Studentský účet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod FJakub 7. 3. 2009 01:02

Dobrý den,
potřeboval bych poradi jaký si vybrat Studentský účet ?
Požadavky-Příjmání pladeb z paypal a vše kolem toho
-Příjmání plateb z google adsence
-internetové bankovnioctví
-placení kartou ve všech obchodech
žádné poplatky za tyto služby co bych rád měl!
Děkuji prosím i vlastní zkušenosti dííky

Téma Jaký studentský účet viewtopic.php?f=316&t=1041392 ? jsem četl, tam to ale není.
FJakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2009 07:31

FJakub píše:Dobrý den,
potřeboval bych poradi jaký si vybrat Studentský účet ?
Požadavky-Příjmání pladeb z paypal a vše kolem toho
žádné poplatky za tyto služby co bych rád měl!
Děkuji prosím i vlastní zkušenosti dííky

Téma Jaký studentský účet viewtopic.php?f=316&t=1041392 ? jsem četl, tam to ale není.

Tyhle dvě věci nebudou problém:

-Příjmání pladeb z paypal a vše kolem toho - jakým způsobem chodí platby z PayPal? Přiznám se, že tuhle službu nevyužívám (pro platbu do a ze zahraniční využívám devizové společnostmi), ale pokud vím, tak to chodí z českého účtu PayPal, že? Tak tam to potom zvládne kterákoliv banka. Ve vlákně o mBank se hovoří o odesílání PayPal plateb z platební karty a vím, že to funguje, ale o přijímání plateb nikoliv.

- tohle bude nejspíš největší oříšek. Pokud vím, nejčastěji chodí platby pomocí šeků a inkaso šeků je u nás poměrně drahá sranda, některé banky chtějí za inkaso šeků až 500 Kč. Dobrá v této oblasti bývala Komerční banka, ale jak je to nyní nevím, jedině se zeptat. Tohle bez poplatku neposkytne nikdo, nejmíň je tuším nějakých 150 Kč.

Také jsi neuvedl, kolik ti je. Protože např. mBank poskytuje účet se základními službami zdarma (nepotřebuješ tedy produkt speciálně označený jako studentský účet), ovšem neotevře ho klientovi mladšímu 18 let.

Aktuálně jsou na trhu 3 nabídky se službami zdarma a to bez ohledu na to, zda jsi nebo nejsi student. Nemusíš tak po ukončení "studentství" měnit banku.

FIO
výhody: vedení a pohyby v rámci ČR zdarma, zdarma vydání platební karty, platby z a na Slovensko zdarma
nevýhody: základní karta (Maestro) neumí platby přes Internet, výběry z bankomatů 6/30 Kč (ČSOB/ostatní), kurzy měn u ČSOB nejsou nic moc
v plánu: od 1. 4. se chystá rozběhat slovenský SWIFT, tak snad se dočkáme nějakých zajímavých poplatků v oblasti zahraničních plateb.

mBank:
výhody: vedení a pohyby v rámci ČR zdarma, zdarma vydání platební karty, 3 výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma (ostatní za 19 Kč). V ceně je embossovaná karta, možnost on-line nastavení limitů pro transakce a to zdarma. Navíc limity jsou skutečně velkorysé - bez nějakých podmínek zůstatků a obratů je možné nastavit bez koruny miliardu.
nevýhody: kurzy EURa nic moc, kurzy ostatních měn úplně nanic (2 % poplatek k už tak nevýhodnému kurzu EUR), někdy problémy s akceptací karty v zahraničí, zejména Anglie, neumí zahraniční platby, neotevřou účet klientům mladším 18 let

Poštovní spořitelna, produkt Postžiro zadarmo
výhody: vedení a pohyby v rámci ČR zdarma, zdarma vydání platební karty, zdarma neomezený počet výběrů z bankomatů ČSOB
nevýhody: výběry z ostatních bankomatů za 39 Kč, stejně jako v případě FIO kurzy dle ČSOB

Vzhledem k tomu, že jde o účty zdarma a to bez omezení věku nebo studentského statutu, klidně si můžeš založit všechny 3. Budeš mít tak 3 různé platební karty (mBank - Visa Classic emoss, FIO - Maestro, PS: Visa electron) a neměl bys tak mít problém aspoň s jednou vždy zaplatit.

Pak jsou tu různé speciální produkty jen pro studenty s různými podmínkami, které musíš splnit, bohužel tohle není moje parketa tak s tím neporadím. Ovšem v těch hlavních kritériích by jim měl vždy aspoň jeden ze 3 zmíněných produktů konkurovat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod FJakub 7. 3. 2009 09:50

jsem studet a je mi 16let a díval jsem se na ČSOB
FJakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czulibrk 7. 3. 2009 13:15

Všechno co napsal Patrik samozřejmě platí.

Osobně bych se (opět) přiklonil k ČSOB. Dostaneš to samé jako u FIO, navíc:

+ embossovaná karta s chipem
+ kontokorent 20 000,- (nejsem si jistý, jestli není podmíněno věkem)
+ výběry z bankomatů ČSOB zdarma
+ pobočku v každém větším městě (občas se hodí)
- zůstávají podprůměrné (i nejhorší) devizové kurzy

Účet budeš mít do 26ti (potvrzení o studiu dokládáš jen jednou).

Ad. příjmy z Paypal, google adsense. To plánuješ založit eshop, kde budeš mít navíc vlastní reklamu? No, hodně štěstí... :) Nevím, jak by to probíhalo v konkrétních případech, ale obecně bych k takovým hrátkám doporučil zavedenou bankovní instituci než např. mBank, tam je pravděpodobnost, že to prostě nepůjde.
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FJakub 7. 3. 2009 13:26

Takže jedobré ČSOB Prosím o reakci studentů kteří tento účet mají! Dííky
FJakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 7. 3. 2009 16:43

PatrikChrz píše:-Příjmání pladeb z paypal a vše kolem toho - jakým způsobem chodí platby z PayPal? Přiznám se, že tuhle službu nevyužívám (pro platbu do a ze zahraniční využívám devizové společnostmi), ale pokud vím, tak to chodí z českého účtu PayPal, že? Tak tam to potom zvládne kterákoliv banka. Ve vlákně o mBank se hovoří o odesílání PayPal plateb z platební karty a vím, že to funguje, ale o přijímání plateb nikoliv.

V PP si muzete zaregistrovat jakykoliv cesky ucet, chodi to normalne z ceske banky, takze to neni zadna sluzba navic, tohle zvlade kazda banka. Uz jsem to dlouho nedelal, ale pokud se pamatuji, nejdrive je treba provest konverzi na domaci menu.

mBank+PP se diskutovalo kvuli dvema vecem. Odesilani penez z mBank na ucet PP a druha vec byla konverzni poplatky, kde u PP z nejakeho duvodu nejde nastavit konverze meny primo u PP a musi se kontaktovat PP.
4honza
Diskutér