23, celkově upraveno 1
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 8. 2008 08:07

memorix: jeste nam prosim vysvetli, cemu studentovi budou 2x reliefni karta.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod memorix 18. 8. 2008 08:22

Muze ji venovat treba pritelkyni. Nebo machrovat, kdyz je na ten design.
A k tomu image. souhlasim, ze je veci za kterou se plati. Tak jako BMW je premiova znacka vozu a Ora-Ito premiova rada lednicek, tak holt CS je asi drazsi v porovnani s ostatnimi (jsou ale jeste drazsi). Mne proste vadi, kdyz mi v reklame nekdo TYKA. Anebo pouziva deminutiva. Ovsem top je slang. Prijdte do RAJFKY. To je vrchol. Bohuzel shodou nahod i ja mam s RAJFKOU cosi spolecneho. M.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 8. 2008 08:50

memorix: jedinym problemem v tvych prirovnanich je to, ze CS je spise trabant (predevsim funkcnosti), nez premiovou znackou.

S474N
Inženýr

Předchozí stránkaDalší stránka