Volksbank Shop - Aktiv konto plus

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Axerák 8. 1. 2009 09:09

Zdravím,

už delší dobu přemýšlím, že odejdu od ČS. Platit jim 50Kč měsíčně za nic, že si vyberu 2x za měsíc peníze z bankomatu a párkrat mrknu na internet kolik mi na účtu zbylo...
V kauflandech jsem si všiml Volksbanky a jejich stánku, které nabízí Aktiv konto, vedení je zdarma.
Uvažoval jsem také o Mbance, ale tam je problém v případě půjčky. Nikdy jsem si na nic nepůjčil a nemám žádnou platební historii, toto by bylo asi u téhle banky problém.

Jste s touto bankou spokojeni? :-))
Axerák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pepik 8. 1. 2009 09:45

Jste s touto bankou spokojeni?

Zalezi na tom, s kterou mas na mysli.
CS- taktez odchazim, dalsi komentar asi netreba, jsou tu o ni obsahlejsi vlakna.
mBank- pouzivam, ma to samozrejme plusy i minusy, ale jsem spokojen. Bezny ucet na transakce mi plne vyhovuje. A sporici ucet si muzes kdykoli (treba nyni po snizeni urokove sazby) zaridit i jinde, jsou uz nastesti firmy, kde to nic nestoji. O pujcku muzes samozrejme pozadat kdekoli a ne jen tam, kde mas ucet. Taktez tady najdes mnohem obsahlejsi diskusi.
Volksbank- nemam osobni zkusenost, zaregistroval jsem jako rozumnou alternativu k mBank/postovni sporitelne/FIO.
Pepik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 8. 1. 2009 11:23

Hlavní je obsluha přes IB, jestli Volksbank má... jinak PS nebo mBank určitě.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 8. 1. 2009 11:46

Já si Aktiv konto loni ze zvědavosti otevřel, ale vůbec se mi nelíbí jejich internetové bankovnictví.

Z bezplatných účtů má IB na nejvyšší úrovni asi Fio, na druhé místo bych umístil Poštovní spořitelnu a třetí místo mBank.

Před pár měsíci mi navíc vypršel Volksbank certifikát a já se teď nemůžu dostat k účtu, nemůžu ani zjistit, kolik tam mám peněz. Zrušit účet nemůžu, protože Volksbankshop mám daleko.

K účtu dávají Visa Electron s chipem, kartu vydává ČSOB, tedy platí stejné podmínky, jako třeba u Fia (výběr 6 Kč z bankomatů ČSOB). Fuguje na platby přes internet.

Jak ale píšu, jejich IB se mi jeví jako dost primitivní, horší měla jen Komerční banka, kterou jsem už dávno zrušil.

Spíš než k Volksbank bych se tedy asi přikláněl k Fiu, Poštovce nebo mBank.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 1. 2009 15:38

Myslim, ze Aktivkonto od VB v konkurenci zaostava. Prevody zdarma nejsou a dava tusim nizke limity na karte.

Prehlednost IB je do jiste miry i subjektivni vec, myslim, ze muzete zkouknout demo IB u FIO i mBank, Postovka mozna take neco mela.

FIO nabizi nektere uzitecne veci navic (exporty, importy, hromadne prikazy, prehledy historie), zaplatite za vybery z bankomatu. PS dava vybery z vlastnich bankomatu zdarma, zakladni sluzby krome vkladu hotovosti bude take zdarma. Pokud chcete usetrit ma smysl volit PS nebo FIO, jen pokud budete ve vetsine pripadu vybirat z bankomatu CSOB. mBank dava 3 vybery z jakehokoliv bankomatu zdarma, ostatni za 19Kc, nicmene slozitejsi je vkladat hotovost (oficialne pouze slozenkou).

Pokud se bojite toho, ze byste nedostal uver, doporucuju dve akce. Akce 1 - pri vyberu jakekoliv pujcky je lepsi zkoumat nabidky vsech bank, rozdily mohou byt velike, nabizi se i klientum ostatnich bank. Akce 2 - i kdyz si pujcovat nepotrebujete, ma smysl si budovat uverovou historii. K tomu slouzi kreditni karta (u Citi a mBank uplne zdarma), kde si nastavite 100% splatku a nezaplatite ani o korunu navic. Nemusite zadat o velky limit, ale vybudujete si pozitivni zaznam v registrech, ktere uvidi vsechny banky a pozitivni kreditni historie se vam muze hodit.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 1. 2009 16:02

S kreditkou od Citi VELMI opatrně. Jsou tam vysoké pokuty za každé odchýlení se - 550 Kč. Nejde jen o pozdní zaplacení, ale i překročení limitu (to aby člověk běhal po nákupech s notýskem a znamenal si kolik utratil). Nyní zavedli speciální poplatky při použití v zahraničí.
Této kartě bych se doporučil vyhnout, pokud opravdu nevíš, co činíš.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 8. 1. 2009 16:08

PatrikChrz píše:S kreditkou od Citi VELMI opatrně. Jsou tam vysoké pokuty za každé odchýlení se - 550 Kč. Nejde jen o pozdní zaplacení, ale i překročení limitu (to aby člověk běhal po nákupech s notýskem a znamenal si kolik utratil). Nyní zavedli speciální poplatky při použití v zahraničí.
Této kartě bych se doporučil vyhnout, pokud opravdu nevíš, co činíš.

No ten notýsek mi přijde přehnaný, přece jen při úvěrovém limitu např. 30k nehrozí nějaké překročení z nedbalosti, ale spíš z blbosti. Ale hlavně bych takovou poznámku nečekal od člověka s poznámkou, jakou má Patrik ;-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 8. 1. 2009 16:10

S tou kartou je to pravda, limit pro denní výběr a platby je pouze 3.000 Kč. Víc z karty nedostanete.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 1. 2009 16:33

Staci mit samozrejme limit, ktery vzdy pokryje dva mesice platby kartou, pak se nemusi clovek strachovat snad niceho. Samozrejme ohlidat si to nastaveni inkasovani 100% splatky, aby se clovek nemusel o nic starat. A neplatit s ni v zahranici, protoze 1) clovek ztraci vetsinou prehled a utraci vic 2) nezna presne kurzy 3) plati jeste navic konverzni poplatky.

Samozrejme z kreditky nikdy nevybirat hotovost, protoze je to jednak hodne zpoplatneno a zadruhe se vetsinou od data vyberu plati uroky. Citi take zatim nenabizi karty s cipem a prehled o transakcich na webu dostane jen pokud si koupi jejich kalkulacku za 450,-Kc.

Existuje i nekolik dalsich variant kreditnich karet, ktere jsou zdarma za to, ze se na ni udela nejaky obrat za rok. Ale jedna z tech drive uvedenych na budovani kreditni historie urcite staci :)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 6. 2010 14:41

Pokud si někdo chcete pořídit tento účet, tak spěchejte. Účty založené po 9.8.2010 totiž budou stát 9Kč měsíčně.
Takže padl další účet, který byl zadarmo :-(

Navíc banka zdražila změnu limitů na platební kartě ze 60 Kč na rovných 100 Kč a tímto srovnala krok s UniCredit.

Jinak Volksbank u svých účtů zdražuje odchozí platby ze 3 Kč na 4 Kč. Také od 9.8.2010. To zdražování se mezi bankami na můj vkus nějak moc rozšířilo. :/
Naposledy upravil DoubleSix dne 14. 6. 2010 15:15, celkově upraveno 1
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 6. 2010 14:55

Kde to čteš?

-- 14. 6. 2010 14:57 --

http://www.volksbank.cz/vb/jnp/cz/sazeb ... bezne-ucty

-- 14. 6. 2010 15:00 --

I když 9,- za vedení účtu je prd. Pořád lepší tento sazebník než to co vydala mBanka. Uvidíme ještě bez poplatků je konto u LBBW :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 6. 2010 15:01

DoubleSix píše: Účty založené po 9.5

Kterého roku ^^ ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 6. 2010 15:15

Tomáš Marný píše:
DoubleSix píše: Účty založené po 9.5

Kterého roku ^^ ?
Už jsem to opravil, místo osmičky jsem na numerické klávesnici stiskl pětku (je hned pod osmičkou) :-[

-- 14. 6. 2010 15:17 --

dr._lukas píše:I když 9,- za vedení účtu je prd. Pořád lepší tento sazebník než to co vydala mBanka. Uvidíme ještě bez poplatků je konto u LBBW :-D
Jenže nezapomeň, že odchozí platby stojí 6Kč a totéž stojí i výběr z bankomatu u ČSOB. To ta mBank je na tom stále lépe ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 6. 2010 15:43

No odchozí platby za 6 KČ jsou úlet, ale třeba z bankomatu v kauflandu vybereš za 3 KČ a to už je rozumná cena. Po tomto účtu jsem nikdy však netoužil :-) A přece jenom Volksbank si uměla hezky domluvit podmínky, kde chce mít své bankomaty :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 2. 2011 18:12

dr._lukas
Diskutér

Další stránka