Jaký studentský účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Z 14. 8. 2008 08:19

ČSOB má u Studentského konta embosovanou kartu. Nechtěl bych ji ztratit nebo si nechat ukrást - vyjde to na 2000 Kč. I na takové případy je třeba myslet (třeba zaplacením pojištění nebo volbou jiné banky:-).
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .neo 14. 8. 2008 13:28

No vzhledem k tomu, že potvrzení o studiu chtějí jen jednou, tak to vypadá, že na dalších 8 let budu bez poplatků, bez ohledu na délku studia, jestli se nepletu, a pak se uvidí, jak to bude s našima bankama :D A kdybych ztratil tu kartu, tak fakt zaplatím 2000,-? (jak je to u mBank?)
.neo

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 8. 2008 13:44

mBank embossovanou kartu (zatím nemá - je slibována u kreditek, poplatek za stoplistaci zatím nebyl stanoven, má být zlomkem této částky), neembossovaná karta se dá zablokovat zdarma (na mLince) popř. stažením limitů v Internetovém bankovnictví.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod snowboarder 14. 8. 2008 20:44

jojo u mBank je to taková electron, co si hraje na embossku :-)) mohla by bejt hezčí, ale ten tuleň na kartě k mPůjčce je coool :-) a nejlepší je místo jména "MBANK" :-D

.neo: jen dodám, že kontokorent 20000 je až od druhého ročníku, v prváku jenom 5000 (všichni víme proč :D )

Rop: nikdo neví, co bude až dostuduje. Nevíme, jak to bude za rok, natož za 4-5 až on dostuduje? Třeba už nebudou poplatky jinde, takže budoucnost bych fakt v tomhle případě neřešil. Naopak, dokud je to zadarmo a ústavu s takovým zázemím, přijde mi to u ČSOB "výhodnější". Prostě si přijdu "jistější"
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas.s 15. 8. 2008 19:27

Dobrý den.
Mám v plánu urychleně odejít od GE Money Bank, kde mám studentský účet.

Rozhoduji se primárně mezi dvěma bankami:
- UniCredit
- CSOB

UniCredit
je mi sympatičtější, ale neposkytuje v rámci Studentského konta embossovanou platební kartu, kterou vyžaduji.

Požaduji:
- Rychlost: to je pro mě naprosto klíčová vlastnost mojí banky. Chci mít peníze na účtu hned po vkladu. Chci převody v rámci účet - spořící účet okamžitě a to i o víkendu.
- Chci zabezpečené bankomaty a čipovou embossovanou kartu. Jsem často v zahraničí, je to pro mě nutnost.
- Kvalitní Internetové bankovnictví.
- Elektronické výpisy.
- Nechci platit víc něž 30 Kč měsíčně na poplatku za vedení účtu.
- Odkládací účet. Úrok mě nezajímá.

Provádím:
- 4 vklady měsíčně
- 2 výběry z ATM vlastní banky
- často platím kartou

Dopředu říkám, že nechci eBank ani Fio.

Můžete mi doporučit? :-)
Lucas.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 8. 2008 21:27

Tady ti nikdo nic jinýho, než Fio, nedoporučí :D :D :D
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 15. 8. 2008 22:28

To toho chces hodne za hodně málo peněz ...

Respektive bych rekl ze tvoje požadavky jsou nesplnitelné :lol:

Má vůbec ČSOB a UniCredit nějaký "spořící" účet?

Asi tě zklamu ale čipovou embossovanou kartu nedostaneš nikde ... maximálně hybridní embossovanou kartu.

Proč vyžaduješ embossovanou platební kartu? Platíš někde v offline terminálu?

Co je to zabezpečený bankomat?

Když tě nezajímá úrok proč chceš odkádací účet?

Jsou nutné ty vklady v hotovosti? U ČSOB, která je jinak zdarma se s těmi vklady dostaneš na 36 Kč měsíčně ...

Buď slev z požadavků, nebo přitlač na poplatcích :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lucas.s 15. 8. 2008 22:46

30 Kč jsem myslel za vedení účtu. Poplatky zvlášť.

Odkládací účet by měl sloužit jako pojistka přede mnou. :-) Abych moc neutrácel a měl větší přehled. Nebudu tam dávat takový částky, aby úročení mělo smysl. Nejde mi o to něco získat. V podstatě to ale není tak zásadní.

Špatně jsem se vyjádřil. Chci embossovanou kartu s čipem. Jestli je tam i mag. proužek, to mi je jedno. Hlavně aby byla s čipem (věřte nebo ne, ale týhle technologii GE ještě nerozumí :-). Embossovanou chci kvůli zahraničí. Elektronickou občas odmítají (nevím proč), už jsem se s tím setkal. Třeba v hotelu

GE má bankomaty, kde není znemožněná instalace nějakých podvodných zařízení... už jsem s tím měl komplikace. Po 14 dnech od zavedení karty jsem ji musel měnit.

Šlo mi spíš o to, dozvědět se, jestli někdo nemá s těmi bankami negativní zkušenosti. Protože s GE jsou a dost...
Lucas.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snowboarder 15. 8. 2008 23:03

Rop: občas vyjeď za hranice, poznáš, k čemu je embossovaná karta. Tenhle svět není jen Česko ;)

Lucas.s: u běžnýho účtu u ČSOB mám embossovanou kartu s čipem (nechápu poznámku ropa) i s magnetickým proužkem, nevím, jestli je i u studentskýho, tam je určo embosska, ale nevím, jestli už dávají čipovku.

-Bohužel u ČSOB neprobíhají převody ani mezi vlastními účty o víkendu
-internetové bankovnictví mají přehledné a kvalitní (teď ho mají vylepšit)
-elektronické výpisy jsou
-vedení 0Kč
-ten spořící účet... nvm, ale určitě by něco vymysleli

-vklad na účet je HNED a stojí 6Kč (opět nechápu ropa, 4x6 mi nepřijde jako 36Kč)
-výběry z vlastní banky máš zdarma

GE bohužel přinesla brzy inovace na svou dobu, ale pak zaspala...
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas.s 15. 8. 2008 23:25

To zní dobře...
Asi navštívím obě banky (UniCredit, ČSOB) a poptám se, co přesně mi nabídnou...

(Ty víkendy jsem trochu přehnal... to není nikde na světě. :-)
Lucas.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 16. 8. 2008 00:42

No tou mou poznámkou ke kartě bylo to, že čistě čipová neexistuje ... jenom hybridní ...

Zahraničí a emboss ... ach jo ... kdy už si všichni přestanou hrát na rytiny (jak v pravěku) ... ale to máte pravdu ... problém to stále být může

Vklad na účet stojí 9 Kč (viz sazebník ... musí se trochu zarolovat dolů ... nebo nejlépe Ctrl + F Vklad hotovosti) a 4 x 9 je už oněch 36 8-P

Jinak zabezpečení proti čtecímu zařízená má většina bankomatů ... je pravda že z bankomatu ČSOB jsem zatím nevybíral ... takže si ho z hlavy nevybavím ...

Jinak s tými transakcemi budeš mít:
ČSOB za 36 Kč
UniCredit za 19 + 4 x 15 Kč = 79 Kč

Pokud budeš mít další přijaté nebo odeslané položky tak UniCredit už tě přijde moc draho ...
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mr.Z 16. 8. 2008 09:00

snowboarder píše:-ten spořící účet... nvm, ale určitě by něco vymysleli

Spořicí účet sice v ČSOB mají, ale úrokové sazby nic moc... K účtu v ČSOB mám Červené konto, které je také v podstatě v ČSOB.

Jak už bylo zmíněno, převody ČSOB realizuje jen v pracovních dnech a v "pracovní době" jejich systémů... Takže převody zadané v pátek večer se realizují v pondělí brzy ráno :-(
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 16. 8. 2008 09:19

Btw kolik je vubec online bank v rámci svých účtů? mBank, FIO, ebanka? ČS? :nenapadne
Jak je to u ebanky s tím spořícím e-kontem? ... na webu se k ničemu pořádnému nemůžu doklikat :-(
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lucas.s 16. 8. 2008 15:31

Rop píše:Vklad na účet stojí 9 Kč (viz sazebník ... musí se trochu zarolovat dolů ... nebo nejlépe Ctrl + F Vklad hotovosti) a 4 x 9 je už oněch 36 8-P

Jinak s tými transakcemi budeš mít:
ČSOB za 36 Kč
UniCredit za 19 + 4 x 15 Kč = 79 Kč

Vlastně jsem teď přemýšlel a do budoucna to budou maximálně dva vklady/měsíc.
Navíc jsem student, takže mám ceny zvýhodněné. U ČSOB 6 Kč; UniCredit zdarma (v měs. poplatku 19 Kč).

Zásadní je pro mě nabídka hybridní embossované karty. Půjdu se k nim poptat... :-)

Každopádně díky, za informace...
Lucas.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2008 16:10

Musí ta karta nezbytně být od stejné banky? Co takhle kreditku od Citi? Ovšem neví, jestli by jí vydali člověku bez příjmů.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka