Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 4. 2011 10:19

A já se s tím trápil z mobilu ať to mám dřív. Díky za info.
Hlavně, že to z účtu odepíší hned ten den. :-\
EDIT: V 11:39 dorazily penízky do ČSOB
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 4. 2011 22:24

Přišli na to, že když takto legálně okrádají* (skoro) všude, tak proč si nepřilepšit také? :-D

*neúročení peněz přes poslední půlnoc vytvořením umělého deadline, a to zvláště u bank, kde peníze reálně odešlou až v 8-10h, ale jen ty, které byly splatné den předem :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 5. 2011 07:58

Včera (19.5.) zrealizovaná platba s časem cca. 00:30 a druhá po 18 hod večer.. vše se včerejším datem a peníze nyní ráno ani v KB ani ve FIO bance.. je toto normální?? Doufám, že do odpoledne je maximálně, kdy to mohou připsat
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 5. 2011 09:24

Mě moje převody z Wustenrot v Dubnu a Květnu dorazily na eKonto kolem 11. hodiny, v měsících předtím to bylo kolem 13. Každopádně pokud se nepletu, tak na to ty banky mají ještě celý dnešek. Podle toho kdy má Wustenrot uzávěrku může být platba zadaná včera v 18:00 v rámci pravide připsána dokonce až v Pondělí.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 5. 2011 09:56

Nejdřív si přečti "pravidla" nebo zákon, platba splatná ve čtvrtek bude připsána v jiné bance v pátek. To, zda banka dovolí zadat splatnost na ten den >18h zaleží jen na bance odesílatele a nejméně 7 bank to umí automaticky i po 18 hodině a WU je osmá...

Např. ER banka jen do 12:00h...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 5. 2011 10:18

Tak peníze na účtu jsou ... jak v KB tak ve FIO bance :-) Sorry za ten povyk :-D Jen do KB či Fia mě dorazí peníze vždycky hned ráno.. naposledy jsem z wurstu posílal peníze před půl rokem a to ještě do PS, kde bylo zvykem připsat vše až před či po obědě...
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 5. 2011 10:40

IMO to záleží spíš na odesílající bance, peníze z daného zdroje mi většinou chodí na eKonto v podobnou dobu - převody úroků s Wustenrot přes den, úhrady faktur od zaměstnavatele v noci nad ránem nebo brzy ráno, atd.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 5. 2011 19:44

Záleží na obou bankách soucasne! Stačí si prostudovat dokumentaci ČNB a trochu experimentovat. Ovsem D+1 je dano zákonem.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 5. 2011 10:47

Od 1.8. jsou navrhovány nové produktové podmínky pro SÚ.

- věrnostní bonus bude počítán od data zadání pokud požádáte přes telefon, nově je omezení maximálně na tři souběžné fixace, které musí být násobkem tisíce, minimální částka pro fixaci je 10tis.

- ti co dodají při uzavření smlouvy bance pouze printscreen obrazovky, měli by dodat výpis, jak požaduje, jinak banka může od smlouvy do 30 dnů odstoupit

- banka upřesňuje, že příkazy z účtu se provedou v pořadí, v kterém byly zadány
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 30. 5. 2011 11:00

Takže končí praxe např. 10 fixací po 5 000 kč.

Co když po 1.8. budu mít více než 3 fixace. Předpokládám, že poběží dál, ale novou již nebudu moci zařídit.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 5. 2011 11:12

Jediné co mě zajímá je zda sáhnou na úrokovou sazbu u účtů, kde je (snad ještě stále) 2,6%.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 5. 2011 11:22

Na změnu výše úroků nepotřebují měnit podmínky ;-)

filip893: Přesně tak. Už se nevyplatí peníze dělit na menší obnosy ani teď, protože si pak od 1.8. nezaložíte nové fixace.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2011 12:58

Jestliže tam je jeden člověk na tuhle práci a někdo mu tam zadává 100 fixací po 5K, tak to je na zabití.

Ty 3 fixace by měly být 3 nové od srpna, jinak si banka koleduje, že ten kdo má zafixováno už jim nic nepošle a já bych fixaci dal klidně na 50 nebo 100K :-D

2,6% bez fixace je pro staré klienty:
http://www.wuestenrot.cz/o-nas/banka/ak ... ove-sazby/
aktuálně druhý odkaz
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 30. 5. 2011 14:33

Jen pro zajímavost co se týká rychlosti převodů: dneska jsem zadával z Fio 9:20 převod do Wuest., hned po 12 hodině už tam byly. Slušný.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 5. 2011 15:24

Ovšem opačně to je o jeden den navíc.

Jinak FIO posílá ty ranní dávky nepravidelně, tam je to i o štěstí (takže to taky může být jeden den navíc).
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků