Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 14. 6. 2011 21:47

No právě proto to omezení asi zavedli, protože to tak omezit chtějí. Nepotřebují už prostě tak nutně tvoje peníze. Mohli to udělat i tak, že by ti snížili základní úrok, takže buď rád, že to udělali jen takto. :pozor
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirdaM 15. 6. 2011 08:44

to ultima ...: Mám spíše pocit, že mají velký provoz na blokacích a odblokování, což jim při ručním provozu zaměstnává značnou čast kapacity pracovniků, neboť někteří klienti asi fixovali bez omezení v některých případech velké množství malých částek. Kdyby se chtěli zbavit našich peněz, snížili by úrokovou sazbu.
MirdaM

Odeslat příspěvekod misaan 15. 6. 2011 13:31

2MirdaM: Tusim vpe zde ve vlaknu par stran zpet popisuje proc je nutna rucni notifikace blokaci. Ale vis co? S tvym ctenim, to radsi ani nehledej.. zase ti to bude muset nekdo vyhledat a poslat.. nejlepe s kulatym razitkem a doporucene.
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirdaM 15. 6. 2011 14:38

to misaan: kdybys místo jízlivých zbytečných řečí raději zde uvedl číslo stránky, kde jsou tyto informace uvedeny, byl by to kratší text a mně a možná i jinýn by jsi ušetřil čas spojený s hledáním. :-(
MirdaM

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 6. 2011 14:43

vpe píše:
wuestenrot píše:
xtonda píše:To by mě tedy zajímalo proč to zatermínovní musí někdo potvrzovat ručně, proč to nemůže probíhat automaticky?

Máme k tomu svoje důvody, nemohu je ale takto zveřejnit.

to by si pak nekdo mohl domyslet... pri runu by vznikl problem, banka musi mit kryte (loro/nostro) ucty pred odeslanim do cnb... anebo ze system jeste neni doladeny a casem ...
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 15. 6. 2011 20:08

2MirdaM: Helenc minule si to mel nad svoji otazkou, takze neocekavej, ze bych pro takoveho lenocha neco robil :-) Ale xtonda ti to nasel..
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirdaM 15. 6. 2011 21:37

to xtonda: Dík.
MirdaM

Odeslat příspěvekod MirdaM 21. 6. 2011 10:21

to wustenrot: jsem již trpělivý, nicméně po týdnu žádná odpověď, proto popotahuji raději dotaz, aby jste jej nepřehlédl.


Byl by pro Vás opravdu neřešitelný problém ponechat blokace vzniklé před 31.5.11 doběhnout a umožnit všem nové 3 blokace za nových podmínek? Zkomplikujete některým provoz na SÚ ohledně nových blokací - donutíte nám některé staré blokace rušit viz např. příspěvek od rabba a tímto nepřímo "nedodržíte" zaručené podmínky po celou dobu blokace, neboť v době zakládání blokací nebyl počet blokací omezen a my je zakládali jak píšou právníci v "dobré víře" netušíce následné omezení.

Proti minimální částce nových blokací a zaokrouhlování částek nových blokací na celé kKč nemám sebemenších námitek.[/quote]
MirdaM

Odeslat příspěvekod S474N 21. 6. 2011 10:26

MirdaM: pokud to vezmu z programatorskeho hlediska, tak naprogramovat system, aby si pri zalozeni pohlidal pocet zalozenych a jednoduchou logikou "jestlize je mene nez 3 pust dal" to povolil je jednodussi, nez tam psat jeste dalsi podminky typu datumu zalozeni atd. Proste se s tim smir, ze to tak je.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 6. 2011 11:09

To jak to je a bude, tedy pokud zástupce Wustenrot je skutečně zástupce Wustenrot, tu padlo.

Toto je nezávislé fórum, pokud máš nějaký dotaz/připomínku/reklamaci na banku, kde čekáš reakci banky, tak se obrať přímo na banku, v případě neúspěchu či sporu pak na ČNB.

IMO o nedodržení podmínek nejde, banka je vyhlásila změnu včas (25.5.), platit začne 1.8., takže do 1.8. máš možnost si fixace přeskupit dle libosti, pokud se ti to tak zásadně nelíbí, máš nárok bez sankcí ukončit smlouvu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirdaM 21. 6. 2011 12:53

to brouk Pytlík a xtonda: nechápu proč mně odpovídáte, ptal jsem se wustenrota a ne vás. Když nemáte co dělat, nedělejte to tady. :-)
MirdaM

Odeslat příspěvekod myšpulín 21. 6. 2011 13:27

MirdaM píše:... ptal jsem se wustenrota a ne vás...

Jestli máš dotaz pouze na jednoho diskutujícího, tak k tomu účelu slouží soukromé zprávy - ikonka SZ u profilu dotyčného.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Robin Brett 21. 6. 2011 14:46

MirdaM píše:Zkomplikujete některým provoz na SÚ ohledně nových blokací - donutíte nám některé staré blokace rušit a tímto nepřímo "nedodržíte" zaručené podmínky po celou dobu blokace.

Nepřeháněj, to Ty ses rozhodl, že po určitou dobu peníze v blokaci nebudeš potřebovat!
A zrušení blokace je snad Tvoje rozhodnutí, ne?
Robin Brett
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirdaM 21. 6. 2011 16:37

Mám zablokované peníze ve třech termínech a v každém termínu na 2 až 3 blokace. Až mně doběhne první blokace s největší částkou, nebudu moci peníze znovu zablokovat a banka mě donutí zrušit minimálně další 3 menší blokace, abych mohl tu vyexpirovanou sumu znovu zablokovat nebo mě donutí ponecht největší částku vkladu na nezablokovánu než doběhne druhá várka blokací (několik měsíců).

Kdyby nalajnovali tuhle podmínku na začátku a nebo povolili ke starým blokacím 3 nové, měl bych dnes jen 3 blokace a nebo bych při dobíhání starých blokací postupně vytvořil 3 nové a nemusel bych přemýšlet nad výše uvedeným problémem.

Pro průměrného programátora je to několik if-u navíc.
MirdaM

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 6. 2011 17:19

MirdaM: očividně nechápeš důvod, proč to banka udělala. Ten důvod jsi ty a tobě podobní, kteří začali takhle kouzlit s blokacemi. A právě aby to omezili, zavedli to co zavedli. A logicky se to dotklo tebe.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků