Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 1. 2020 08:14

Jak jsem dodatečně zjistil, založit nový účet po zrušení posledního účtu přes IB nelze, bo po odeslání zůstatku bankou z posledního účtu do jiné banky jsou již logovací údaje zablokované, na rozdíl od některých jiných bank.
Účet zrušili rychleji než uváděli (do 5 dnů).
Naposledy upravil MirekM. dne 25. 1. 2020 12:12, celkově upraveno 2
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 25. 1. 2020 08:50

Ani jako nový klient?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 1. 2020 12:02

Předchozí příspěvek jsem se snažil upřesnit ...
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pedrysek7 26. 1. 2020 06:56

Chci si založit, ještě do konce ledna 2020 - Spořící účet s úrokovou sazbou 1,70%., která je novým klientům garantována na 1 rok.

Jaká je pravděpodobnost, že při sloučení s Monetou, bude třeba za půl roku tato úroková sazba platit?
Je možné, že tento produkt po fúzi úplně zruší a klienty převedou na produkty Monety?
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 1. 2020 07:07

Podle mě by platit měla po garantovanou dobu.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 26. 1. 2020 09:22

Taky jsem založil tento měsíc spoř. účet a bankéř mně ujistil, že 1,7 je garance na celý rok bez ohledu na sloučení s MMB.Dokuď nebudou mít stejné IČO jako např.ČSOB a PS bude i výše vkladú garantována u obou ústavú zvlášť.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 26. 1. 2020 11:29

Díky za zprávu.

Ještě mě napadlo, jestli ta akce s úrokem 1.70 pro nové klienty, není záměrná, tj. navýšit počet klientů banky před sloučením s Monetou, aby Monety měla pak více.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 1. 2020 12:12

IMHO tohle dávalo smysl před podpisem smlouvy, která už je teď podepsána. Další motiv např. je, že potřebují nějak financovat hypotéky.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 26. 1. 2020 13:58

pedrysek7 píše:Ještě mě napadlo, jestli ta akce s úrokem 1.70 pro nové klienty, není záměrná, tj. navýšit počet klientů banky před sloučením s Monetou, aby Monety měla pak více.

Pro mě je důležitý dokument s podmínkami akce, ne domněnky o motivaci banky k této akci, prostě buď je to pro mě výhodné nebo ne a podle toho (ne)jednám.
Takže mě osobně zajímá tvoje motivace, proč pátráš po domněnkách o této akci, navíc, když akce za pár dnů skončí? K čemu ti to pomůže?
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 26. 1. 2020 15:20

Jasně,pro mne je dúležité procento úročení a že je to bez podmínek.Až z nich bude jeden subjekt,ponížím objem vkladu na 2,5 a je mi šuma fuk, kolik mají nebo budou mít klientú.Ono při krachu malé banky se není co obávat,jistě horší by to bylo u některé z těch 5 velkých.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 1. 2020 16:23

A není náhodou Moneta, pod kterou nyní WR patří, mezi těmi 5-ti největšími? :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pedrysek7 26. 1. 2020 16:32

Ano, Moneta bude patřit mezi 5.největších bank.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MP007 28. 1. 2020 10:15

Včera ráno, pár minut po 7. hod jsem odeslal z WR testovací platbu na ING a dnes ani po 10. hod tam není připsaná. Jsem sám zvědav, kdy se tam objeví.
A jedna technická info, která mi po letech vypadla: Pokud chcete měnit transakční účty, tak pouze jeden v měsíci. Druhý zase až v následujícím. Jasně, je to spořák, ale zbytečný opruz.

edit: V 11,30 h připsáno.
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 28. 1. 2020 22:55

D+1 uplne presne takto to ma fungovat, cut time je pred pulnoci, takze zadavam nez jdu spat a za 11 h je to v jine bance.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 30. 1. 2020 09:25

Jak dlouho jim trva to schvaleni zalozeni? Uz cekam dva dny :D
Mimonik
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka