Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maeth_u 7. 1. 2020 08:32

Na pobočce ne, výpis z jiného účtu v ČR je taková berlička bank, jak ověřit, že skutečně existuješ. Na pobočce se stačí kouknout na druhou stranu stolku.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 1. 2020 15:45

Tak to, že existuju, by mohlo stačit z oboustranných kopií OP a RP. Ale chápu, že výpis/smlouva je další prvek navíc. No zkusil jsem to paní vysvětlit a připojil dotaz, jestli je možné to poslat zabezpečenou cestou a zatím je ticho po pěšině.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 7. 1. 2020 17:18

Https s platnym certifikatem je zabezpecena cesta v r 20, 21 i 22 na w strance.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 1. 2020 21:15

A jak to s tím souvisí, když jsem psal, že to chtěla zaslat mailem? :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 7. 1. 2020 21:47

to ze existuje i SMTPS tj sifrovany spoj

+ Wecko ma krasny IB, uz tam jsem.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 1. 2020 22:34

Sundej si ty růžové brýle mámení, Ty boží prostato ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 8. 1. 2020 01:28

Po založení nového účtu po snad 8 letech mám v „novém“ IB všechny staré zprávy, včetně staré smlouvy a stavu přečtení těch zpráv. A do toho IB mně chodily informace o změnách podmínek a o reklamních akcích celou tu dobu. Hm.

-- 8. 1. 2020 01:31 --

… a vidím tam i seznam operací, včetně toho, jak jsem se po zrušení starého spořicího účtu pokoušel přihlásit do IB, a to bylo odmítnuto, takže jsem měl všechny důvody si myslet, že celý účet byl opravdu zrušený.

Copak na ukládání všech těch pro plnění smlouvy a vymáhání pohledávek irelevantních informací asi tak říká GDPR?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod evelista 8. 1. 2020 07:42

Kazdej chce stary mbank, fio, servis24, rajfku a kdyz ja napisu ze Wecko ma krasny ib, tak jsem ten spatnej? Rofl.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 1. 2020 07:46

fc70 píše:...
Copak na ukládání všech těch pro plnění smlouvy a vymáhání pohledávek irelevantních informací asi tak říká GDPR?

Říká, kde není žalobce, není ani soudce. Je to na tobě :potichu ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 1. 2020 09:41

K tématu zachování historie v IB po založení účtu určitou dobu po jeho zrušení:
To je ale snad ze zákona u všech bank, ta lhůta 10 let pro uchovávání, ne? Neboli ani GDPR nemůže být silnější než Zákon o bankách, či který jim to uchovávání nařizuje. Po tu dobu má tedy většina bank vše co tvoří vztah s klienty jen deaktivované (v případě fyzických dokumentů archivované), ne smazané (skartované). Ostatně i u jiných bank (třeba mBank atd.) se po novém založení účtu v historii v IB také naváže (není to má zkušenost, někdo to psal). A z mé zkušenosti, když jsem asi 8 let po zrušení zakládal znova účet u ČSOB, tak jsem měl stejné ID do elektronického bankovnictví jako tehdy, tedy i zde se to uchovává.
A z praxe fyzické archivace: dělal jsem jednou (už cca 15-20 let zpět, při studiích) brigádu pro DocuGuard, firmě, která tehdy zajišťovala archivaci dokumentů z poboček KB na jejich centrální archivační sklad (pobočkové archivy už by vše nepobraly, protože tehdy se právě novelou zákona prodloužily skartační lhůty řady dokumentů až na 10 let). A pamatuji, že už tehdy archivář dle typu dokumentů tam psal na krabice skartační lhůtu, a třeba u papírových smluv či příkazů k úhradě to bylo právě 10 let. Banka fakt nemůže dřív téměř nic zničit v elektronické ani tištěné podobě, i když jí to zatěžuje. Kratší skartační lhůtu (typicky 5 let) mají jen dokumenty, které netvoří vztah/finanční operaci vůči konkrétnímu klientovi, tedy například kurzovní lístky vytištěné na pobočkách a další vývěsky obecné informační povahy.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod maeth_u 8. 1. 2020 18:36

Máte někdo zkušenost, zda a za jakých podmínek posílají ze spořáku v režimu D+0?
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 8. 1. 2020 22:30

ja se na to uz taky ptal, ale odpověď jsem nedostal. (zde na foru)
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 1. 2020 06:09

Posílal jsem toho hodně málo (na počet), takže přesně nevím. Ale mám pocit, že z Wurstu poslat D+0 nejde.
Naposledy upravil drkarel dne 9. 1. 2020 10:23, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod maeth_u 9. 1. 2020 08:53

Zadával jsem včera v 09:48 směr Moneta a furt nic.

Edit 9:52: teď dorazilo. V dokumentech mají vždy D+1 do cizí banky.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 9. 1. 2020 10:12

Wüstenrot 23:50, takze zadas dnes do 23:50 a prijde to zitra
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků