GE Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LGA 8. 7. 2013 11:53

S kreditním obratem problém nevidím.
Budu mít putovních pár tisíc, které budou přes trvalý příkaz neustále kolovat.

Zatím si stále držím i Era online účet, kde musím být Ø zůstatek 15k/měsíc
Což při současných úrocích stojí necelých 20 Kč měsíčně :-l
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 8. 7. 2013 14:16

LGA píše:S kreditním obratem problém nevidím.
Budu mít putovních pár tisíc, které budou přes trvalý příkaz neustále kolovat.

Zatím si stále držím i Era online účet, kde musím být Ø zůstatek 15k/měsíc
Což při současných úrocích stojí necelých 20 Kč měsíčně :-l

Jak se ten průměrný zůstatek 15kk u PS počítá?
Naposledy upravil gogospk dne 8. 7. 2013 15:14, celkově upraveno 1
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 7. 2013 14:23

Průměr za měsíc, např. půl měsíce 30 000 na účtu a půl měsíce nic je ta hranice.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 7. 2013 15:45

Havers píše:Změny od 1.9.2013

Genius Gratis - beze změny.

Stávající "běžné korunové účty" budou převedeny na účet Genius Gratis Solo - poplatek 149 Kč/měsíc resp. 0 Kč/měsíc při příjmu 7000 Kč v daném měsíci nebo budou převedeny na účet Genius Active za 139 Kč/měsíc.

Od 1.9.2013 tak bude banka vést jen "moderní" (geniální :D ) běžné účty s označením "Genius":

Genius Gratis
Genius Gratis Solo
Genius Gold
Genius Active
Genius Silver

Člověče, kde jsi to vyhrabal? Chtěl jsem o tom napsat článek - přece jen je to mezi kamennými bankami celkem revoluce a mám problém k tomu zjistit bližší informace.
Na infolince (chat) jsou tajemní jak hrad v Karpatech a ani tiskový mluvčí nebyl o moc sdílnější, zjistil jsem jen, že to testují v jednom regionu.

Mám ještě známého v GE, tak to zkusím přes něj :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 7. 2013 15:51

Patriku co je na tom revolučního, že převedou klienty, co platí každou položku zvlášť na tarifní balíček, který bude buďto zdarma nebo za poplatek? Revoluci bych ani nenazval, kdyby GE nabídla pouze 1 BÚ, kde by bylo vše za nulu v případě nějakého kreditního obratu :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 7. 2013 16:25

dr._lukas píše:Patriku co je na tom revolučního, že převedou klienty, co platí každou položku zvlášť na tarifní balíček, který bude buďto zdarma nebo za poplatek? Revoluci bych ani nenazval, kdyby GE nabídla pouze 1 BÚ, kde by bylo vše za nulu v případě nějakého kreditního obratu :-D

Je to první "kamenná" banka, která aktivně převádí klienty z placeného účtu na bezplatný. Bude samozřejmě záležet na podmínkách, kdy klienti dostanou GG Solo a kdy G Aktive a jestli si budou moci vybrat/přejít.
Je to přesný opak toho, co teď dělá Rajfka.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 9. 7. 2013 18:41

Já být klientem, tak mám jen 2 varianty výběru: GG Solo nebo GG odchod.

Ta formulace, že je převedou buď na 1, nebo na 2. je nějaká divná.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 7. 2013 18:56

No právě, proto jsem z nich chtěl dostat ten "klíč" a nepodařilo se :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 9. 7. 2013 21:18

PatrikChrz píše:Člověče, kde jsi to vyhrabal?

Tak všechno je z jejich webu. Už to tady citoval "gman". Spíš bude zajímavé to, co ti neřekli. Tedy kdo dostane účet G.G. Solo a kdo G. Active. Tipoval bych, že vezmou v potaz chování klienta (počet transakcí atd.) na původním rušeném běžném účtu.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 9. 7. 2013 22:35

http://finance.idnes.cz/karty-ge-money- ... 7_bank_zuk

GE si dělá z lidí *****. Když je někdo na dovolené v zemích jako Thajsko, tak ze dne na den zrušit výběry kartou v bankomatu je maso. Nabízet místo toho převod přes Westernu Union je výsměch.

Udělali by líp, kdyby zavřeli krám a neotravovali.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 10. 7. 2013 08:10

To s těmi kartami zde již proběhlo. Nicméně spoléhat se v zahraničí jen na jednu kartu nebo jen na karty je hloupost.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 7. 2013 08:17

Je to sviňárna, ale každý normálně uvažující člověk debetku od GE do bankomatu za hranicemi ČR nevloží :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 10. 7. 2013 17:36

Cože? A to jako proč? Kvůli kurzum možná, ale ne každému se vyplatí kvůli pár korunám jednou za rok na dovolené řešit další kartu (vím, že můžou být bezplatné, ale zdarma těžko, i čas má svou cenu).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 7. 2013 23:28

Proč? Protože za výběr chtějí za výběr 0,5% z částky + 100,- jednorázový poplatek :-) A mimochodem, dnešní kurz např. u eura už při výběru 100 EUR vyrovná poplatek za výběr Equabank.. myšleno rozdíl kurzu mezi GE a Equa..osobně by mě nikdy nenapdlo vybírat v zahraničí za poplatek okolo 100,- apod.. Poprvé jsem v zahraničí vybral až s mBankou, kdy to bylo zdarma :-)

Takže jsou to jen bláboly, výmluvy a kecy :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 10. 7. 2013 23:39

Jasně, koupím si dovolenou za desítky tisíc a budu tam řešit, s jakou kartou zaplatím o stovku míň poplatek :roll: Kolikrát tam člověk asi vybírá? Si pamatuju, že naposled za 10 dní jsem vybíral 2x. A kvůli tomu si zakládat Equa (která kdo ví, jak bude dlouho fungovat za stávajících podmínek) a točit tam měsíčně x-peněz, aby bylo vedení zdarma. A nejde jen o to založení, člověk se k tomu musí nejdříve dopátrat, kde že se to vyplatí víc. Takže vynaložit čas, kterej by mohl věnovat rodině či koníčkům...
Thom
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka