Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 11. 2020 12:13

Je to vidět celkem jasně, do kdy ti akční úrok platí. Po přihlášení klepni v horní liště na záložku Spoření. Vyjede seznam spoření (typicky tedy jediný SÚ), na konci seznamu je pak sekce Akční sazba, řádek sazby začíná textem Garantovaná sazba léto, úrok i jeho platnost je na konci tohoto řádku (u mě 14.1.2021).
Jinak pro výpověď spořáku v IB stačí pak klepnout na číslo toho SÚ a v jeho detailech dole použít tlačítko Zrušit účet. Zeptá se to jen na to kam vyplatit zůstatek a hotovo, to tedy koncem roku využiju. Sama Moneta k tomuto postupu v IB Wustenrot ostatně v emailu vyzvala, pokud nejsme s přesunem k ní spokojeni (číslo nového účtu v Moneta sice budou posílat už někdy v prosinci, ale kdo zadá takto tu výpověď, tomu nic do systému Moneta logicky zkraje ledna nepřenesou).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 19. 11. 2020 13:27

jj díky už jsem našel.Já mám u WUST i bú a SÚ takže a mám IB tak nikam nechvátám, spíš pak musím někam přesunout obnos
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 20. 11. 2020 07:17

Včera mi bankéř v Monetě řekl, že "stavební spoření" z W nevyřeší. Ukázal jsem mu v aplikaci, že mám běžný a spořicí účet, že nechci další účty v Monetě, sdělil mi, že on neví, jak na to, že je v systému nemá, že mám přijít v lednu. Přitom banka sama napsala, že když nesouhlasíme s novými podmínkami, můžeme účet zrušit....
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 11. 2020 07:27

@jujec:
Stále jsi klientem Wustenrot (v systémech této Monetou odkoupené banky) a přenesení do konce roku nezrušených produktů Wustenrot do systémů Moneta proběhne až zkraje ledna. Takže samosebou to bankéř Monety teď nezruší. Nicméně BÚ či SÚ Wustenrot takto před lednovým převodem do Monety zrušit lze jednoduše, a to v internetovém bankovnictví Wustenrot (na pár kliků), tak to i v emailu o konverzi do Moneta bylo uvedeno. Psal jsem to zde detailně, i jak (kde v IB) zrušit - koukni na diskusi z posledních dvou dní, tedy z této a předchozí stránky. Zrušení v IB Wustenrot je třeba zadat do Silvestra.
To vše platí pro BÚ a SÚ. Na stavební spoření má Wustenrot online web zvlášť (PKP-portál pro klienty a poradce), pokud tento systém tedy už neuzavřeli (stavebko jsem u nich měl minulé, teď ho mám jinde). V Moneta to stavebko z Wustenrot snad už teď je vidět v klasickém IB.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 20. 11. 2020 10:03

Já mám tedy v dopise od Monety, že IB Wurst už na Silvestra nebude přístupné, tak bych si s tím rušením přes něj nebyl v poslední den roku tak jistý. Můj plán je tedy 29.12 dát příkazy k převodu prostředků na jiné účty a až peníze 30.12 dorazí do cíle, spořičák přes IB Wurst zrušit.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 11. 2020 12:01

Pavle, samosebou přímo na Silvestra to také dělat nebudu, nějaký den mezi svátky, třeba v pondělí 28.12. A zvlášť příkaz k převodu prostředků před vyplněním formuláře zrušení vůbec zadávat nemusíš - součástí toho jednoduchého formuláře zrušení, jak se můžeš už teď podívat, je právě i zadání čísla účtu kam vše poslat, a to libovolného, není nutné vybírat z těch max. tří co jsou pro SÚ definovány. Ono stejně to přijde pak asi na dvakrát, nejprve zůstatek ke dni zrušení a pak po Novém roce ještě doplatek úroků za prosinec. A už zde někdo psal že takto to obdržel na zadaný účet už do 2 či 3 pracovních dní od zadání zrušení.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 20. 11. 2020 13:54

Jako správný kolenovrt vidím docela rozdíl v tom, jestli dostanu peníze D+1 nebo jak píšeš, už do 2 až 3 pracovních dní. Jinak samozřejmě počítám s tím, že mi po zrušení přijdou na zadaný účet ještě prosincové úroky.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 11. 2020 14:03

Ve výsledku je to stejné, protože samosebou ty peníze nebudou ty 2-3 dny "ve vzduchu nikoho". Jde jen o to, že při podání výpovědi řekněme v pondělí 28.12. odejdou na cílový účet 29. nebo 30.12., do té doby na současném Wustenrot účtu (do zpracování ukončení) samosebou budou normálně úročené. Tedy rozdíl je nulový :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 21. 11. 2020 05:35

Já mám Wustenrotspořící účet, kde mám garanci úrokové sazby u spořícího účtu do 31.1.2021.

Vzhledem k nemalé částce, se mě nevyplatí rušit účet k 31.12.2020 ( resp. než to převedenou do Monety)
Prostě bych přišel o slušný úrok za 1/2021.(cca. 2000 Kč)

Pak fakt nevím, co s tím. Úrokové sazby jsou všude bída, takže je možné, že to pak z Monety úplně zruším, uvidím, jaké pak budou sazby, ale je to a bude to bohužel všude skoro stejné.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 11. 2020 09:24

Jak už tu někdo psal, nevidím důvod rušit u těch, co mají garanci až do konce ledna. SÚ Monety lze snad ještě snadněji zrušit v IB, tak předpokládám, že půjde i SÚ převedený z Wurstu. Jediný rozdíl byl (mám pocit), že po zrušení u Monety nepřišlo žádné potvrzení, u Wurstu jo.

Otázku "Kam s ním?" bych řešil až v momentě, kdy je aktuální, protože zatím se to každý měsíc měnilo ... i když teď už to bude samá bída.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 23. 11. 2020 15:55

Přišel mi dopis o slučování – garanci prodlužují do konce měsíce. Malé zlepšení, ale přesto potěší.

A vypadá to, že snad kdo tam má TV a sloučením by přesáhl limit pojištění 100t€, může tu část nad vybrat bez sankce – ale mě se to netýká, moc jsem to nezkoumal, možná to chápu špatně.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leonos 23. 11. 2020 16:59

Ano, TV lze vypovědět bez sankce, podrobnosti psali tady: https://www.penize.cz/osobni-ucty/42091 ... r-na-zmeny
Leonos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 23. 11. 2020 21:19

Tak o vikendu zadana zadost o zrizeni, obratem jsem se nedostal do IB a dnes dopoledne zbyle penize na urcenem uctu. Rychle rozlouceni.
octaviampi
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 11. 2020 21:20

chtěl jsi napsat zrušení místo zřízení?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 11. 2020 10:13

ano
octaviampi
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka