exekuce na ucet, zruseni?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod magicfreelife 17. 3. 2009 17:46

dobry den, na ucet mi prisla exekuce ve vysi 40 000 (je tam tim padem minus 35 000, 5000 byl zustatek) ... jak mam ale zit a platit splatky kdyz veskery plat jde na tento ucet a jelikoz je v minusu je muj prijem nula .... ?

kdyz vyrovnam bezny ucet na nulu je pro me exekuce skoncena a BU muzu dal pouzivat?

Lze se domluvit s exekucni kancelari na splatkovem rezimu a aby ucet odblokovali?
magicfreelife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlaskac 17. 3. 2009 19:04

exekucni vymer musi nabyt pravni moci. takze nejdrive musis zaplatit a pak ti teprve ucet uvolni (idealne penize zaplatit bokem). muzes se vzdat te lhuty na odvolani a pak ti muze exekutor strhnout penize rovnou z toho co ti blokuje ALE to si s nim musi dohodnout, by default ti ty penize zmizi az hodne za dlouho "sami" a zadarmo to rozhodne nebude.
mlaskac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 17. 3. 2009 22:03

magicfreelife: Zapomeň na teorii. Jestliže ti banka na žádost exekutora zablokovala účet, pak už soudní příkaz nabyl platnosti, tj. už to vcelku nijak neokecáš. Jediným řešením je spojit se co nejrychleji s exekutorem (ten den, kdy ti obstavil účet by ti měla poštou dorazit obsílka, kde je uvedeno na základě čeho a kdo), takže neváhej a volej. Protože... pokud se vymáhaná částka nepokryje tím co máš na účtě, bude následovat návštěva exekutora v tvém trvalém bydlišti, popř. v místě tvého pobytu, kde se zdržuješ, popř. na adresách, kde by jsi se zdržovat mohl a pak přijde na řadu nálepkování a zabírání věcí. Pokud peníze opravdu nemáš, pak se s exekutorem snaž dohodnout na splátkovém kalendáři. Prvotní návrh exekutora bude, že ti dá třeba 14 dní, aby jsi peníze sehnal. To mu pochopitelně musíš vymluvit a domluvit se aspoň na ročním kalendáři. Nebude se mu do toho chtít, ale když ho přesvědčíš, že to skutečně budeš průběžně splácet a první splátku dáš třeba už za týden, pak k tomu bude jistě svolnější, než ti vybílit obývák a navézt klumpy do dražby s pochybným výsledkem.
Rozhodně NEDOPORUČUJI vkládat peníze na bankovní účet! Lepší je se s exekutorem domluvit a složit jemu peníze na dřevo. Pokud je dáš do banky, bude on muset žádat znova soud o povolení ti stáhnout peníze z obstaveného účtu a záleží jen na vytíženosti soudu, za jak dlouho mu to odklepne, může to trvat ne jen pár týdnů, ale i měsíců. Poté co si peníze stáhne, ho musís dotlačit k tomu, aby to odblokoval všechny účty a to opět trvá několik dalších týdnů.
Rozhodně nečekej, že pískneš a vše se vcukuletu vyřídí :-)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod magicfreelife 19. 3. 2009 12:44

aha no to je pekne. problem je ze u vysi castky kterou nikdo najednou neslozi blokujou ucet = nemuzu splacet a jeste k tomu chcou tak vysokou splatku ze absolutne na ni nedosahnu pri sebelepsi vuli. jak v tomto pripade pokracovat? mam jim proste posilal kolik zrovna budu mit i kdyz to bude mene nez oni chteji?
magicfreelife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 19. 3. 2009 15:58

Základem je, že musíš toho exekutora kontaktovat a dohodnout se s ním. Vše je individuální. Nemá smysl teď brečet nad rozlitým mlíkem, to jsi měl řešit předtím, teď je už docela pozdě. Domluv se s exekutorem, za jakých podmínek ti zruší blokaci účtu, kolik dáš hned, kolik podle splátkového kalendáře. Počítej s tím, že to nebude "hned", takže platby, dávky a další přímy směruj na hotovost, ne na účet, tak to to zůstane zablokované.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasanek29 27. 11. 2012 16:24

Ahoj,snad jsem našel správné vlákno,mohl bych se vás zeptat,zda nevíte,jestli může exekutor zablokovat dětstké konto,které známá založila na své dítě a chodí jí tam výplata?? Děkuji za odpověd.
jasanek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 11. 2012 16:40

Zatím nemůže (ale chystají se zmeny, brzy bude moci na účet manžela, možná i toto bude v plánu).
Holka si ale zadělává na jiný problém. Peníze jednou složené na účet dítěte jsou jeho a chtěl bych vidět, co bude dělat, až je v dospělosti bude chtít.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jasanek29 27. 11. 2012 16:51

ahoj děkuji za odpověď ,ale nějak jsem nepochopil poslední větu, jaké jednou uložené peníze budou jeho, když na ten účet exekutor nemůže,diky
jasanek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 11. 2012 17:06

Jeho je myšleno "toho dítěte". Řekněme, že známá bere 20000 měsíčně, krát 12 měsíců, krát -třeba- 10, no a dítě na ni v 18 letech podá žalobu, že chce těch 2,5 milionu, který protekl jeho účtem, vyplatit. Jsem zvedav,.kde je vezme.
Tenhle případ se sice týká stavebka, ale princip je stejný.
http://www.mesec.cz/clanky/stavebni-spo ... ezletilou/

Navíc si nejsem jist, jestli se tím nedopouští trestného činu poškozování věřitele.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jasanek29 27. 11. 2012 17:22

jasně,chápu a děkuji, takže když banka dostane od exekutora příkaz na zablokování detskeho účtu, nezablokuje ho? Ikdyz tam chodi mzda? Dekuji
jasanek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 27. 11. 2012 17:47

Dluhy se platí, i kdyby na chleba nebylo.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasanek29 27. 11. 2012 17:52

jj,to ona je platí,ale má děti a chce je z něčeho živit........na klasický účet jí skočí a když na dětský ne,tak ji aspon zbyde na uživení dětí. Jen jsem chtěl zjistit,zda můžou jít i na dětský....děkuji
jasanek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 27. 11. 2012 18:12

Exekutor hlavně obstaví plat, a pak jí už prachy nepřijdou na žádný účet...
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasanek29 27. 11. 2012 18:20

účtařka jí pošle nezabavitelnou částku na nějaký účet,na který jí chodí výplata,mzdovka dostane od exe. pokyn na srážení částek ze mzdy a zbytek odešle na účet.....nebo ne?
jasanek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 11. 2012 18:29

Jak jsem psal, pravděpodobně nikoliv. Ale zadělává si tím na strašně moc problémů.
1) jak jsem psal - až děti vyrostou a pokud budou po matce a neudrží korunu, tak stačí jedna ostřejší hádka aby si zjistili, že maminku pěkně podojí, když na ní podají žalobu a budou chtít vyplatit vše, co tím účtem proteklo, což za těch pár let může být i několik milionů - na matince tak bude asi sedět exekutor až do konce života

2) a také jsem psal, že se domnívám, že existuje šance, že se svým jednáním dopouští poškozování věřitele. Takže zatímco pouhé neplacení závazků není trestné, pokud by si věřitelé zjistili, že si tahle "ulejvá" peníze a podali na ní trestní oznámení, tak by to mohlo skončit i vězením - a to by se z těch dluhů vůbec nevyhrabala.

-- 27. 11. 2012 17:32 --

jasanek29 píše:účtařka jí pošle nezabavitelnou částku na nějaký účet,na který jí chodí výplata,mzdovka dostane od exe. pokyn na srážení částek ze mzdy a zbytek odešle na účet.....nebo ne?

Pak si to ale může nechat posílat klidně i na svůj normální účet - protože z blokovaného účtu může vybrat dvojnásobek životního minima
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Další stránka