Storno bidu na eBay a kurz USD přes PayPal ?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Anakunda 31. 12. 2008 12:00

Zdravím udělal jsem bid na PayPal a posléze si to rozmyslel (kromě toho jsem zjistil že to zboží má shipring jen do USA), potřeboval bych vědět jestli jde udělat nějakým způsobem storno mé nabídky resp. jestli je možno od koupě bezplatně odstoupit pokud budu nejvyšší zájemce nebo jestli můžu být nějak popotahován když to prostě nekoupím. V souvislosti nákupů přes ebay by mě zajímalo kdo určuje kurz USD -> CZK při platbách přes PayPal a jak si ten kurz u konkrétní aukce zjistím tak abych si mohl spočítat na kolik mě to celkem přijde v CZK?
Anakunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 31. 12. 2008 12:10

Anakunda: zkus napsat majiteli aukce, aby zrusil prihoz, pripadne se potom s nim dohodnout na uhrade poplatku co s aukci mel (za zalistovani, obrazky, atd).

Kurz si urcuje Paypal, osobne vzdycky prevodni kurzy vypinam a nechavam to delat mou banku, kde je kurz vzdy vyhodnejsi nez PP.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Anakunda 31. 12. 2008 13:29

U toho storna když nabízí dodání pouze v rámci USA, nebudu automaticky vyřazen když nevyhovují destinací nebo jak se to řeší? Platí se za chybnou nabídku něco? Má ebay nějaké penalizační nástroje za nedodržení nabídky?
Anakunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 31. 12. 2008 13:36

Zkus si to nejdriv pohledat v manualu eBay:
:arrow: http://pages.ebay.com/services/buyandse ... l-bid.html

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod trojan 31. 12. 2008 15:40

využij www.usaservis.cz mně vždycky pomohli :-) :-) :-)
Spyware nemá šanci!!!
trojan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adamborovan 22. 5. 2009 22:18

Vysvětlíte mi někdo prosím, jak funguje ten převodní kurz na PayPalu? Moc jsem to nepochopil. Mohu si teda vybrat, kdo bude určovat kurz (jestli PayPal nebo moje banka)? Popř. kde přesně to nastavím?
Adam
adamborovan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 22. 5. 2009 23:41

adamborovan: ano, muzes si nastavit a je to primo pri kazde platbe.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod adamborovan 23. 5. 2009 00:11

jj, dik moc, ale kde si to nastavim, kdyz platim za nejakou polozku primo na ebay? Zadne takove moznosti jsem si dosud nevsimnul :-l
Adam
adamborovan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 5. 2009 09:37

adamborovan: je to hned na prvni strance pri platbe, kde je uvedena nejdriv adresa, pod ni je uveden vybec platebni karty a pod tim je uvedeno, zdali chces pouzit kurzy Paypal nebo vlastni banky. Osobne pouzivam kurzy banky.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 5. 2009 10:45

S474N: v případě mbank vychází lépe kurz paypal, protože je aspoň bez 2% poplatku vise.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 23. 5. 2009 10:54

mikicz: no v pripade mBank asi ano, ale tu neberu jako banku :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Havers 23. 5. 2009 11:27

To adamborovan:

Konverzi si lze zvolit při každé platbě kartou.

Pokud jsou na PayPal účtu nějaké peníze, jsou použity při platbě přednostně -"PayPal balance" - tam dělá konverzi PayPal podle svých kurzů.

Typ konverze si lze také u platební karty nastavit předem:

My Account -> Profile -> Financial Information -> Recurring Payments -> Edit Funding Options -> Conversion Options ->

- Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
- Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Kurzy PayPalu jsou horší než kurzy českých bank. Takže taky doporučuju použít kurz banky.
Ovšem, pokud se jedná o kartu od mBank, tak tam je lepší (krom EUR) nechat konverzi spíše na PayPalu.

Karty od mBank mají totiž taková zvláštní specifika:

1) Mimo Eurozónu mají 2% "crossborder fee" (přirážku) za účelem pokrytí konverze měn.
2) U mBank karet není v PayPalu standardně přístupná volba "Conversion Options" - nutno objednat a nechat si nastavit PayPalem prostřednictvím emailu!

Viz viewtopic.php?f=316&t=1056916&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod adamborovan 23. 5. 2009 12:19

To Havers: Dík moc! To jsem přesně potřeboval, tohle bych jako začátečník asi nenašel. ;-)
Adam
adamborovan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod balrog17 23. 5. 2009 12:35

Ahoj,musím přiznat,že obyčejně fóra nemám moc rád a většinou mi moc nepomůžou,ale asi udělám vyjímku.Dík moc,vážně mi to pomohlo :-) ;-)
balrog17
Kolemjdoucí