exekuce na ucet, zruseni?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jasanek29 27. 11. 2012 18:41

Velice dekuji,vse uz jsem vyridil.............
jasanek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jasanek29 27. 11. 2012 19:52

Když by jí zablokovali běžný účet,tak jí ho zablokují ihned po doručení písemnosti od exekutora anebo až se tam objeví nějaké peníze? Děkuji
jasanek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 11. 2012 22:09

Napřed ho zablokují a pak jí to pošlou.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasanek29 27. 11. 2012 22:20

A v internet bance by to měla vidět,že?
jasanek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outlier 17. 4. 2014 18:41

Dneska rodičům strhla Fiobanka poplatek 250Kč bez dalšího komentáře. Podle toho, co jsem našel na internetu, to téměř jistě znamená, že se na účet ptal exekutor. Sice je celkem zvláštní, že banka strhne klientovi z účtu poplatek za službu, kterou poskytla někomu jinému, ale na druhé straně tím klientovi dává nenápadně najevo, že se o něj exekutor zajímá.

Nevíte, v jakém momentě se exekutor ptá? Dá se v tuhle chvíli ještě nějak snížit náklad na exekuci nebo už si to člověk může klidně z toho účtu nechat strhnout a vyjde to nastejno?
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 17. 4. 2014 21:12

Hmm, tohle je duvod, abych zrusil nepouzivany ucet u FIO. Da se to zrusit na jine pobocce, nez jsem to zakladal?
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 4. 2014 21:35

No tak jestli po tobě jde exekutor, tak si založ další nick na fórech, ať se mu ztratíš...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 17. 4. 2014 21:55

Nejde, ale muze se dotazat treba GIBS, kdyz me nekdo ucelove obvini z brani uplatku a FIO ma na to poplatek jiste stejny. :mrgreen: Ostatni banky za dotaz poplatek neuctuji, uctuji poplatky az za blokaci.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 18. 4. 2014 10:52

Tomáš Marný píše:No tak jestli po tobě jde exekutor, tak si založ další nick na fórech, ať se mu ztratíš...

Já se nechci schovávat, já naopak potřebuju zjistit, co za exekuci to je :-) Na https://live.ceecr.cz/main.php je nějaká Centrální evidence exekucí, ale nevím, jestli jsou tam zaneseny všechny, píšou tam -

CEE neobsahuje údaje o exekucích (výkonech rozhodnutí) vedených soudy, orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 18. 4. 2014 17:26

Jsou tam pouze exekuce, ktere provadi exekutor. Napr. soudni vykon rozhodnuti provadi soudni vykonavatel, to je normalne zamestnanec soudu, to proste v CEE neni evidovano. Ale byt tebou, tak v bance reklamuji ten poplatek, tim by ses mohl dozvedet, kdo ucinil dotaz a zdarma. Zadost na CEE asi zdarma nebude.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 18. 4. 2014 18:21

Dotaz primo u CEE stoji 60 Kc, nutno zaplatit na ucet ale minimalne 240 Kc (coz jsou predplacene 4 dotazy).
Lze ale ziskat informaci/vypis pres partnery jiz od 30 Kc/dotaz (i dotaz kde je vysledek ze nebylo nic nalezeno se plati) a to i jednotlive jako samostany dotaz bez nutnosti predplacet nekolik najednou.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 19. 4. 2014 08:24

Podle mě je docela možný, že mají dluh u VZP nebo OSSZ. To pak nejde přes exekutora a v registru to není?
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 4. 2014 09:37

Oni totiž existují dva registry, tato evidence provozovaná Exekutorskou komorou (sem mají exekutoři zapisovat, ale někteří na to kašlou), a pak registr exekucí, kam se zapisují všechny exekuce dle exekučního řádu (sem musí zapsat, do tohoto druhého ovšem nelze nahlížet, slouží jen exekutorům). Nicméně, pokud správně chápu, tak výkony rozhodnutí dle občanského soudního řádu nebo daňového řádu nejsou zapisovány ani do tohoto druhého registru.

Co se týče účtu, je zajímavé, že exekutoři obesílají jen největší banky, takže dlužník klidně může mít účet někde u Sberbank, Oberbank, Waldviertler, nebo v družstevní záložně typu Creditas a Akcenta, a pokud ho nikdo vysloveně neudá, exekutor sám nic nezjistí.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 19. 4. 2014 19:08

Zatim jeste neexistuje centralni registr bankovnich uctu, takze se musi exekutor dotazat kazde banky samostatne. Na nektere se treba vykasle.
hongmi
Diskutér

Předchozí stránka