Jaký studentský účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 5. 7. 2008 20:55

Tak ve sbírání bankovních účtů je na tom "nejlépe" asi dalich ... já se svými 7mi jsem proti němu troškař ...

jinak já mám u mBank vlastně 4místné číslo ... těch 22 a 4x0 je u všech stejné .... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 7. 2008 21:08

Velká závist :-P , já už mám 5 místné 220003xxxx, jak ses k němu dostal :-/ ? Já si zakládal účet hned co otevřeli pobočku na Vinohradské. Ale i tak, když někde vyplňuji do formuláře číslo účtu, tak bych tam stejně musel napsat všechny číslice a já jsem úžasně línej. V tomhle nedám na ING dopustit. :D Šest číslic je prostě šest čislic. 8-D

No jo, no, nemůžem být každý nejlepší. Já se nedostanu ani na těch 7.
mBank (mKonto + eMax)
FIO (jen běžný, termíňáky už jsem zrušil)
HVB (jen takový "spící" kvůli investování do fondů, už se těším, až to skončí, sice nejsem ve ztrátě, ale nějaký horentní zisk to taky není) - teď už je to vlastně Unicredit, že :-)
Poštovní spořitelna (vkladní knížka se počítá taky, ne?)
GE (taky vkladní knížka s minimálním vkladem, navíc ztracená, za umoření chtěli cca 400 Kč, tak ať si těch cca 200 co jsem tam měl strčí někam, šmejdi :-/ )
ING - klasické oranžové konto

Dohromady mě to nestojí ani korunu :-) Jestli máš nějaký zajímavý tip do sbírky, dej vědět :mrgreen:
V minulosti to byly (dnes již zrušené) ŽB a WSPK.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod snowboarder 5. 7. 2008 21:32

já sice chápu, že pro běžné, spíš pracující lidi a "dospěláky" je lepší mBank, mKonto nebo FIO, ale pro studenta je myslím výhodnější vzít si nějakou z nabídek studentských účtů, ne? Nepočítám naprostou podporu v pobočkách, možnost vložit peníze téměř "všude", nulové poplatky za vedení účtu, pohyb na účtu se taky většinou neplatí, výběry z bankomatu vlastního bývají zdarma, nevím. Nepočítám s tím, že jako student má vždy automaticky možnost kontokorentu (tj čerpání do mínusu bez nějakých dokladů, stačí index) a to může být pro studenta občas taky zajímavé.

co se týče problému se změnou čísla účtu, neviděl bych to jako problém, prostě se přehlási, naprosto jednoduše.

Osobně mám teď studentský 2 účty (ČSOB a GE Money) a jsem spokojenej.

Přijde mi to tu jako reklamní stránky mBank a FIO :D - ale rozhodně je fakt, že až budu muset mít standardní účet, určitě si pořídím něco podobného bez zbytečných poplatků.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 7. 2008 00:51

snowborder: jo, jenže u standardního účtu máš zdarma výběr jen z bankomatů dané banky, kdežto u mBank máš zdarma výběr z jakéhokoliv bankomatu (3 měsíčně - pokud si necháš vydat víc karet tak 3 na každou kartu) plus ještě Cash Advance přímo na pobočce všech bank a cash back v obchodech. Docela sranda, když klienti banky, která tu službu v obchodě provozuje, za ní platí a klienti mBank jí mají zdarma (např. cash back od KB v Globusu). Takže rozdíl je jen v možnosti té půjčky / kontokorentu.
Problém je s vkládáním těch peněz, ale to u studenta asi opravdu nebude tak častá činnost :-)

Samozřejmě ti nic nebrání "provozovat" všechny účty (jsou přece zdarma :D ) a z každého si vzít to, co se zrovna nejvíc hodí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rop 6. 7. 2008 02:09

ČSOB je varianta studentského účtu opravdu zdarma (pokud člověk není líný hledat bankomat ČSOB - a problém je že ten není v malých městech)
KB, ČS se sice neplatí ... ale jsou všechny položky (transakce) zpoplatněny ... což není zrovna košer ...
GE Money se taky neplatí, ale tuším, že je tam platba za odchozí transakci (3 Kč) a za provedení inkasa (6 Kč)
Jo a neměla studentský účet ještě e-banka?

Ono to tu sice vypadá jako reklama na mBank a FIO ... ale nikdo tady s těmito dvěmi institucemi nemá nic společného (snad krom toho, že jsme skoro všichni družstevníci)
Jinak Cash Advance a Cash Back zdarma ... to je luxusní věc ... a jak tu někdo psal (tuším že Dalich) ke Cash Advance v klasických bankách (ČS, KB) ... nejdřív tě paní sprdne, že to je strašně drahý ... a pak začne hledat manuál, protože to vlastně nikdo nepoužívá :lol:

Jinak ono je dobré držet i ten Student+: Jednou za rok potvrzení o studiu, jednou za rok donést ISIC, jednou za rok převést 193 Kč jinam (a těch 7 Kč si za to ČS strhne na poplatcích). - teď je jenom otázka, jestli je lepší držet účet a jednou za rok dojít do banky, nebo si rychlejc člověk stihne těch 193 Kč vydělat :-)

Patrik:
mKonto
eMAX
FIO - jednou podnikatelský, jednou soukromý
ING konto
Vkladní knížka ČS
Student+ (tam čekám až mi dojde přeplatek z kolejí a půjde do háje)
mKonto mám objednané od prvního dne (neděle 25. 11. 2007 tuším) ... navíc ty 4 čísla jsou 2456 ... takže můžeš klidně závidět dál :-D
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod snowboarder 6. 7. 2008 14:29

právě a o tom to je, ten u ČSOB jedinej nemá nějaký extrémní háčky, vyhovuje mi to větší zázemí, na úkor platících vlastně sosám služby zdarma :))

ale jako standardní účet už bych si vzal zřejmě mKonto, ale proč zatím nečerpat výhody tam kde jsou :-))
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 6. 7. 2008 17:38

Výhody u ČSOB jsou celkem tři: kontokorent zdarma, možnost pojištění ke kartě a vklad hotovosti za 6 Kč (u mBank nejde, nebo to jde přes Českou poštu a to je dražší, nebo pácháním harakiri ve Fortuně).

O výběrech z bankomatů by se dalo polomizovat ... co je lepší ... zda všechny v ČSOB zdarma nebo tři v jakémkoliv zdarma :-)

Studentský účet žádnou jinou výhodu (třeba jako mají ČS nebo KB) neposkytuje ... a proto taky za něj není nutné platit :-)
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 6. 7. 2008 20:20

snowboarder: problem nastane v pripade, az dostudujes. To budes horko rychlo neco shanet a vsem davat znova vedet svoje cislo uctu. A to se fakt vyplati :roll:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod snowboarder 6. 7. 2008 21:41

S4Z4N: komu všem prosímtě? máš ho na vizitce?
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 7. 2008 07:37

snowboarder: jenom mi prozrad, co je na CSOB tak skveleho?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 7. 7. 2008 07:44

Že za doby studia je zdarma? Když už jsme v tématu "studentský účet" ... :lol:
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 7. 7. 2008 08:02

Rop: tak to neberu vubec jako vyhodu, kdyz to same nabizi mBank/FIO a jsou to klasicke "dospele" ucty. Ale treba mu davaji zadarmo ISIC nebo kdovi co, proto jsem se zeptal.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 7. 7. 2008 11:43

Když jsem studoval, tak mi banky zadarmo cpali Euro26. Nikdy jsem tu průkazku nepoužil, ale schovávám jí pro vnoučata :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 7. 2008 12:44

S4Z4N: že mám pobočky na každém rohu? že si tam můžu kdykoliv za pakatel vložit peníze, nebo někdo jiný? že může kdykoliv student bez nějakých průtahů sahnout do mínusu? o nějakých plastových kartičkách nemluvím.

Výběry z bankomatu zdarma neřeším, někomu vyhovuje víc výběrů zdarma ve vlastní, někomu stačí 3 v jakémkoliv, takže to posuzovat není objektivní.
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 7. 7. 2008 16:37

CSOB maji opravdu asi nejlepsi studentsky ucet, tzn. za jeho provoz se zaplati nejmene (nebo i 0Kc) oproti jinym studentskym uctum.

Ale pokud bych se mohl rozhodoval znova, asi bych volil mBank. CSOB me totiz nakrklo tim ze pokud vyhoda uctu skonci a ucet zrusite, nechaji si platit mesicni pausaly i kdyz uz s uctem nejde disponovat (narozdil od KB, kde se pak neplati uz nic), navic pro zruseni uctu jsem na pobocku musel 3x (zalezitost cca na 1hod).
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka