Založení účtu.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod protektor 2. 1. 2009 21:53

Zdravím potřeboval bych poradit ohledně výběru účtu.

Co konkrétně požaduji.
1. Internetové bankovnictví
2. Karta pro platby do zahraničí přes internet (i možnost výběru a placení v zahraničních bankomatech a obchodech)
3. Nízké poplatky (ty by chtěl asi každý že :))
4. Nepotřebuji žádné měsíční výpisy

Moc děkuji za jakoukoliv radu.
protektor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 1. 2009 22:07

Lloyds TSB, Banka Volksbank Löbau-Zittau
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 2. 1. 2009 22:11

Naposledy upravil Havers dne 2. 1. 2009 22:11, celkově upraveno 1
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 1. 2009 22:11

Tohle ti dokaze splnit FIO, mBank a Postovni sporitelna. Pouze u standardni karty FIO se neda platit pres Internet (nutno objednat kartu drazsi nebo vzit kartu jinde). Vsechny ucty budou bez vicemene bez poplatku, az na vybery kartou, ktere jsou zpoplatnene vzdy u FIO, pro mBank kazdy 4. a dalsi v mesici a vsechny mimo CSOB bankomaty u PS. Dalsi informace zde

http://www.mesec.cz/clanky/bezny-ucet-z ... io-unibon/

Vsechny karty vydavane k tem uctum maji v zahranici docela nevyhodne kurzy (nejvic je to u mBank pro mimoeurove zeme kvuli konverznimu poplatku, jinak samotny vyber je bez poplatku).
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod protektor 20. 1. 2009 22:20

Měl bych ještě jeden dotaz. která banka má nejvýhodnější kurz při převodu do zahraničí??
Existuje nějaký výhodnější účet pokud je mi do 26 než tyto 3 zde napsané?
Jinak bych to viděl na poštovní spořitelnu...
protektor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czulibrk 20. 1. 2009 23:12

Srovnání devizy-prodej např. kurzy.cz
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 1. 2009 13:41

protektor píše:Měl bych ještě jeden dotaz. která banka má nejvýhodnější kurz při převodu do zahraničí??
Existuje nějaký výhodnější účet pokud je mi do 26 než tyto 3 zde napsané?
Jinak bych to viděl na poštovní spořitelnu...


Na zahraniční převody je zatím nejvýhodnější devizová společnost. Nejde totiž jen o kurz, ale hlavně o paušální poplatek (aspoň u malých plateb). Já používám WallichFx a REOL. Na malé platby jenom REOL, u SHA plateb chce jen 100 Kč za platbu (banky většinou 250 Kč). WallichFx chce zase jenom 500 Kč u OUR plateb (REOL chce 600 Kč).

REOL míval i dobré kurzy, ale teď mi je dává nějaká jiná kontaktní osoba a za moc nestojí, dneska jsem dostal kurz 27,70 (posílám jenom 54,74 EUR), včera 27,75 (Kč / EUR). No, snad se to zlepší.

Pro převody na Slovensko jednoznačně vede FIO (účet je totiž československý, místo koncovky 2010 dáš 8330 a máš z toho slovenský účet). Do konce 1. čtvrtletí slibují něco udělat i se zahraničními platbami (zatím posílají přes ČSOB a ta chce 250 Kč za platbu), tak uvidíme. Pak je tu možnost založit si ještě účet na Slovensku u Privatbanky. Přes FIO zdarma převést na Slovensko a odtud zdarma po celé (měnové) Evropě.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 1. 2009 13:47

protektor píše:Zdravím potřeboval bych poradit ohledně výběru účtu.

Co konkrétně požaduji.

1. Internetové bankovnictví - to mají z těch bezplatných (mBank, FIO, Poštovní spořitelna) všechny. Nejpropracovanější má FIO, je možné nastavit (zdarma) zasílání e-mailu po každém "prdu" a nebo si ty prdy vybírat.

2. Karta pro platby do zahraničí přes internet (i možnost výběru a placení v zahraničních bankomatech a obchodech)
- opět mají všechny. Pro výběr z bankomatu jedině mBank. Sice má 2 % poplatek při platbě v jiné měně než EUR, ale zase neúčtuje paušální poplatek za výběr ze zahraničního bankomatu (obvykle u bank 100 - 150 Kč + 0,5 - 1 % z částky)

3. Nízké poplatky (ty by chtěl asi každý že :))

4. Nepotřebuji žádné měsíční výpisy

Pak je tu samozřejmě možná kombinace, proč ne, když je to zdarma, ne?. Mbank pro výběry z cizích bankomatů (3 ks měsíčně zdarma), Poštovní spořitelna pro výběry z bankomatů ČSOB (neomezený počet zdarma), FIO pro převody na Slovensko a výhledově snad i jinam.
Karty jsou v ceně u všech tří, aspoň budeš mít různé druhy. Visa Classic embossovanou u mBank, Visa electron u Poštovní spořitelny a Maestro u FIO.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod protektor 27. 1. 2009 22:08

Měl bych dotaz
jaký je konkrétně rozdíl mezi VISA Electron a VISA Classic
A ještě jeden dotaz rozdíl mezi Maxkartou a VISA Electron?
děkuji
protektor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 1. 2009 23:55

protektor:

VISA Elektron je tzv. elektronicka karta, tj. v zadnem pripade nezaplatite na imprinterech, nektere banky na ni nepovoluji platby na Inetu a vetsinou platby typu MO/TO (platba po telefonu, postou, bez fyzicke pritomnosti karty, jenom predane udaje). Puvodni Visa Clasic byla karta s reliefem, to uz ovsem dneska neplati, napr. mBank vydavala jenom elektronickou verzi te karty. Obecne by VISA Clasic mela umoznovat vyssi limity placeni a vyberu, ale to spis zavisi na bance, ktera to vydava. Hlavni rozdil byva tedy predevsim v rocnich nakladech na tu kartu. Nekde je lepsi platit VISA Elektron, protoze levne letenky jimi kupovane jsou s nejmensi prirazkou apod. :-)

Maxkarta je produktove oznaceni pro karty vydavane CSOB pro Postovni sporitelnu. Kdysi to byla Maestro bez moznosti platit s tim v zahranici, dneska je to VISA Elektron mozna s necim navic (tusim se s tim da vybirat na poste).
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 28. 1. 2009 07:58

Poštovní spořitelna - Maxkarta
Maxkarta je opatřená
1. čipem VISA Electron a magnetickým proužkem VISA Electron
2. čipovou aplikací – slouží pro transakce na obchodních místech PS (finanční centra, pošty)
...
Michal P
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků