GE Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2010 16:23

vpe píše:Jakto, bonita je schopnost splacet,

Schopnost splácet je solventnost. Bonita je hodnota - tedy bonitní klient je hodnotný klient. Samozřejmě hodnotný klient je i ten, který má velkou sumu peněz, kterou si v bance uloží na nízký úrok a ta je dále půjčuje za úrok vyšší. Ale může to být i takový, který porušuje všemožné podmínky a pilně platí pokuty :D

Např. pro pojišťovnu je bonitním klientem takový, který u ní má hodně pojistek (nebo na vysoké částky) a minimální plnění. To jestli je bohatý ji nezajímá (dokud má na placení těch pojistek)
vpe píše:Apropos, ty 3 mil. lidí na které je exekuce, to je co? :) Bonitni nebo debentni nebo ... :oboze

To jsou dementní :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 2. 2010 16:25

xls píše:Tu čtvrtou kategorii nerozebírám, nemyslím si, že by normální člověk = blbec.
To jsem neřekl, jen těch lidí je cca 3 000 000, což je 30% naší populace ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 2. 2010 16:35

xls píše:Tu čtvrtou kategorii nerozebírám, nemyslím si, že by normální člověk = blbec.

No vidis a ja zase do puntiku souhlasim s tim, co rekl jednou Goebbels:
Myslel jsem si, ze vetsina lidi jsou idioti, ale idioti jsou temer vsichni.

DoubleSix píše:

Gaussovka krivka lze uspesne aplikovat i na podil IQ v populaci. Pokud ji takto aplikuji, tak mi tech 30% neprijde az tak vysoke cislo - jeste je tam vysoka rezerva :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2010 16:44

Náhodou rozum je v populaci (na rozdíl od majetku) rozdělen spravedlivě. (skoro) každý se domnívá, že ho má dost.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 18. 2. 2010 16:45

PatrikChrz: to je sice pravda, ale jenom ty projevy rozumu trosicku "vaznou" a "nekoresponduji" :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2010 16:54

To je fuk. Hlavně že jsou spokojení :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 2. 2010 20:38

S474N píše:
DoubleSix píše:

Gaussovka krivka lze uspesne aplikovat i na podil IQ v populaci. Pokud ji takto aplikuji, tak mi tech 30% neprijde az tak vysoke cislo - jeste je tam vysoka rezerva :mrgreen:
Ještě si zapomněl na KB a ČSOB, kde ty průměrné měsíční poplatky dosahují obdobné výše jako u ČS :mrgreen: A rázem tu máš tu plnou Gaussovu křivku :D
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 2. 4. 2010 19:07

GE od května "vypíná" odměny za platby kartou 0,4%-0,6% a zavádí k nim bene+, ovšem pouze u partnerů, nebo jsem to tak pochopil. Odměna mimo partnery zůstává pouze u gold karet a sice 0,5%.

Jestli to chápe někdo jinak, ať řekne, podle mě je to bene+ lite verze, sice zdarma, ale považuju to za chybný tah od banky. Ty účty nejsou zrovna levné, aby tohle dělali svým klientům. :-l

http://www.gemoney.cz/documents/cz/GEMB ... rogram.pdf
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 2. 4. 2010 21:19

SocPredator : no jo, GE poklesl za rok 2009 zisk oproti 2008, tak to musejí nějak dohnat (mají hodně rizikových úvěrů, více jak kterákoli jiná banka v ČR). Takže už se za platby kartou nebude nic vracet, škoda, byl to zajímavý počin.
GE má opravdu drahé účty. Jediný zajímavý účet je ten Gold, ale člověk by tam musel mít milion, aby byl účet zdarma.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 4. 2010 06:44

PatrikChrz píše:
vpe píše:Jakto, bonita je schopnost splacet,
Schopnost splácet je solventnost. Bonita je hodnota - tedy bonitní klient je hodnotný klient.
mrkni třeba sem: www.hypotecnibanka.cz/hypoteky/slovnicek-pojmu
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 3. 4. 2010 07:38

DoubleSix píše:SocPredator : no jo, GE poklesl za rok 2009 zisk oproti 2008.

No, to může být také "jen účetní machinace. GE hodně pujčuje lidem, tj. očekává se, že min 10-20% lidí bude mít problémy se splácením, takže se musí v účetnictví zavést "opravné položky" na pokrytí ztrát ze splácení. Pokud se však v dalším roce podaří tyto peníze vymoci (např. přes exekutory, nebo lidi to s upraveným splátkovým kalendářem budou schopni dále platit), pak se "nečekaně" zlepší hospodářské výsledky banky.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 3. 4. 2010 08:22

Je vidět, že banky šetří. Citina snížila odměny na 0,5 % max. 500 Kč u Shell, teď GE u debetek a jednou se dočkáme stropu i u bene+ :(
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 3. 4. 2010 10:32

Já bych jen navázal... Existuje dnes nějaká karta, kterou dostanu zdarma, kde dostanu nějaké % z peněz, které jí projdou zpátky? Bene+ tak moc zdarma není, když je vázaná na účet u GE, který tutově zdarma nebude.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 3. 4. 2010 14:18

Teď už je nejlepší jen GE+ING karta, ale tam si na odměnu nesáhnete hned + nutný obrat 38k. Jinak GE má optimistickou tiskovou zprávu o zisku. Myslím, že chtěj jenom víc hrabat - odměna do 1% z transakce není pro banku žádná ztráta. Čím víc transakcí tím víc vydělají a hlavně pasivně bez nákladů. Když to omezí, lidi přestanou ty karty používat a budou i méně utrácet :-)

Zrušit to pak u účtů, kde se platí paušál 119 Kč měsíčně je demotivační a je to z jejich strany hloupost. Vypadá to jako "máme hejly, tak je jdeme podojit", ale řekl bych, že zas tolik jich nemají - vzhledem k tomu, kolik jich drží ČS :D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 4. 2010 15:00

a co citi shopping s 2%? Otazka je, kde vsude ty 2% dostanes resp. co je mineno formulacemi typu: v jakémkoli obchodě při nákupu potravin, oblečení, nábytku a bytových doplňků, sportovních potřeb a v restauracích či barech - to jistě není 100% nákupů. Co třeba závodní jídelna anebo Makro?

A pro ty posledni kategorie doporucuje 5 z 5ti poslechnout:
digit.cz/2010/02/20/
vpe
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka