Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jhypo 18. 12. 2019 16:23

Co se internet bankingu týče, dnes mi přišel mail, že mi Home Credit z bezpečnostních důvodů pozítří zruší přístup do jejich Správce financí - to byla aplikace na správu kreditky premia (akce 2000 u CZC), kterou jsem ukončil v srpnu 2017, nic jiného jsem u nich neměl. Jinými slovy, i když jsem se domníval, že na formuláři ukončení kreditky se zruší všechno, tak IB zůstalo a navíc, jak teď píšou, sice do něj zruší přístup ("Tímto krokem se snažíme o to, aby Vaše dlouho nepoužívané přístupové údaje nepadly do nepovolaných rukou"), ale bůhvíjaká data si nadále nechají, protože při nové registraci prý zase uvidím svou úvěrovou historii. Přitom kreditku zrušili opravdu expresně - poslal jsem tehdy výpověď v sobotu mailem a šel do sámošky utratit poslední stovku co jsem byl v plusu a už to nešlo - během pár minut zablokovaná - o převodu zůstatku nic neposlali, ale drobné jsem neřešil.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elfin 18. 12. 2019 18:45

MirekM. - Aha vlastně u Wr.je 1,7% jen s ročním úvazkem, už jsem účet dlouho nepoužil, ale nezrušil, tak by měl být funkční. Jak je to teď s přihlášením do IB, stejné jako dřív nebo bude teď M+W společné +název/logo?
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 12. 2019 18:57

Noví klienti mají úrokovou sazbu 1,7 % p.a. na 1 rok plošně bez omezení, stávající pouze na nové přívklady a musí na rok prostředky zafixovat. To už je lepší spíše klasický TV u J&T za 1,9 % p.a.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 19. 12. 2019 09:26

Takže to co tam teď na dlouho prázdný účet nově převedu a zafixuji na rok bude ùročeno 1,7% ?
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 27. 12. 2019 16:03

Planuji jako novy klient zalozit sporak u Wustenrot za 1,7 % p.a. Je nejaka odmena za zalozeni nebo doporuceni? Konci mi moneta s 2% p.a., tak se mi to jevi jako nejlepsi reseni. Equa 6M vklad je nejak do brezna. Takze neomezenou vysi vkladu vyuziji, samozrejme do ekvivalentu 100.000 eur. Nebo je na trhu neco lepsiho? Vazanost max 6 mesicu. 1Y terminak v JTbank nechci za 1,9 % p.a. Diky za info
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 27. 12. 2019 17:37

no, já ukončil Wustenrot spoříčí účet v září. Teď koukám, že akce pro nové klienty se na mne tedy nevztahuje... A pro staré asi taky ne, když už účet nemám. Docela by mne zajímalo, co by mi tedy vlastně založili...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 12. 2019 18:10

Měl jsem minimálně před 8 lety účet ve Wuestenrot, to se na mě teda taky vztahovat nebude?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 27. 12. 2019 18:13

drlukas: Bude se vztahovat...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 28. 12. 2019 07:19

Neexistuje tedy zadna odmena na zalozeni nebo doporuceni?
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 12. 2019 17:04

To by se s tím chlubili minimálně na webu, když by existovala :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 28. 12. 2019 19:08

zjistil jsem ze nemeji bankovni mobilitu.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento březen.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 12. 2019 23:44

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 12. 2019 08:49

Když si neváží téměř zakládajících klientů, budou na účtech mít jen 200 Kč, v opačném případě tam pár babek mít mohli.

Dotaz na ty, co máte účty v zahraničí směrem na západ od ČR. Také si tam neváží starých věrných klientů a preferují jen nové jako v ČR?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 29. 12. 2019 09:35

MirekM. píše:Dotaz na ty, co máte účty v zahraničí směrem na západ od ČR. Také si tam neváží starých věrných klientů a preferují jen nové jako v ČR?

Mohu mluvit jen za Německo a Rakousko. Situace je podobná, i když rozhodně akce nebývají tak výhodné jako v ČR a banky tolik klientům nenadbíhají.
Zejména internetové banky nabízejí občas přechodné zvýhodnění na spořících účtech pro nové klienty. Na druhou stranu u německé banky mi zůstává trvale úroková sazba platná v době sjednání produktu (konkrétně 0,25%), kdybych zakládal spoření teď, budu mít hezkých 0%.
Pro úplně nové klienty banky bývají také další výhody, třeba vedení balíčku k účtu zdarma první rok nebo prémie připsaná na účet (např. 20,- EUR).
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 12. 2019 09:38

Banky mají své obchodní plány a aby je splnily (hlavně ten o počtu klientů, objemu nových vkladů apod.), musí nováčkům podlézat asi všude :).
Další, a poměrně razantní formou plnění plánů ziskovosti je poměrně masivní propouštění. Zrovna před pár dny jsem slyšel v rádiu zprávu, že celosvětově (nejvíc ale v Evropě, cca 82% celkového počtu) oznámily banky letos chystané propuštění cca 78 tisíc lidí, to mi nepřijde málo - navíc příští rok to má obdobně pokračovat. Nojo, online bankovnictví vytlačuje živou sílu víc a víc...
Píše se o tom třeba zde: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... 5-40308292
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka