Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod diblik75 2. 3. 2011 11:32

wuestenrot píše:Hraniční čas je 23:50. Jinými slovy: platby se splatností v určitý den by měly dorazit do jiného ústavu následující den.


Zdravím Vás a děkuji za potvrzení změny s uvedením konkrétního času.

To původní nastavení časů však bylo mnohem lepší, no nic se nedá dělat - musíme to brát tak jak to je. ;-)

Přeji hezký den.
diblik75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 3. 2011 14:46

Znamená to tedy, že když budu chtít zadat platbu s dnešním datem splatnosti, tak mohu udělat do 23:50 a platba bude zítra dopoledne ve FIO bance?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wuestenrot 2. 3. 2011 17:22

Platba bude zítra odeslána do clearingu - kdy si ji stáhne druhá banka, je už na ní...
wuestenrot
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 3. 2011 17:47

Ještě by bylo dobré vědět, jak je to v případě, že následující den, kdy má dojít k vypořádání v clearingu, je buď nepracovní den či svátek. Uzávěrka 23:50 pak platí v poslední pracovní či můžu očekávat stejný výsledek i po zadání v ten nepracovní den?

Pro jednoduchost a názornost, když chci, aby to Wuestenrot odeslala do clearingu v pondělí, musím stihnout platbu zadat do pátku 23:50 nebo do neděle 23:50?
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirdaM 2. 3. 2011 20:29

to wustenrot: nečtete již maily na adrese ispk@wuestenrot.cz?

(MirekM na mFórum)
MirdaM

Odeslat příspěvekod wuestenrot 3. 3. 2011 08:41

Čtu, ale odpovídám sem, aby z toho něco měli všichni...
wuestenrot
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 3. 3. 2011 14:43

wuestenrot píše:Platba bude zítra odeslána do clearingu - kdy si ji stáhne druhá banka, je už na ní...


Čas příchodu je na vás, kdy ty peníze fakticky odešlete :-)
A zda je předáte do 6:00h ráno anebo až později :-))

-- 3. 3. 2011 14:51 --

4honza píše:Ještě by bylo dobré vědět, jak je to v případě, že následující den, kdy má dojít k vypořádání v clearingu, je buď nepracovní den či svátek. Uzávěrka 23:50 pak platí v poslední pracovní či můžu očekávat stejný výsledek i po zadání v ten nepracovní den?

Pro jednoduchost a názornost, když chci, aby to Wuestenrot odeslala do clearingu v pondělí, musím stihnout platbu zadat do pátku 23:50 nebo do neděle 23:50?


a ještě by mohli uvařit kafe

to co popisuješ (autorizovaný a splatný v neděli) jde (jen?) v mbank
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rabb 3. 3. 2011 15:09

WR odesila penize do clearingu nekdy rano. Vcera zadany prikaz ve 23:45. Prenize na cilovy ucet dorazily dnes kolem 10h.
rabb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirdaM 6. 3. 2011 08:10

wuestenrot píše:Čtu, ale odpovídám sem, aby z toho něco měli všichni...


Pochvala před nastoupeným fórem.
MirdaM

Odeslat příspěvekod vpe 6. 3. 2011 08:15

rabb píše:WR odesila penize do clearingu nekdy rano. Vcera zadany prikaz ve 23:45. Prenize na cilovy ucet dorazily dnes kolem 10h.


Pravděpodobně okolo 9h, nepočítám, že by to bylo mimo pracovní dobu.

Na druhou stranu, těch pár příkazů by klidně mohli do data odeslání (9h) odeslat rovnou. Zkuste zadat příkaz v 8h jestli přijde ten samý den.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 3. 2011 18:15

Já bych tak nechválil :-) ve čtvrtek o půlnoci jsem měl mít v IB výpis a nic, nikde :-) Na to, že jste na to wurstíku měli i pátek je to bída :-) Účet založen k 3. dnu v měsíci... Nebo zase máte na celé pobočce dva zaměstnance? :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hakanan 19. 3. 2011 00:32

Tak díky trocha volného času a zároveň nepřízni počasí jsem si pro srandu vytvořil Excelovskou tabulku na kontrolu úroků :love: Tím bych ty co to zajímá poprosil o otestování ( stačí do žlutého sloupečku ke dni, kdy byl na účtu pohyb napsat čásku a pak mrkout co z toho na konci vyleze :D ), mě prosinec a leden vycházejí přesně na halíř, jen za únor mi tam jeden lítá a to mě štve >:-( ( musím v únoru změnit zaokrouhlování a pak je to ok, ale to mi je divny :hm )
PS: Platí pro základní úrokovou sazbu 2,6% , ale není problém si to přizpůsobit, zároveň by mě zajímalo, jestli někdo nemá něco podobného, co umí počítat i s fixacemi

http://www.ulozto.cz/8342868/sporici-uc ... razdny-xls
Hakanan
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 4. 2011 10:13

Včera v 5:26 ráno jsem zadal převod z Wuestenrotu do ČSOB a peníze zatím nepřišly. Když jsem takový převod prováděl v lednu ve stejnou hodinu a dokonce i minutu tak peníze přišly týž den.
Ať koukám jak koukám, u sebe problém nevidím. :hm
Přílohy
transakce.PNG
transakce.PNG (6.12 ) Zobrazeno 4638 krát
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 7. 4. 2011 10:16

Ano, W už změnila časy odesílání peněz, platba je vždy odeslána do clearingu až následující den po zadání (je-li okamžitá splatnost), takže je jedno jestli jí zadáš v 5:26 nebo 23:55.

myšpulín: Takže peníze by ti měly přijít dneska.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků