Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 4. 2009 08:04

Hm, já mám připisování úroků ke vkladu, schválně se mrknu k jakému dni mi byly připsány.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 17. 4. 2009 08:22

dvzd: me prislo, takze mas neco spatne.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod dvzd 17. 4. 2009 10:57

S474N: A kdy ti to asitak přišlo? Hned začátkem měsíce, nebo až teď někdy? Jestli mám ještě čekat, nebo rovnou reklamovat.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dvzd 26. 5. 2009 09:00

Dozvěděl jsem se, že MPÚ začal poskytovat internetbanking. Máte ho tam již někdo aktivovaný?
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 6. 2009 01:03

Právě jsem ze vrátil z dovolené, tak je to pro mě příjemné překvapení. Když bude čas, hned tam zítra skočím, zjistím co a jak a dám vědět.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dvzd 8. 6. 2009 11:09

No já už jsem tam mezitím skočil a IB mám aktivní. Dostaneš tam flashdisk, na něm nějaký certifikát, k certifikátu ti přijde poštou heslo, certifikát nainstaluješ do PC a jedeš. Aktivní transakce nebo výpovědi se autorizují pomocí SMS, takže je ten certifikát stejně zbytečný, ale bez něj to bohužel nejde. Login a heslo do IB si zvolíš sám na pobočce a při prvním přihlášení do IB tě to donutí to heslo změnit.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 6. 2009 11:21

hm, to vypadá pro mě nepoužitelně (windows-only), na PC mám totiž Linux. No uvidíme, stavím se tam i s noťasem a uvidíme jestli se s tím bude dát něco dělat.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dvzd 8. 6. 2009 13:14

Základní technické minimum, které je předpokladem spolehlivého fungování internetového bankovnictví MPU:
Operační systém : Microsoft Windows 2000, XP nebo Vista, Mac OS
Prohlížeč : Internet Explorer 6.0, Mozilla Firefox 3.0.5, Opera 9.6.3, Safari, Netscape, Chrome
Základní rozlišení od 1024 x 768 px
Barvy (střední) 16 bit
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 8. 6. 2009 14:03

Pokud to jede na MacOS, tak to pojede i na linuxu, nehlede na fakt, ze je to pouze certifikat a tomu je jedno, ktera platforma ho "zivi". Takze se nemusis Patriku bat, ze by ti to nejelo :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 6. 2009 15:13

No byl jsem tam a údajně by to na Linuxu opravdu mělo fungovat, škoda, že ten návod nepřidali na ten flash disk, místa je tam dost.

Zatím jsem se dostal k tomuto (Firefox - Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; cs-CZ; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042523 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.0.10):
Úpravy
Předvolby
Šifrování
Certifikáty
Osobní
Importovat
Vybrat soubor z flashdisku s koncovkou .p12 - ovšem tady jsem se zarazil, chce to pro mě heslo, kterým je zašifrován. Jestli chápu správně, co mi slečna říkala, tak to přijde poštou.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 8. 6. 2009 15:46

Koukám, že z MPÚ vyrostla další "zdarma banka", koukal jsem na web, ale právnickým osobám asi účty neotvírají, škoda :(
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 6. 2009 15:51

A na startovní pole se chystá Unibon a Akcenta :D
Akcenta slibuje i "výhodné zahraniční platby" (ve stejné finanční skupině je Akcenta - devizová společnost).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 6. 2009 20:37

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych to rozběhal a vypadá to, že to bude fungovat i pod Linuxem.
Jen mě celkem udivilo, že Firefox označil stránku na nedůvěryhodnou a musel jsem přidat vyjímku.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 6. 2009 20:42

PatrikChrz: co tě na tom udivuje. česká pošta taky nemá 10000 na to, aby si nechala certifikát podepsat thawte a používá selfsigned, který je z principu standardně nedůvěryhodný.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 6. 2009 20:48

No, že v tom návodu na "instalaci" toto mohli aspoň zmínit.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka