Jaký studentský účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MartinBeny 12. 8. 2009 21:30

neboj, v mém městě je pošta také vyhlášená :-D člověk tam jenom ty dámy obtěžuje... xD
MartinBeny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maxpower7 18. 8. 2009 00:23

No cetl sem skoro celou diskuzi z5tne a zarazila me neoblibenost studentskeho konta KB. Resite u neho korunove polozky, ale ktera jina banka vam nabidne u kontokorentu urok 12% ? Kdyz se dostanete treba 20000 do minusu tak je kazde procento sakra znat. No a taky mam uz 26 let, tak nektere studenstke konta jsou uz pro me nedostupne. No dival sem se kam bych mohl prejit, ale zadnou alternativu jsem nanasel. Mbank mam, ale co sem zacal zase studovat a prestal pracovat, tak tam zustalo akorat 50 haleru :)
maxpower7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 18. 8. 2009 07:21

Tak dulezite je, jestli chces vyuzivat sluzeb nebo si brat uvery a zadluzovat se. To je treba nejprve rozlisit.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dayslypper 18. 8. 2009 11:19

ČSOB má přečerpání 13,9%, to je fakt, ale S474N má pravdu.

Mě se kontokorent opravdu hodil asi tak 3x, ale zase bych neřekl, že jsem si v té situaci nemohl poradit i jinak, jen to bylo v tu chvíli pohodlnější řešení, ale řádně zaplacené. Ale myslim, že KB ví, co dělá. Je pro ně výhodné naučit studenty žít na dluh, jak se o to ostatně snaží i s tím "výhodným" úvěrem na notebook.

Jinak, teď čtu ve výpisu ČSOB, že dle zákona od listopadu 2009 budou možné jen měsíční výpisy, takže asi ty čtvrtletní papírové zadarmo padají. Ale radši si to ověřte.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod akcizur 18. 8. 2009 12:00

dayslypper píše:Jinak, teď čtu ve výpisu ČSOB, že dle zákona od listopadu 2009 budou možné jen měsíční výpisy, takže asi ty čtvrtletní papírové zadarmo padají. Ale radši si to ověřte.

Je to pravda, při zakládání ůčtu mi to ta ženská řikala taky.
akcizur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 8. 2009 15:17

dayslypper: jakého zákona proboha? on už zákon nařizuje i výpisy?

Edit: už jsem to našel.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2009 15:23

mikicz: jo, bohužel ano
http://www.ct24.cz/ekonomika/62716-od-p ... sy-zdarma/

Naštěstí údajně zákonu vyhovuje elektronický výpis.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 8. 2009 15:26

PatrikChrz: hlavně zákon nespecifikuje jakou formou má ten výpis dodat, takže mail s PDF je plně dostatečný.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dayslypper 18. 8. 2009 18:28

jj, píšou to tu taky, že v té souvislosti nabízí el. výpisy.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod MartinBeny 20. 8. 2009 11:19

počkat počkat, tady nám to hapruje :D tak budou ty výpisy zadáčo či nikoliv? xD
MartinBeny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dayslypper 24. 8. 2009 00:39

Tipuji, že elektronické budou 100%ně zdarma. Měsíční papírové, pochybuji. Ale jen tipuji. Ostatně uděláš jim službu, když je požádáš o zaktuálnění stránky o kontu.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 8. 2009 07:01

Takze mirne zdvojim tema (zacal jsem v tema RB), resim ted ucet pro znameho s tim, ze ma nasledujici pozadavky - samozrejme studentsky ucet, co nejlevnejsi provozni naklady, asi 2 odchozi transakce mesicne, jedno inkaso, dva vybery z bankomatu mesicne, ale to nejdulezitejsi, idealne kreditni karta s ramcem minimalne 10.000 a kdyby to neslo, tak alespon kontokorent minimalne 10.000. Jenom pro informaci dodavam, ze studuje druhym rokem vysokou skolu.

Osobne bych mu doporucil FIO, jenze bohuzel nemaji zadny kontokorent/kreditku, ktery dotycny vyzaduje. :roll:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 24. 8. 2009 07:58

Fio umožňuje po určité době kontokorent 5.000-100.000 Kč dle dosavadního obratu, není třeba ani ukazovat potvrzení o příjmu.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 8. 2009 08:02

stanislav.stribrny: ano, ale "po urcite dobe", a to ti uz konkurence muze dat i kreditku.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dayslypper 24. 8. 2009 08:39

Pokud není pracující student, tak bude získání kreditky asi komplikovanější. Ale nežádal jsem o ni, takže to možná jde. Může si nejdřív pořídit účet bez poplatků a případně se pak může pokusit o kartu CETELEM.

Můj žebříček pro studentský účet je stále stejný, viz. srovnání na konci tohoto postu.

V kamarádově případě:
1) Postžiro Zadarmo - umožňuje přečerpání, náklady 0,-
2) mBank - zatím NEumožňuje přečerpání, náklady 0,-
3) Studentské ČSOB - umožňuje přečerpání, náklady 6,-
4) FIO - náklady 12,-
dayslypper
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka