Jaký studentský účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 3. 2010 10:04

Byl jsem s ČSOB studentským kontem také spokojený, ale kdybych se měl podruhé rozhodovat, tak si místo něj vemu Postžiro Zadarmo. Základní služby jsou téměř ekvivalentní vč. nezpoplatněných výběru z bankomatů ČSOB. Snad jen je zde méně výhodný kontokorent.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 10:29

No tak za nějakou dvacku (nebo tak nějak) změníš studentský na zadarmo :). A zůstane ti stejné číslo účtu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 3. 2010 10:37

Mmm co to čtu? Má to "Zadarmo" nějaké další výhody oproti ČSOB SK+, o kterých nevím? :))
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 3. 2010 10:46

No, právě to, že nemusíš dokládat studium a není to omezené do 28mi let. Ale jestli je to tak, jak říká Patrik, tak to není tak horké.

Ještě teda nevýhoda Zadarmo, že k tomu není embossovaná karta, ale i tak by prý měla jít zadat do PayPalu, takže osobně mě by to tolik netlačilo. Navíc na PayPal mám LBBW 5 za 50.

Jinak výhody ČSOB by měly být stejné. Poštovní spořitelna je část ČSOB.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 1. 3. 2010 10:55

u ČSOB SK+ jsou zpoplatnene jen inkaso a SIPO myslim 4 nebo 6 Kc, u postziro zadarmo jsou tam velke poplatky pokud se neco resi pres pobocku,
u ČSOB SK+ je lepsi platebni karta- VISA klasik embossovana, kontokorent si sjednavat nemusite, to pojisteni ke karte je vicemene zbytecne, jen z vas bude vysavat penize.

mkonto je sice fajn ale dost omezene, neumi dobijeni kreditu pres IB, neumi zahranicni platby, neumi identifikaci prichozich plateb a spousta dalsich omezeni jako napriklad problemy se zmenou tel. cisla pro zasilani SMS klice.
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 1. 3. 2010 11:05

konstruktiwa píše:u ČSOB SK+ jsou zpoplatnene jen inkaso a SIPO myslim 4 nebo 6 Kc, u postziro zadarmo jsou tam velke poplatky pokud se neco resi pres pobocku

Kdo dnes zadává inkaso a SIPO přes pobočku? Dnešní studenti, kteří využívají denně internet, rozhodně ne.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 1. 3. 2010 11:08

to inkaso a sipo je zpoplatnene i kdyz se dela pres IB
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 3. 2010 11:13

konstruktiwa píše:u ČSOB SK+ jsou zpoplatnene jen inkaso a SIPO myslim 4 nebo 6 Kc, u
Je to těch 6 Kč. A inkaso (včetně SIPO) se platí, ikdyž se zadalo přes internetbanking.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 12:25

Takže abychom to shrnuli:
SK - levněji věci co se dělají na pobočce (vklady, výběry), embossovaná karta
zadarmo - zdarma SIPO a inkaso, jen Visa Electron (max. limit 50 000 Kč, platby přes Internet jsou možné)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 3. 2010 13:47

Já bych doporučil spíše to ČSOB studentské konto. Přece jen můžeš dostat od babičky třeba nějaké větší peníze a ta díky tomu, že neví ani náhodou co je to platební příkaz a nemůže ti je zaslat na tvé číslo účtu, vložíš jako majitel ČSOB ST.Ú. na své konto za 9,- KČ. U PS zadarmo by tě to stálo 50,-
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 1. 3. 2010 14:11

jen to chce nepouzivat SIPO a inkaso a nahradit to pokud mozno trvalymi prikazy.
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 14:40

dr._lukas píše:Já bych doporučil spíše to ČSOB studentské konto. Přece jen můžeš dostat od babičky třeba nějaké větší peníze a ta díky tomu, že neví ani náhodou co je to platební příkaz a nemůže ti je zaslat na tvé číslo účtu, vložíš jako majitel ČSOB ST.Ú. na své konto za 9,- KČ. U PS zadarmo by tě to stálo 50,-

Nebo si založiš ještě Červené konto a na to peníze vložiš na přepážce zdarma (aspoň zatím) a pak zdarma převedeš na Postžiro zadarmo :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 3. 2010 15:29

PatrikChrz píše:Nebo si založiš ještě Červené konto a na to peníze vložiš na přepážce zdarma (aspoň zatím) a pak zdarma převedeš na Postžiro zadarmo :D
Na spořicí účet u ČSOB lze také vkládat zdarma :-), neí třeba chodit na poštu.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 16:26

Poboček pošty je víc :). A v Praze je jedna otevřena non stop :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dayslypper 3. 3. 2010 00:08

Rád bych se opravil. ČSOB Stud. konto Plus bych si podruhé určitě nezaložil. Nějak jsem pozapomněl, že tam jsou zpoplatněné změny, rušení a provádění inkas. Tedy 100% Postžiro Zadarmo a s těmi vklady bych to řešil tím Červeným kontem (chytré!).
dayslypper
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka