Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 14. 2. 2020 11:14

mate59 píše:Když to zadáš jako příkaz s bud. splatností,dojde to v ten daný den.To platí i pro Trinity.
Tak tohle nebyla pravda.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 26. 2. 2020 08:18

Před měsícem jsem tu remcal, že platba zadaná v 7 hod ráno nedorazí do jiné banky téhož dne. Což o to, D+1 je jasné, nikdo nic neporušil. Včera jsem zadal dvě platby s dnešním datem - z Creditas odešla v 0,35 h a dnes bude spolehlivě na cílovém účtu. U WR jsou i v 8,15 h peníze stále na účtu a dorazí zase nejdřív zítra.
Já vím, nikdo nic neporušuje... ale do WR už jen v případě nouze :-|
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 26. 2. 2020 09:08

Aktuálně nefungují odchozí platby ze spořících účtů Wustenrot - potvrzeno i operátorem. Mám zadány platby od 24.2. a stále nebyly realizovány.
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 26. 2. 2020 10:43

To se máme na co těšit :roll:
Sdělil aspoň operátor odhadovanou dobu nápravy tohoto výpadku?
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 2. 2020 11:21

A to jsem chtěl zrovna zítra přesouvat z Wustenrot do ING na další obálku, asi nejsem sám. Že by tento "výpadek" koncem měsíce s tím souvisel, aby to Wustenrot u sebe udržela? :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 2. 2020 13:51

Tak to je i na Tebe dost ujetá konspirace. :D

MP007: Njn, Ty jsi jako moje žena … taky jasné věci zkouší furt dokola a i po tisícáte se diví, že to zase nevyšlo (zpravidla navzdory fyzikálním zákonům). :) (U bank jedoucích výhradně v režimu D+1 je jedno, kdy platbu zadáš (tedy pokud ji zadáš včas), rozhodující je datum, kdy má být platba provedena, tj. zadal jsi platbu na dnešek, bude odepsána dnes a připsána v cílovém ústavu zítra.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 26. 2. 2020 14:45

Doktore, ale já se nedivím, jen vyjadřuji nelibost nad tak zpátečnickým přístupem :-)
Navíc se tu píše o déletrvajících problémech s odchozími platbami... ale koukám, už to odešlo :-)
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 2. 2020 14:56

Jj, to navíc je mimořádné. Jinak ale Wurst nikdy nebyla plnohodnotná banka a ani si na to nehrála, a vzhledem k tomu, že je prodána (a nějakou dobu jistě byla v procesu prodeje), těžko čekat nějaké změny. A na trhu ještě stále jsou "plnohodnotné" banky, které umí pouze D+1 (ani D+0, ani neoficiálně, ani okamžité platby).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 26. 2. 2020 20:50

MP007 píše:To se máme na co těšit :roll:

Paní nebyla schopna sdělit důvod nefunkčnosti ani očekávaný termín zprovoznění.
Jo a platba stále neobešla.
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 26. 2. 2020 22:23

stihnes aby platba odesla ve čtvrtek do 23:00 tak ji rano v patek mas na ING, nadhera.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 27. 2. 2020 22:00

mareka píše:
MP007 píše:To se máme na co těšit :roll:

Paní nebyla schopna sdělit důvod nefunkčnosti ani očekávaný termín zprovoznění.
Jo a platba stále neobešla.

Tak po třech dnech od zadání platby, dvou telefonických urgencích a jednom emailu byla platba odeslána a připsána na cílový účet.
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 3. 2020 10:56

drkarel píše:A na trhu ještě stále jsou "plnohodnotné" banky, které umí pouze D+1 (ani D+0, ani neoficiálně, ani okamžité platby).

To snad jen unicredit a wustenrot a ing, ne?

Wustenrot - spořící účet 23:50
Unicreditbank 20:00
INGbank - spořící účet 15:00
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2020 11:22

ING je od zavedení nového IB (cca rok zpět?) už rychlejší, cut-off time má už ne v 15h, ale až někdy později večer, přesný čas nevím, snad by šel dohledat (ne ale pod starými články z let minulých, které Google nabízí, tam je těch 15h).
Jinak také si teď jinou banku s D+1 už nevybavuji.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 3. 2020 12:12

vpe: Jo, o těchto vím jistě (za plnohodnotnou ovšem považuji pouze UCB), ale nemám účty všude. Co třeba standardní platba u KB? Tam bych měl podezření.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 3. 2020 12:22

Ve 12 hodin standardní platba v KB a ve 14 hodin v Equa (ve stejný den).
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka