Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lukas1107 11. 7. 2019 17:46

iglooo píše:Ale za chvíli přijde Trinity s ještě lepší nabídkou...


Nějako bližší ínfo?
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 11. 7. 2019 19:04

max dorovna, jen rozdil mezi sporákem a hypo je uz jen 0,22 uz to nijak zavratne nikam nepujde.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 11. 7. 2019 19:29

U hypo půjdou úroky také nahoru, s tím problém není...
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 11. 7. 2019 20:05

iglooo píše:V Monetě tu možnost mají také, ještě lepší... Ale za chvíli přijde Trinity s ještě lepší nabídkou...

Leda ze by pocitili nadmerny odliv vkladu.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 12. 7. 2019 08:52

V současne době to je zajimavá nabídka, základni sazba se bude postupně spiš zvyšovat a to automaticky pro všechny vklady podle aktuálniho dění, takže výhoda proti ING a jiným fixním sazbám na dobu určitou. Nevýhoda by byla při očekávaném snižování sazeb, ale to snad nehrozí.
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 7. 2019 09:38

A proč by banka zvyšovala "základní sazbu", když novým klientům nabídne úrok 1,7 % p.a. bez podmínek a troubové, co si suší své zůstatky na 0,5 % p.a. jsou zjevně spokojeni...?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 7. 2019 10:04

No právě, Wurst vůbec základní sazbu zvedat nemusí. Ona tahle taktika se mi vůbec zdá postavená na hlavu. Takhle (tedy asi ne na 1,7 %, když je na trhu nabídka za 2 %) získám jen "rychlé" peníze od lidí, kteří mi zase utečou, když se na trhu objeví lepší nabídka. Naopak věrný klient by ocenil i úrok o pár desetinek nižší než nejvyšší nabídka na trhu, kvůli kterému by se neobtěžoval peníze (zvláště na pár měsíců) převádět jinam, zvláště pokud by věděl, že se k němu banka chová "férově".
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan Jan 29. 11. 2019 18:50

Pan Jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 29. 11. 2019 20:13

, ja se tesim na merge. jupii
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 12. 2019 16:32

To já se tedy na převzetí Monetou netěším :(. Už teď je znát, že manažeři Monety nejspíš ve Wustenrot zčásti "úřadují" a dělají změny k horšímu. Jak jinak si vysvětlovat věc týkající se ukončení stavebního spoření výpovědí k datu uplynutí šestileté vázací lhůty státní podpory. Doposud u Wustenrot platilo (dle osobní zkušenosti mě nebo třeba mé mamky i třeba dle webu stavebky.cz či diskusních fór), že i když se výpověď poslala (přímo poštou s ověřeným podpisem, nebo skrz pobočku) klidně jen měsíc a půl či dva měsíce před koncem této vázací doby, i tak vždy peníze vypláceli hned den po skončení této šestileté lhůty. Teď nově ne, na výpověď mamky zaslané koncem října (konec vázací doby je týden před Vánoci) odpověděli formálně, že výpověď platí výhradně dle zákona, tedy 3 celistvé měsíce, v případě mamky tedy až do konce ledna :(. Ano, dělají to tak běžně i ostatní stavební spořitelny, ale tím že se Wustenrot přidala mezi ně, ztratila jednu z konkurenčních výhod :( (mezi další výhody WSS patří třeba měsíční účtování poplatku, to je při výpovědi také důležité, než ho platit třeba ročně jako u ČMSS). Že v tom má Moneta prsty a tímto WSS "standardizuje", o tom nepochybuji (protože předtím "rychlá výpověď" podaná k datu konce vázací lhůty platila mnoho let, co byla WSS na našem trhu), a je to škoda... Takto nevím, co WSS oproti svým daleko větším konkurentům bude moci nabídnout...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 12. 2019 16:38

Ty Tvoje konspirační teorie … Vy si s příslušníkem otevřete soukromou detektivní kancelář. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 12. 2019 23:35

@drkarel:
To je realita, žádná konspirace :). Nebo se snad domníváš, že po fúzi s Monetou bude stavební spoření, spořicí účty a hypotéky u Wustenrot lepší? O tom snad pochybuje každý, Wustenrot těžila i ze své menší velikosti vůči zavedeným obrům, kterým mohla konkurovat v detailech zlepšenou nabídkou. Tak jako byly obavy (zde i jinde na netu) z úpadku Air bank ze strany jejích klientů, pokud se spojí s Monetou, tak teď se podobně mohou cítit klienti skupiny Wustenrot :(

Jeden příklad za všechny: Moneta od ledna snižuje úrok spořícího účtu na 1,5%, zatímco Wustenrot má úrok 1,7%. Když by šlo o konkurenty, možná by to ještě chvíli držela (s tou podmínkou roční fixace), když ale mají před podpisem fúze, konkurence je pryč a spíše půjde o sblížení nejen úroků :(
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 3. 12. 2019 00:12

Realita to není, manažeři se do firmy dosazují po koupi, těžko před ní. Navíc známe Monetu, třeba nakonec zase budou chtít slevu a světě div se, nedostanou jí, a nic z toho nebude.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 12. 2019 01:00

drkarel píše:Ty Tvoje konspirační teorie … Vy si s příslušníkem otevřete soukromou detektivní kancelář. :)

Nebo třeba:
Při DD se zástupci MMB ptají zástupců W: V podmínkách máte napsáno, že po 6-ti letech můžete ale nemusíte účet zrušit. Proč ho vlastně nezrušíte, pokud pro W není výnosný?
W: No jo vlastně?
MMB: Ušetříte? :o)
W: Ušetříme! Zadejte pokyny k rušení těch nejstarších :o)
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 12. 2019 07:25

tmx643 píše:Realita to není, manažeři se do firmy dosazují po koupi, těžko před ní. Navíc známe Monetu, třeba nakonec zase budou chtít slevu a světě div se, nedostanou jí, a nic z toho nebude.


Tak ta fúze s Air bank byl celkem klasický Kellnerův ojeb, takže se vůbec nedivím, že se akcionářům nelíbil a chtěli lepší podmínky.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků