Platební karty a cestovní pojištění

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malidian 3. 9. 2008 22:20

Dobrý den, kde získat co nejvýhodněji platební kartu, která zahrnuje cestovní pojištění? Děkuji za rady. :-)
Gigabyte EX38-DS4 X38//Intel C2D E8400 (45 nm)//Corsair 2048 MB DDR II 1066 MHz//GigaByte ATI HD3870 512 MB//WD 640 GB//Corsair HX620 620 W//Thermaltake Mambo VC2000//WV Home Premium CZ SP1
malidian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 9. 2008 10:41

Jednoduché cestovní pojištění Standard obsahují kreditní karty GE Money Bank:
- léčebné výlohy a repatriace - 750 k Kč
- smrt a trvalé následky úrazem - 250 k Kč
A pokud se nepletu, tak i kreditka od Komerční Banky obsahuje cestovní pojištění Interpro+ :
- léčebné výlohy a repatriace - 500 k Kč
- smrt a trvalé následky úrazem - 1 000 k Kč
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2008 13:52

Pojištění k platebním kartám bývá často hodně "vykradené". Např. nízké limity, spoluúčast, spoustu výluk (např. sport), těch opravdu použitelných je jen pár.
Některé mají i podmínku tzv. aktivace (např. Diners Club) - tedy aby bylo pojištění platné, musí být alespoň část nákladů na zahraniční cestu zaplacena platební kartou (např. letenky, ubytování,...).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 4. 9. 2008 14:30

A je tedy ňáká, na kterou se lze spolehnout? Předpokládám, že české banky takovou kartu vůbec nenabízí. Možná jen HSBC?

Zajímalo by mě, jestli to nějaký klient KB a GE Money už v praxi využil, nebo banky tato "pojištění" používají jen pro účely reklamy.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod fikyyy 4. 9. 2008 19:18

no ja mel u komercky zlatou amexku a tam bylo tusim 5mio na uraz, vic sem nikde nevidel
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 9. 2008 07:54

fikyyy: "5mio na úraz" bude nejspíš odškodnění trvalých následků, s náklady na pobyt v nemocnici to nijak nesouvisí
To šachování s nemocí a úrazem je časté nejen u cestovního, ale i u životního a soukromého zdravotního pojištění, je třeba si na to dát pozor.

Celkem mě dostalo, když mi jako klientovi Modré pyramidy nabídli "dárek" - kreditní kartu s úžasným limitem 50 000 Kč :) a zdarma cestovním pojištěním na neuvěřitelných 500 000 Kč (a to jsem se pak ještě dozvěděl, že je tam spoluúčast). Paní dělala, jak kdyby šlo o nějakou svátost :))
Samozřejmě jsem tenhle bazmek nechtěl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 5. 9. 2008 08:22

Pokud si člověk u GE Money bank připlatí 864 Kč, tak získá cestovní pojištění pro celou rodinu s následujícími limity:
- 1 500 000 Kč na léčebné výlohy
- 1 000 000 Kč na odpovědnost za škody na majteku a zdraví
- 3 000 000 Kč za trvalé následky úrazem nebo na smrt následkem úrazu
- 1 500 000 Kč na repatriaci

CitiBank má za 948 Kč také rodinné pojištění :
- 2 000 000 Kč na léčebné výlohy
- 1 000 000 Kč na odpovědnost za škody na majteku a zdraví
- 500 000 Kč za trvalé následky úrazem
- 1 000 000 Kč na smrt následkem úrazu

UniCreditBank má za 480 Kč takovéto pojištění:
- 1 700 000 Kč na léčebné výlohy
- 1 000 000 Kč na odpovědnost za škody na zdraví
- 500 000 Kč na odpovědnost za škody na majetku
- 250 000 Kč za trvalé následky úrazem
- 100 000 Kč na smrt následkem úrazu
- 1 700 000 Kč na repatriaci
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 5. 9. 2008 10:02

Zlatý AmEx od KB má kvalitní cestovní pojištění a za 325 měsíčně u Premium konta ho máte v ceně účtu. Ale má spoluúčast 5000 Kč na ambulantní ošetření. http://www.kb.cz/file/u/seg/KB-amex_gold_pojistne_podminky-cz.zip Nevýhody AmExu jsou kurzy na pytel :-(

HSBC má dobrou kreditku, ale cestovní pojištění neumí.

Nejlepší cestovní pojištění ke kartám má UniCredit Bank. 1,7 mega krytí a za 300 Kč ročně = zadarmo. Vřele doporučuji. U debetních karet je v ceně, u kreditních se kupuje. http://www.unicreditbank.cz/download/pojistne_limity_travel_basic.pdf
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 4. 2009 18:58

Tak je na trhu nová karta s pojištění - a to Diners Club. Normálně začíná na nějakých 4 tisícovkách ročně, tady je jako cobrand za 85 Kč měsíčně.

http://www.starletuskaclub.cz/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fikyyy 10. 4. 2009 16:24

patrik: ale ziskat tu jejich dinersku asi nebude z hlediska bonity hracka, ze? a splatit pak najednou treba 30 tis co sis pujcil, to taky neni asi lehky kdo bere prumernou mzdu. jinak je to urcite zajimavy, taky o dinersku usiluju :)
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 4. 2009 16:55

Já bych nikdy neutratil kartou víc, než kolik mám, takže tohle by mě netrápilo.
A za 85 Kč měsíčně mě nestojí, takže snadnost získání mě taky nebere. Dával jsem to sem jako alternativu pro ty, co platí 4 tisíce za standardní Dinersku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 10. 4. 2009 17:51

fikyyy píše:patrik: ale ziskat tu jejich dinersku asi nebude z hlediska bonity hracka, ze? a splatit pak najednou treba 30 tis co sis pujcil, to taky neni asi lehky kdo bere prumernou mzdu. jinak je to urcite zajimavy, taky o dinersku usiluju :)

Ze své zkušenosti Diners Club je získatelný, když o ni někdo požádá přímo Diners a tak nějak je přesvědčí, že přestože moc velké příjmy nemá, kartu chce a bude používat, nemají s tím zásadní problém (pokud je úvěrový registr OK). Cena je sice oficiálně 5 000 Kč, ale opět vím, že se dá o ní licitovat ;) Ne však přes banku, tam je to dané. Mám kartu s letadýlkem ČSA a je fakt, že vybírat kdekoli za 4 % je super, plus ty salónky. Já si je vychutnávám v Praze, v Madridu a na Gatwicku.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czulibrk 12. 4. 2009 09:55

PatrikChrz píše:Tak je na trhu nová karta s pojištění - a to Diners Club. Normálně začíná na nějakých 4 tisícovkách ročně, tady je jako cobrand za 85 Kč měsíčně.

http://www.starletuskaclub.cz/


Měl bych jeden možná naivní dotaz. Myslíš, že mám šanci takovou kartu získat co by student bez pravidelného příjmu, ale s docela barevnou transakční historií na běžném účtu? Úvěrový registr by měl být čistý... (max. kontokorent)

Dále, je v tom nějaký háček? Cestovní pojištění zdarma, přednostní odbavení na letištích a vstup do VIP salónků zdarma za 85Kč za měsíc mi přijde jako podezdřele výhodná dobrá nabídka...
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 4. 2009 13:06

Nevím. Jak jsem koupil (viděl jsem inzerát v E15), tak prodávám. Každopádně můžeš zkusit vyplnit žádost, za to nic nedáš :D

Já osobě si raději pojištění sjednávám samostatně. Na dovolenou jezdím jen 1 x do roka a to mimo Evropu, těch pár Kč mě nezabije (plus mínus to vyjde stejně co bych dal za tu kartu) a přecejen ty samostatně sjednávané pojistky jsou širší (jak co se vyjádření v penězích týče, tak i rozsah).

Placené platební karty mě nezajímají. VIP salonek vypadá zajímavě, ale nelétám z Ruzyně, ale z různých německých letišť (nejčastěji Frankfurt, Mnichov, ale i Lipsko a Drážďany) a to do různých banánystánů a těch pár hodin na letišti strávím kdekoliv.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 12. 4. 2009 13:41

Jasně, pojištění bude asi vždycky lepší sjednat si extra...

Šlo mi především o vstup do VIP salónku na letišti... tenhle rok mě ještě pár cest čeká (a taky dlouhých přestupů). Nevím jak to chodí u Diner's clubu, ale co jsem se dočetl, většinou je ve VIP salóncích občerstvení zdarma, popř. nějaký samoobslužný minibar atd. :) Nemá s tím někdo bližší zkušenosti? Dalich, hm? ;)

Mimochodem, orientační ceny vstupů pro hosty:

Praha - 18 a 35 USD
Londýn - 30 USD
Vídeň - 20 USD
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků