GE Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 4. 2010 18:35

Ruprecht001 píše:No, to může být také "jen účetní machinace. GE hodně pujčuje lidem, tj. očekává se, že min 10-20% lidí bude mít problémy se splácením, takže se musí v účetnictví zavést "opravné položky" na pokrytí ztrát ze splácení. Pokud se však v dalším roce podaří tyto peníze vymoci (např. přes exekutory, nebo lidi to s upraveným splátkovým kalendářem budou schopni dále platit), pak se "nečekaně" zlepší hospodářské výsledky banky.
Ano, GE oficiálně oznámila, že nižší zisky mají hlavně kvůli nárůstu opravných položek na rizikové úvěry. BTW není to žádná "účetní machinace", ale standardní postup. ;-) :-D

-- 3. 4. 2010 19:38 --

Ruprecht001 píše:Já bych jen navázal... Existuje dnes nějaká karta, kterou dostanu zdarma, kde dostanu nějaké % z peněz, které jí projdou zpátky? Bene+ tak moc zdarma není, když je vázaná na účet u GE, který tutově zdarma nebude.
Krom již zmíněné GE ING bych ještě přidal Visa Exclusive od Rajfky. Je zdarma při obratu 3 tisíce za měsíc, sbírá body, co lze vyměnit buď za poukázky do vybraných obchodů nebo za příspěvek na stavební spoření u Rajfky a nebo za příspěvek na penzijko u Generali.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 3. 4. 2010 23:16

vpe píše:a co citi shopping s 2%? Otazka je, kde vsude ty 2% dostanes resp. co je mineno formulacemi typu: v jakémkoli obchodě při nákupu potravin, oblečení, nábytku a bytových doplňků, sportovních potřeb a v restauracích či barech - to jistě není 100% nákupů.

Citi shoping stojí 50 Kč měsíčně. To za rok utratíš 30000 a nic z nich nemáš. S tím ať se jdou bodnout, ale takový nákupní guru nejsem 8-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 4. 4. 2010 06:49

to DoubleSix: Já to za "účetní machinaci" považuji, protože (i když je to legální), rozhodnutí o tom, kolik a jak dají na opravné položky je jen v jejich rozhodnutí, které pochopitelně bude nadsazené. Teď by při "špatných" výsledcích bylo dobré koupit akcie GE :-))) a za rok bys koukal, jak poletí nahoru.

GE má nějaký účet zdarma? Nebo co přesně myslíte tím GE+ING.

Shopping karta od Citi je na prd, co jsem slyšel, je to jen dohadování se s Citi, že nezapočetla to, či ono a vůbec je to obtížně sledovatelné, kolik karta "nese", protože to de facto záleží jen na Citi, co započítá. Je to spíše "slevová karta" pro vybrané obchodníky a to je na nic :-(

Jinak 30K ročně není moc, to jsem utral i sám, je to jen >3K měsíčně a to doslova projíš.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 4. 2010 08:00

Ruprecht001 píše:GE má nějaký účet zdarma? Nebo co přesně myslíte tím GE+ING.

Shopping karta od Citi je na prd, co jsem slyšel, je to jen dohadování se s Citi, že nezapočetla to, či ono a vůbec je to obtížně sledovatelné, kolik karta "nese", protože to de facto záleží jen na Citi, co započítá. Je to spíše "slevová karta" pro vybrané obchodníky a to je na nic :-(

Jinak 30K ročně není moc, to jsem utral i sám, je to jen >3K měsíčně a to doslova projíš.

ad citichopping: 30k není moc, ale nic z toho. Bonus je až z toho co utratíš nad 30k a to je na prd :-D

GE+Ing je tady: http://www.ing.cz/cz/produkty-a-sluzby/ ... ta-ing-pf/

Vlastně bych měl uvést i kartu Unicredit+AXA, jejich problém je, že bonusy jsou převáděny na penzijní připojištění.
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 4. 4. 2010 09:16

Aha, takže to je taky naprd. Osobně považuji PF za další černou díru, která se vyskytuje na území ČR. Nevím jak kdo jiný, ale mě důchod čeká nejdříve za čtvrt století a to je až moc času na pořádný tunel zvláště při současné fungování finančních transferů pod hlavičkou eráru. Na nějaké státní sociální dávky v podobě státem garantovaného důchodu nevěřím a otázkou je síla měny, která bude na území tohoto státu za 30 let.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 4. 2010 10:11

Jo, od té doby co zavedli těch 800 za přechod mezi PF, je tam 5letý termín, ale přežít se to dá :-)
Teď jsem v reklamě na PF KB (rozhoupu vás ke spoření na penzi) viděl hlášku "nejbezpečnější spoření". Je neuvěřitelné co už si někdo troufne říct o nepojištěném produktu, halt to hrajou na blbce (těch je tu dost)

Maj to dokonce ve flashi na titulce!!
http://www.pfkb.cz/
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 4. 2010 20:05

Panove, tak co NENI na prd, kdyz citi i axa i ing je na prd?
Kde tedy opravdu dostanete neco zpet a stabilne a ne na penzijko (cerna dira - souhlas)?

Chci zkusit citi, pokud nic lepsiho neporadite - prvni 3(?) mesice misto 2% jich je 10% - zrusit ji neni pry problem...

Za to nic nedam, ne? (tech 3x 150 Kc nepocitam :-)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 4. 2010 20:28

Ruprecht001 píše:Shopping karta od Citi je na prd, co jsem slyšel, je to jen dohadování se s Citi, že nezapočetla to, či ono a vůbec je to obtížně sledovatelné, kolik karta "nese", protože to de facto záleží jen na Citi, co započítá.

Řekl bych, že to tak má Citi nastaveno naprosto schválně. Potraviny, nábytek... Když budu touhle kartou platit v jakémkoli hypermarketu, jak se Citi dozví, že jsem kupoval potraviny a ne dejme tomu zahradní náčiní? Nijak, že? Takže většina lidí o ten bonus přijde a pár jedinců se bude hádat, že to bylo za potraviny...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 6. 4. 2010 22:44

Tomáš Marný píše:Když budu touhle kartou platit v jakémkoli hypermarketu, jak se Citi dozví, že jsem kupoval potraviny a ne dejme tomu zahradní náčiní? Nijak, že?

Nijak. Je to o nastavení ID prodejce v systému karet, nikoli o tom, co skutečně za sortiment prodává. Takže když budu mít obchod s názvem Dalichovy sportovní potřeby a budu tam prodávat převážně cihly a k tomu dva golfové míčky, jako obchod se sportovním zbožím v karetním systému vedený nebudu = sleva se nekoná, přestože na výpisu bude slovo "sport", na což se sleva jinak vztahuje.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vpe 6. 4. 2010 23:36

LIDL
KAUFLAND
MAKRO
TESCO
GLOBUS
ASKO
BAUMAX
BAUHAUS
OBI
INTERSPAR
McDonald

muze nekdo doplnit Sleva - ANO/NE ?

je jasne, ze tam nemohou dat 2% na vse, protoze z toho 2% ani nemaji, Citi bere tak 1,5% z karet masterCard (jaktoze mohou davat rabat na Visa, ktera je pod Bank of America?).
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 7. 4. 2010 13:44

KAUFLAND - ano
LIDL - ano
MAKRO - ne
TESCO - ano
GLOBUS - ano
ASKO - ano
BAUMAX - ne
BAUHAUS - ne
HORNBACH - ne
IKEA - ano
OBI - ne
INTERSPAR - ano
McDonald - ano
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 4honza 7. 4. 2010 13:48

vpe píše: je jasne, ze tam nemohou dat 2% na vse, protoze z toho 2% ani nemaji, Citi bere tak 1,5% z karet masterCard

Tohle máš odkud, že Citi dostává 1,5% z transakce na MC? To je podle mě nereálné, ale možná dostává něco bokem od těch prodejců, ale ne obecně z karetní transakce. Na tuhle otázku dokonce veřejně odpovídal člověk z kreditního oddělení ze Citi na nějakém fóru a jejich provize nebyla ani 1%.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 7. 4. 2010 17:01

vpe píše:Panove, tak co NENI na prd, kdyz citi i axa i ing je na prd?
Kde tedy opravdu dostanete neco zpet a stabilne a ne na penzijko (cerna dira - souhlas)?

Bláto a louže. Bene+ od GE nebo Citishoping
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 7. 4. 2010 20:47

Mám u GE spořák a dost mne překvapuje, že zatím nepřišli s nabídkou běžného účtu nebo té Bene+
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 13. 4. 2010 09:37

GE údajně k 3.5 mění podmínky a úročení ke spořicímu účtu Genius a Genius II. Sazby na Genius II jdou na 1,6% a převody budou údajně možné jen mezi účty v rámci GE Money (rozumněj pouze na svůj běžný účet u GE). Zvýhodněný Genius má mít nově 2%. :hm
Máte k tomu zprávu v IB od GE? Já ne, protože mám od nich pouze kreditku, ale ti z vás, co tam mají spořák, by už tu zprávu měli mít.
Tak jak to je?
DoubleSix
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka