Jaký studentský účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 24. 8. 2009 09:00

dayslypper: jde mi o to, aby to splnovalo nejlepe to, co jsem psal. Nemam prave cas se vsim prohrabovat. Proto jsem i napsal.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dayslypper 24. 8. 2009 22:37

No máš neúplné zadání, proto tolik alternativ.

Má tvůj kamarád trvalý příjem? Pokud ne, tak pro studenty mají kreditku snad jen KB, ČS a Citibank, ale ty už na tom nebudou tak pěkně s poplatky.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 8. 2009 07:37

dayslypper: trvaly prijem nema, jinak plati to co sjem psal drive.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dayslypper 25. 8. 2009 13:08

Kamarád si tedy nejspíš bude muset vybrat, buď kreditku nebo účet bez poplatků.

Máte tu někdo jako student zkušenosti s kreditkami? Jdou nějak získat i jinde než u KB, ČS a Citibank i bez stálého příjmu?
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 8. 2009 14:00

dayslypper: no a co ten kontokorent?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dayslypper 26. 8. 2009 12:47

Tak pokud mu stačí jen to, tak to mají snad téměř všechny účty, ale nedovedu si představit, abych z něj pravidelně čerpal. Ty úroky jsou strašné všude.

Vůbec ale nechápu, jak to tvůj kamarád může házet do jednoho pytle s kreditkou, kde žádné úroky nejsou, pokud je útrata splacena včas, jestli se nemýlím.

EDIT: No možná by kreditní kartu mohl získat i student, pokud jako spolužadatel bude např. jeho rodič se stálým příjmem. Ale jen jsem něco zaregistroval zde:

http://www.csob.cz/cz/Lide/Pujcky-a-uve ... karta.aspx
Podmínky poskytnutí
O kartu můžete požádat, je-li vám 18 až 65 let a při podání žádosti:
- doložíte své příjmy (příp. příjmy spolužadatelů),
- předložíte 2 doklady totožnosti (občanský + např. řidičský průkaz).
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 31. 8. 2009 06:50

No nakonec se to vyresilo tak, ze bude mit u RB eKonto Premium :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dayslypper 31. 8. 2009 08:16

Myslíš toto? K čemu si student bude zakládat podnikatelské konto? To se může? Pochybuju, že tam bude mít takové obraty, aby se mu to vrátilo zpět.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 31. 8. 2009 08:45

Kapesné od rodičů, kamarád S474N občas také něco pošle na přilepšenou a obrat máme v kapse, ne?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 31. 8. 2009 08:47

dayslypper: ne ne, klasicke osobni s obratem 25k mesicne.

stanislav.stribrny: presne tak podle hesla "ja na brachu, bracha na me", respektive v tomto podani spis "ja brachovi 25, on mi 25" :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dayslypper 31. 8. 2009 09:58

Takže v podstatě si můžu na tento účet + jakýkoliv další zadat trvalý příkaz na 25000,- aby se peníze křížem prohazovaly a mám eKonto bez poplatků?

Jo a k tomu mu dají i kreditku?
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 31. 8. 2009 10:35

dayslypper: ano, chapes to velmi dobre. Klidne muzes i z jine banky a zase zpet. Vyhoda je, ze ti daji jeste 20 Kc navic bonus :mrgreen:

Kreditku muzes dostat bud okamzite bez dokladani prijmu na 10.000, pripadne si pockat 2-3 mesice na nabidku banky. V tomto pripade bude pry cekat.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dayslypper 15. 10. 2009 00:13

dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 1. 3. 2010 00:20

Při studiích jsem používal ČSOB stud. konto plus. Byl jsem spokojenej a jsem i nadále. Mohu ho využívat do uvedených 28 let. Teď jsem si zavedl účet i u mBank. Takže když není po ruce bankomat ČSOB můžu využít mBank - 3 výběry zdarma z jakéhokoliv bankomatu.
Kdy se začne počítat úrok 13.9% p.a.? Hned jak se dostanu do mínusu nebo po delší době? Např. 14 dní budu používat ČSOB kontokorent. Budu v mínusu 10.000 Kč a pak na něj pošlu prachy z mBank, abych byl zase na nule.
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 08:23

U kontokorentu se vždy počítá úrok okamžitě. Někdy se nepočítá okamžitě u kreditní karty - např. GE umožňuje za 10 Kč převod peněz z KK na účet a vztahuje se na to bezúročné období.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka