Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 10. 10. 2011 15:19

No tak se o tom dozvis a co? Svet se bude tocit dal.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 10. 2011 15:32

S474N:
A proč by se měl kvůli tomu svět přestat dál točit? Nikdo z toho přece asi nedělá žádnou tragédií.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 10. 10. 2011 15:48

wuestenrot píše:Jednalo se o zprávu do IB všem klientům. Těm, kteří si ji zatím nepřečetli, jsme ji z IB odstranili, ostatní dostali vysvětlující zprávu s omluvou.


Tohle je příkladné řešení - mnohé banky by to myslím takhle vůbec neuměly udělat.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod libol 10. 10. 2011 16:31

Taky bych řekl, že Wüstenrot je bit hlavně za to, že komunikuje
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 10. 10. 2011 19:32

Dobrý den,
nemůžu se už třetí den přihlásit do IB Wuestenrotu, hlásí něco jiného než špatné heslo: "Komunikační chyba! Před opakovaním operace si prosím zkontrolujte stav zpracování vašeho požadavku v menu Příkazy EB." Jak to můžu řešit?
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wuestenrot 11. 10. 2011 08:16

vlaju: Pošlete nám přihlašovací číslo (nebo nějakou jinou jednoznačnou identifikaci) - buď přes odkaz "Napište nám e-mail" na úvodní stránce IB (není nutné přihlášení) nebo rovnou mně přes SZ. Díky.
wuestenrot
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 11. 10. 2011 09:18

Koukám, že se Wustenrot s bezpečností fakt nemaže.

Takže když jako někdo náhodou zjistí moje přihlašovací číslo (což jsem až do teď nepovažoval za nějak zvlášť důvěrný údaj), a pošle ho přes SZ, tak se tím někdo bude seriózně zajímat a nedej bože mi změní heslo a pošle mu ho?

Komunikace banky přes diskusní fóra je z principu nedůvěryhodná, protože nelze ověřit jestli má dotyčný s bankou vůbec něco společného, či to není jen nějaký příliš snaživý jedinec bez oprávnění komunikovat za banku.

Dokud se tu řešily jen obecné věci, tak se ještě dalo přimhouřit očko, ale tohle je vážně příliš.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod wuestenrot 11. 10. 2011 09:39

Souhlasím s tím, že pokud máte nějaký problém s IB, je vhodné se obrátit na banku a ne jen psát do fóra. Diskutér vlaju napsal svůj problém hned do dvou fór, přičemž jsem z jeho zprávy nevyčetl, že by se obrátil i na nás. Bez nějakého identifikačního údaje však můžeme problém vyřešit jen těžko. Vlaju nakonec zvolil zaslání identifikačního údaje přes IB, což jsem ostatně doporučoval jako první variantu, tj. identifikaci již máme a problém řešíme.
wuestenrot
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 10. 2011 10:45

xtonda:
Myslím, že pan wuestenrot si je asi dobře vědom co dělá a snad nedopustí k situaci kterou popisuješ. Byl by to dost velký průser pro banku a zároveň i pro něho. Předpokládám, že má v úmyslu pouze prověřit problémy s přihlašováním do IB které má vlaju a případně dát vědět o co se jednalo. Pokud by bylo třeba zaslat nějaké přihlašovací údaje (např. heslo) tak na to má banka asi určitě způsoby jak to udělat bez toho aniž by se to mohlo dostat nějaké jiné osobě nebo jak si daného klienta ověřit.

wuestenrot píše:Vlaju nakonec zvolil zaslání identifikačního údaje přes IB, což jsem ostatně doporučoval jako první variantu,
Předpokládal jsem, že problém vlaju je v nemožnosti dostat se do IB. Alespoň jsem to tak podle toho co zde psal pochopil. Když ale identifikační údaj zaslal přes IB tak se to už asi vyřešilo a nebo se jedná o nějaký jiný jeho problém.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kalamancharo 11. 10. 2011 11:02

A má si Herr Wüstenrot skočit za kartářkou, aby mu vyčetla, o koho pod tím nickem jde? Jestli už to nezačínáte přehánět ... :hm

Pošlete nám přihlašovací číslo (nebo nějakou jinou jednoznačnou identifikaci) - buď přes odkaz "Napište nám e-mail" na úvodní stránce IB (není nutné přihlášení) nebo rovnou mně přes SZ. Díky.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 10. 2011 11:10

kalamancharo píše:A má si Herr Wüstenrot skočit za kartářkou, aby mu vyčetla, o koho pod tím nickem jde? Jestli už to nezačínáte přehánět ... :hm
Myslím, že žádnou kartářku k tomu nebude potřebovat. Pokud se jedná o bankéře a má právo nahlížet na účty klientů tak mnohem jednodušší pro něho bude zjistit si to z bankovního systému.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kalamancharo 11. 10. 2011 11:29

Asi jsme se nepochopili ... :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod S474N 11. 10. 2011 12:01

vlazy: to je sice pekne, ale jak ma zjistit, kdo dotycny vlaju je, aby si ho mohl v tom systemu nasledne najit :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 10. 2011 12:21

S474N píše:vlazy: to je sice pekne, ale jak ma zjistit, kdo dotycny vlaju je, aby si ho mohl v tom systemu nasledne najit :wink:
Wuestenrot psal, že mu vlaju zaslal identifikační údaj. Zkus trochu popřemýšlet k čemu asi takový identifikační údaj může být dobrý. Kdyby mu to bylo k ničemu tak proč asi chtěl aby mu vlaju zaslal nějakou jednoznačnou identifikaci?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 11. 10. 2011 12:24

vlazy: tak si jeste poradne precti, o cem je tu rec :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků