Převod peněz ze zahraničí - velmi urgentní !!!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepanm 3. 11. 2008 02:43

Dobrý den,
potřeboval bych velmi naléhavě radu. Potřebuji převést cca 250 000 USD z afrického
Senegalu z účtu vystaveného na mé jméno u místní mezinárodní banky. Kontaktoval
jsem již jistou osobu z této banky, která si vyžádala elektronickou kopii mých dokladů
(pas, občanka), mé osobní údaje, platbu za převod - cca 780 euro, a údaje o mém bankovním
účtu. Vše jsem již zaslal, platbu převodem Western Union, má identita byla ověřena, bylo mi sděleno, že převod nyní proběhne bez jakékoli prodlevy.
Když mi ani po 7 prac. dnech nepřišlo jakékoli upozornění od banky, ani uvedené peníze,
kontaktoval jsem ihned uvedeného pracovníka banky, aby mi sdělil stav převodu.
Bez jakékoli reakce. Kontaktoval jsem známou žijící v této zemi, zda by se tedy mohla
zeptat této banky, proč nebyl můj převod uskutečněn.
Sdělila mi, že banka (uvedený pracovník) vyžaduje DALŠÍ PLATBU ZA PŘEVOD, tentokráte
ve výši asi 8000 EURO, což je cca 200 000 Kč!!! Tento pracovník banky mi toto ani neoznámil,
ANI MĚ JAKKOLI NEKONTAKTOVAL.
Chápu to jako neskutečný podraz, nebýt známé, nic bych se nedozvěděl!
Přemýšlím, zda mám kontaktovat ředitelství této banky a požadovat vysvětlení, proč nejsem
informován o stavu převodu, proč došlo k prodlevě, a zda se nejedná o neskutečné pochybení
pracovníka této banky, který mi již na začátku sdělil zcela chybnou výši částky vystavené v můj prospěch. Mám také obavy o zneužití mých osobních údajů a také jsem do tohoto převodu
vrazil již minimálně 30 000 ,- Kč , které mě již znatelně chybí.
Prosím o jakoukoli radu, jak tuto patovou situaci řešit, nehodlám byť půjčkou na nějakých
200 000 Kč se totálně zruinovat, protože by peníze mohly opět skončit v něčí kapse,
a já bych nedostal ani odpověď mailem!!!!
stepanm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ossobne 3. 11. 2008 04:07

No a co to je tedy za banku?
:-) :-) :-)
Růžový panther je o5z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
ossobne
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2008 08:58

Tohle zní opravdu silně podezřele. Od kdy požaduje banka převod peněz přes Western union? Nejde spíš o nějakou obdobu "nigerijských dopisů" (jsem vysoce postavený úředník (bývalý prezident, premiér,...) a utíkám ze země a potřebuji někam "ulít" své miliony, dám vám z toho provizi,... nepřipomíná ti to nic)?

Jak jsi přišel k účtu v Senegalu s 250 000 Kč? Nejde spíš o nějakou "virtuální" banku se stejně "virtuálním" účtem?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 3. 11. 2008 09:57

Není to 250 000 Kč, ale 250 000 USD - taky bych to viděl na senegalské nigerijce ;-)
Jinak se mi líbí obrat "u místní mezinárodní banky" - pokud je to místní pobočka ?mezinárodní? banky, nemá tato banka pobočku i v ČR, nevyšel by převod levněji a bez angažovanosti konkrétního úředníka? - ale jen ty víš nakolik sis ty peníze opravdu legálně vydělal - pokud ano - kontaktuj banku. Pokud je to nějaká "výhodná pomoc s převodem" - zapomeň na to.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 3. 11. 2008 10:02

To stepanm: To zní opravdu podezřele. To bude asi něco jak píše Patrik a libol.

Je to ale dost stará finta - http://www.novinky.cz/clanek/2815-polic ... opisy.html
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 11. 2008 10:39

poznávám známé nigerijské scamy... budou chtít stále více peněz zaplatit a nikdy ti nic nepřijde...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Žulda 3. 11. 2008 10:55

Ó bože, se divím, že se ještě najde pitomec, který na to naletí. I když spíš to bude jen pokus o vtip.
Žulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepanm 3. 11. 2008 11:23

Ta banka se jmenuje CREDIT MUTUEL DU SENEGAL.
Ty peníze tam ale opravdu jsou, potvrdilo mi to již několik lidí nezávisle na¨
sobě.
stepanm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2008 11:48

Ty sám musíš vědět jak moc jsou ty peníze reálné, pokud jsi je tam vložil :D
stepanm píše:Ty peníze tam ale opravdu jsou, potvrdilo mi to již několik lidí nezávisle na¨
sobě.

Tohle by mě opravdu zajímalo. Standardně banka nesdělí "každému joudovi" kolik peněz je na účtě XY, ale jen majiteli účtu, kde navíc požaduje i nějakou formu ověření - takže opět standardně ně na prostý e-mailový dotaz.

Největší nedůvěru vzbuzuje ono zaslání peněz přes Western union, to opravdu nedává smysl, aby banka požadovala zaslání peněz tímto způsobem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stepanm 3. 11. 2008 13:28

Banka ověřila mou identitu na elektronicky zaslané kopii pasu a občanského průkazu
a na základě toho mi zaslala informace o stavu účtu.
stepanm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2008 13:43

Tak jsem trochu zagooglil, a vypadá to, že banka opravdu existuje.
Kam jsi posílal ten dotaz? Na cms@cms.sn nebo někam jinam (něco jako chcipenize@senegalskyseznam.sn)?
Je to sice banka, která se zabývá mikrofinancováním, takže na 1/4 milionu USD mi přijde jako ne úplně vhodná volba, ale dejme tomu.
Zvláštní je ten poplatek za převod. Standardně se částka strhává ze zůstatku na účtě, fakt nevidím důvod, proč by si měl něco platit předem a už vůbec nechápu ten převod přes Western Union. Spíš bych to tipoval na ten podvod.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Czulibrk 3. 11. 2008 15:03

Samozřejmě, že Western union. Peníze zaslané takovou cestou se totiž nedají nijak dostat zpátky... pokud by šlo o klasický mezibankovní převod, teoretická a snad i praktická šance by tady byla (nedůvodné obohacení apod.).

Vzhledem k tomu, že se tazatel jaksi nemá k vysvětlení původu peněz (v Senegalu!), věřím tomu, že se jedná o nigerijský příběh v bledě modré...

Jestli je to všechno skutečně pravda, připadá mi i těch 20 000,- ještě snesitelná částka za tak do nebe volající blbost :)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod btw 3. 11. 2008 19:33

:D :D :D Prosimtě a jak ses k tomu dostal? Přišla ti nabídka emailem od nějakého krále? :D Hlavně tam nejezdi (to kdyby ti náhodou dali vědět že to nejde poslat a musíš přijet osobně), nebo tě tam strčí do klece a pak budou rozesílat tvou videonahrávku s prosbou o výkupné :D
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 3. 11. 2008 21:22

stepanm píše:Ta banka se jmenuje CREDIT MUTUEL DU SENEGAL.
Ty peníze tam ale opravdu jsou, potvrdilo mi to již několik lidí nezávisle na¨
sobě.

Nenajdeš to své potvrzení například tady? http://419.bittenus.com/certdeposit/senegal.htm
Jak říkám sám musíš vědět jestli jsi si ty peníze poctivě vydělal a potom (bych se já) obrátil na svou českou banku, nebo na české velvyslanectví v Maroku (je i pro Senegl) s žádostí o pomoc.
Pokud jsi chtěl "lehko nabyt", tak vem na vědomí, že jsi "lehko pozbyl" a opravdu - hlavně tam nejeď. Život za 20 klacků nestojí.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 3. 11. 2008 23:20

Stepanm prostě jsi naletěl podvodníkům, tak buď rád, že tě to nestálo víc než těch 20 litrů. :-)
Jj, lidi jsou strašně hloupí a naletí na každou kravinu. Co tě může utěšit je, že nejsi sám a že se na to nachytají i vzdělaní lidi, jako před nedávnem nějaký doktor, který investoval do dubaiských fondů přes čtvrt melounu s tím, že má zaručeno zhodnocení ve výši 300%... :roll: Aspoň budeš poučený pro příště a na takový viditelný nesmysl neskočíš...
Ondrasz
Nadšenec

Další stránka