Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 23. 6. 2011 11:14

To že nedostaneš bonusové úroky za dodržení doby termínovaného vkladu když tuto dobu nedodržíš není žádná penalizace, sankce by bylo pokud by vyplacená částka byla zatížena nějakým sankčním úrokem, tj. dostal bys zpět méně než si vložil, některé banky sankci při předčasném výběru uplatňují, Wustenrot u spořicího účtu však nikoliv, takže se není o čem bavit.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 23. 6. 2011 12:01

DoubleSix píše:Já myslím, že problém nebude v počtu blokací a "množstvím" práce, co s tím banka má. Spíše se obávám jiného kroku, který banka k 1.8 může udělat (a to sjednotit úrokové sazby pro všechny účty bez ohledu na datum založení).


Jak to souvisi s omezenim "prace"? Proc by uroky nemohli sjednotit i bez tohoto kroku?

-- 23. 6. 2011 13:04 --

MirdaM píše:Přibližný počet blokací jsem uvedl na str.42. Na Internetu výši vkladu z principu uvádět nebudu.

Za mladých let mě programování i živilo, takže poněkud vím o čem jsem psal. :-)


Ve Fortranu? Místo slov přejdi k činům a takový bankovní systém vymysli, některé IB jsou daleko horší jak Wustren.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 6. 2011 12:41

vpe píše:
DoubleSix píše:Já myslím, že problém nebude v počtu blokací a "množstvím" práce, co s tím banka má. Spíše se obávám jiného kroku, který banka k 1.8 může udělat (a to sjednotit úrokové sazby pro všechny účty bez ohledu na datum založení).
Jak to souvisi s omezenim "prace"? Proc by uroky nemohli sjednotit i bez tohoto kroku?
To také spolu nesouvisí, nikde jsem nepsal, že to souvisí. Já chtěl jen naznačit, že ten důvod, proč banka omezuje počet blokací není v tom, kolik klientů blokaci má a kolik ji to stojí času.
Ta druhá věta s první nesouvisí. Prostě mám svrbění v zádech, že se WÜ hodlá sjednotit úroky. Toť vše.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2011 14:30

Já chtěl jen naznačit, že ten důvod, proč banka omezuje počet blokací není v tom, kolik klientů blokaci má a kolik ji to stojí času.


Sjednotit úroky může přece tak jak tak a hned anebo si myslis ze je necha dele jak rok? Ja ne :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 26. 6. 2011 14:40

No já bych řekl, že v bance nepočítali s tím, jak budou lidi blokace využívat, že budou blokovat více nižších částek klidně i na stejnou dobu.
Já mám např. blokace jen dvě, jedna tvoří cca 50% úspor a druhá 30% co ve Wustenrotu mám uloženo.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2011 15:34

tak si udělej třetí na zbylých 20%, zrušit ji přece můžeš a přeskupit kdykoliv :-D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 6. 2011 06:51

vpe : proč by měla WÜ podporovat blokace, když už má roční termínované vklady? To si myslím může být jeden z těch důvodů, proč to nyní omezuje na SÚ.
Co se týče úroků, tak si myslím, že to WÜ sjednotí, otázka je kdy. Zřejmě vyčkávají, co udělá konkurence. Ta zatím úroky drží, případně snižuje (viz GE).
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirdaM 27. 6. 2011 08:34

Myslíte si, že pokud banka naláká a přetahne klienty na nadstandartní podmínky a postupně je začne rušit, že si tím u klienta zvýší důvěru a věrnost klienta ke svému ústavu?

Mám pocit, že zatím mimo WR žádná banka v ČR na důvěře klientů svůj program nestaví a hledí jen krátkodobě na své zisky a spoléhá na lenost klientů změnit banku.

Doufám, že se ve WR nezklamu.
MirdaM

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 6. 2011 08:55

Já bych si nedělal iluze, když potřebovala rychlý prachy AXA, tak dala 2,5% a pak to stáhli na stále ještě slušných ale už ne tak výjimečných 1,85% a omezili vklad na 1M.

Wustenrot se snaží zachovat si tvář tím, že vyrábí generace a na těch starých úrok zatím nechává, ale IMO jediná nadstandardní podmínka byl právě ten úrok a úrokové sazby jsou ve všech bankách proměnlivá záležitost ze své podstaty. Takže otázka nezní zda sníží, ale kdy sníží. Pokud jim to vydrží rok od nastartování účtu, tak to budu považovat za úspěch a těšit se z úroků, které mi to vyneslo.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 6. 2011 19:06

a pak to das viz nize...

DoubleSix píše:vpe : proč by měla WÜ podporovat blokace, když už má roční termínované vklady? To si myslím může být jeden z těch důvodů, proč to nyní omezuje na SÚ.
Co se týče úroků, tak si myslím, že to WÜ sjednotí, otázka je kdy. Zřejmě vyčkávají, co udělá konkurence. Ta zatím úroky drží, případně snižuje (viz GE).


Snižuje? Jak kdo:
http://www.metunion.eu/wp-content/uploa ... 110101.pdf
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rabb 30. 6. 2011 20:14

I dalsi zacinaji zvysovat. Od zitra treba Axa.
rabb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 30. 6. 2011 22:16

...a snižovat ode dneška J&T
DoubleSix: tak to jsem nevěděl, nicméně tobě jde TV založit?

A aby tu byla přesná formulace, přikládám, co platí od srpna:

Klient má možnost si na SÚ sjednat dobu fixace částky v minimální výši 10.000 Kč , přičemž fixovaná částka disponibilního zůstatku musí být vždy zaokrouhlena na celé tisíce . Maximální počet fixací pro jeden účet jsou 3 fixace souběžně. Sjednání doby fixace pro dosažení věrnostního bonusu lze učinit na období dle aktuálního Sazebníku a úrokového lístku banky. Po splnění podmínky sjednané fixace (pokud klient neukončil fixaci dříve) bude klientovi v okamžiku ukončení sjednané doby fixace připsána ke vkladu dodatečná úroková sazba platná ke dni sjednání fixace. Po ukončení sjednané doby fixace se tato automaticky neobnovuje. Věrnostní bonus je možné sjednat v internet bance, v takovém případě je věrnostní bonus sjednán ke dni uvedeném v oznámení banky. Dále je možné věrnostní bonus sjednat po telefonu, v provozní době banky, a v takovém případě je věrnostní bonus sjednán ihned.


Tzn. že poslední fixaci lze provést 29.7. po telefonu anebo zkusit 31.7. v IB, kde by měla jít také ještě založit(?).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 7. 2011 08:16

vpe píše:DoubleSix: tak to jsem nevěděl, nicméně tobě jde TV založit?
nezkoušel jsem ho ani zakládat. Mám zatím SÚ na na něm fixace s 3%, tak není důvod si pořizovat TV s roční výpovědí s 2% :-)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 5. 7. 2011 14:46

Tak to zkus :lol:
Ad úrok 3% - období naivní důvěry v papírky už je pro mě minulost :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirdaM 25. 7. 2011 18:59

vpe píše:...a snižovat ode dneška J&T
DoubleSix: tak to jsem nevěděl, nicméně tobě jde TV založit?

A aby tu byla přesná formulace, přikládám, co platí od srpna:

Klient má možnost si na SÚ sjednat dobu fixace částky v minimální výši 10.000 Kč , přičemž fixovaná částka disponibilního zůstatku musí být vždy zaokrouhlena na celé tisíce . Maximální počet fixací pro jeden účet jsou 3 fixace souběžně. Sjednání doby fixace pro dosažení věrnostního bonusu lze učinit na období dle aktuálního Sazebníku a úrokového lístku banky. Po splnění podmínky sjednané fixace (pokud klient neukončil fixaci dříve) bude klientovi v okamžiku ukončení sjednané doby fixace připsána ke vkladu dodatečná úroková sazba platná ke dni sjednání fixace. Po ukončení sjednané doby fixace se tato automaticky neobnovuje. Věrnostní bonus je možné sjednat v internet bance, v takovém případě je věrnostní bonus sjednán ke dni uvedeném v oznámení banky. Dále je možné věrnostní bonus sjednat po telefonu, v provozní době banky, a v takovém případě je věrnostní bonus sjednán ihned.


Tzn. že poslední fixaci lze provést 29.7. po telefonu anebo zkusit 31.7. v IB, kde by měla jít také ještě založit(?).


Tak jsem před chvílí požádal o fixaci (SÚ verze A) a systém mě informoval, že minimální výše fixace je 10.000Kč a částka musí být zaokrouhlena na celé tisíce a to je jen 25.7.!

Jen doufám, že mně fixaci ještě provedou vzhledem k současnému počtu 5 blokací, když již mají v systému podmínky platné po 1.8.
MirdaM

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků