Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 12. 2018 16:07

Jo, já chápu i tu druhou interpretaci, ale nemohu souhlasit. Limit mám vždy 0,- a přívklady jsou denní rozdíl mezi limitem a součtem, tj. zůstatkem na SÚ. Rozdíl mezi zůstatkem a nulou je zůstatek a součástí zůstatku je i již připsaný úrok. Takže česky nečesky, v nejlepším případě pro Wurst je tam rozpor v definicích. Ne tedy, že by ta výše úroku z úroku byla zásadní. :) )
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 23. 12. 2018 01:32

Na základě evropské směrnice PSD2 zpřístupnila Wüstenrot hypoteční banka své bankovní rozhraní pro třetí strany. Její klienti mohou začít využívat otevřené bankovnictví a spravovat své účty prostřednictvím internetu i přes aplikace jiných bank a společností.
https://www.e15.cz/finexpert/setrime/kl ... vi-1354775
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod penav 11. 2. 2019 19:13

Ahoj,
nevíte zda je nějaká komplikace při zrušení a znovu založení účtu u Wustu ? Nikde jsem nic nenalezl, ale nejsem si úplně jist, když bude zrušen stávající účet a založen hned nový, kvůli bonusu, zda je tento postup košer. Dík
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 2. 2019 19:18

Žádný komplikace nejsou, akorát si myslím, že nedostaneš ten bonus (tedy pokud je tím myšlena ta akce s bonusovou sazbou +0,6 %). Mám podmínky z podzimu (což jsou možná aktuální podmínky, protože pak byla akce jen prodlužována) a tam se poměrně jasně a hned na začátku píše: "Nový klient je klient, který neměl zřízen spořicí účet k 31. 8. 2018."
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod penav 11. 2. 2019 23:11

Toho jsem si nevšiml, dík za upozornění. Tím to vše padá.
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 2. 2019 09:32

Již mi pamět neslouží ve smyslu jak dlouho že to trvá zrušení a dání k disponování částky u zrušení fixace u spořícího účtu ? Je to obratem nebo do dvou dnů ?
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 17. 2. 2019 09:58

Na podzim to bylo tak, že jsem večer zadal zrušení fixace, druhej den ráno byla zrušená a šlo zadat platbu a ta proběhla o den později. Jinými slovy za dva pracovní dny máš částku v jiné bance.
Rad68
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 2. 2019 13:40

Obratem to rozhodně není. Myslím, že to je v zásadě tak, jak píše Rad68. Žádost o zrušení proběhne jakoby hned, ale peníze se uvolní až druhý den, kdy případně také odejdou (nevím, kdy je časový limit, ale počítám, že někdy pozdě večer) a následující den jsou v jiné bance. (Takže celkem D+2 od zrušení fixace.) Myslím ale, že fixaci lze zrušit i přes víkend a v pondělí jde odesílat.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 22. 2. 2019 20:23

Úrok (až) 1,6% (pro nové klienty) můžete získat až do června. Wüstenrot prodlužuje akci
https://www.e15.cz/finexpert/sporime/ur ... ci-1356543

Až do konce června mohou noví klienti Wüstenrot využít akční nabídku a získat na spořicím účtu úrok až 1,6 procenta ročně do konce roku 2019. Podmínky však nejsou úplně jednoduché.

Wüstenrot Spořicí účet nabízí základní úrok 0,5 procenta ročně. Dalšího půl procenta je možné získat jen za sjednání fixace prostředků na 3 až 12 měsíců. Každý nový zákazník, který si do 30. června 2019 založí Wüstenrot Spořicí účet, dostane až do 31. prosince 2019 automaticky speciální úrokovou odměnu 0,6 procenta. V součtu může klient dosáhnout na úrok 1,6 procenta. Tato sazba se vztahuje na úspory od 30 000 korun do 1,5 milionu korun. „Pro vyšší částky si klient může založit další spořicí účty a získat tak stejné úročení pro všechny své finance,“ komentuje Pavel Hejzlar, produktový manažer finanční skupiny Wüstenrot.
...
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 7. 2019 11:00

Nově u Wüstenrot je spořicí účet s úrokem 1,7% bez omezení. Jen pro nové klienty.

Pro stávající přidali bonus 0,7% a při fixaci na rok to pak udělá 1,7% také. Takže oproti ING velice férová nabídka.

https://www.wuestenrot.cz/sporeni
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 11. 7. 2019 11:49

Jaká férová nabídka? Zafixovat na rok a oni mohou v průběhu toho roku měnit základní úrokovou sazbu, jako to už v minulosti udělali. U ING se těm jejich ojebům aspoň dalo bránit, tady by člověk závisel jen na libovůli buřtu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 7. 2019 12:38

Přesně tak, nic férového na tom nevidím. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 7. 2019 15:53

No to tedy férové je.
Staří klienti, co na ING kontu měli peníze před vyhlášením akce, neměli žádnou šanci se na 2% dostat. Tady tu možnost máš.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 11. 7. 2019 16:21

V Monetě tu možnost mají také, ještě lepší... Ale za chvíli přijde Trinity s ještě lepší nabídkou...
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 7. 2019 17:41

DoubleSix: No to tedy není. Dup! :) Abych reagoval na to, cos napsal: Tu možnost nemáš. Za férové lze považovat např. stejnou nabídku pro stávající i nové. Navíc u Wurstu jsou ty blokace neférové vždy, kvůli tomu, co píše xls. Férové to bylo jen poprvé, kdy klientům, kteří kvůli změně základní sazby účet/blokace rušili, vyplatili celý úrok i s bonusem.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka